Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre

Rekomendowane odpowiedzi

Za 2 tygodnie konczy mi się umowa z operatorem o internetlaugh.png . Mam póki co Blueconnect'a (jeszcze z Ery, teraz już w T-mobile) w cenie 79zł/mies z limitem 7Gb/mies

o całkiem niezłej prędkości pobierania i wysyłania bo,100Mb w 3-4min i pingami w World Of Tanks 80-105 (bez skypa itp.),ale ten limit starcza na coraz któtszy czas (do tygodni, a nawet mniej, jezeli się np. WOT aktualizuje), a dokupienie dodatkowego limitu to 2Gb/25zł, 1Gb/20zł, 0,5Gb/15zł. (czsem wykupię wszystko). Przy przedłużaniu mowy bedę miał np. 16Gb za 50zł i 20Gb za 70zł, ale to i tak jest marnie. Ja mam zamiar grać przez neta (teraz w WOT'a, Company of Heroes, za miesiąc w BF3, Borderlands 2). Dodatkowo będę chciał ściągać pliki o wadze nawet 16-20Gb (np. Windows 8, szeroko rozumiane klienty PvPhappy.png )

i od czasu do czsu jakiś film obejrzeć na kinomaniaku.

Zainteresowałem się ofertą Cyfrowego Polsatu, LTE. 17Gb za 90zł miesięcznie + 50Gb co miesiąc za darmo w godz. 24-8. lub 13Gb za 70zł i noce po 50Gb. Internet niewątpliwie będzie szybszy ale nie wiem czy sprosta moim wymaganiom. Mam pytanie, czy jest ktoś w stanie mi polecic jakiegoś dostawcę internetu (będę grał, ściągał, oglądał i gadał przez skype.) Cóż, ja chciałem neta po kablu, ale niestety 2lata temu mama mówiła mi, że w naszym budynku nie ma podciągnętego żadnego kabla i pytała TP to stwierdzili, że im się nie opłaca. Nie mam pojęcia jak jest teraz ale ona twierdzi, że nic się w tej materii nie zmieniło i że skoro TP nie chciało podciągnąć to nikt inny też. Nie wiem co mam z tym zrobić. Brać LTE na który monopol ma Polsat i czy to jest dobra opcja. unsure.png Proszę pomóżcie mi, polećcie coś , będę wdzięczny.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem po co ładować się w jakieś limitowany dostęp do sieci... Jeżeli w okolicy jest provider, który dosyła radiem (WiFi) to się orientować i brać normalną usługę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poprzeglądaj strony dostawców internetu UPC, Vectra itp., na nich często można sprawdzić, czy oferują usługi w twojej okolicy. Radiówki nie polecam, szczególnie jeżeli lubisz pograć, gdyż pingi mogą być gorsze od obecnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Radiówka radiówce nierówna, nie podchodził bym do tematu w ten sposób. Jak dostawca podchodzi do tematu profesjonalnie to różnicy między kablem, a dobrym radiem nie odczujesz. Wszystko jest kwestią rozpoznania - kto nadaje w okolicy, jakie ma opinie, jak daleko ma nadajnik, jakie ma ceny, etc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, toteż większość dostawców podchodzi do radiówki jako do tańszej alternatywy poprowadzenia kabla. Z tego względu większość jest po prostu dziadowska i znaleźć coś spełniającego minimalne standardy jest bardzo ciężko lub nieprzystępne cenowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj dzwoniąc do T-Mobile (po zwiększenie transferu o 2Gb/25zł), Facet mnie poinformował, że przy przedłużeniu umowy na 2 lata będę miał limit 16Gb/mies + pakiet darmowych nocy, tzn. w godz. 24-9 ściągają mi limit. (koszt: 85zł/mies). Dość kusząca oferta. W polsacie mam za tę cenę mam 17Gb i 50Gb od 24.00 do 8.00 miesięcznie ale za to na rok. No i net będzie szybszy, chociaż ten i tak jest nieżły bo mam 5Mb/s na 7,1Mb/s możliwych. Nie wiem czy zostać przy tych złodziejach czy nie. Z tym nielimitowanym połączeniem będę mógł sobie w końcu pograć w gry na steam'a nie zwracając uwagi na jego 15Gb aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obeznałem się troche w terenie. Nadajniki T-Mobile, Plus i Cyfrowego Polsatu (a w zasadzie Mobylandu, ale gdy zaznaczam pokaż nadajniki CP i LTE to pokazuje mi ten mobyland) mam w odległości 1000-650m. Na mapie CP pokazuje mi, że będę w zasięgu LTE (w Plusie LTE już nie, nie ten nadajnik). Sprawdzałem to na http://mapa.btsearch.pl/ w lokalizacji "warszawa wawer skrzyneckiego" (koło lasu). I czy faktycznie mogę mieć dostęp do tego LTE i czy to się opłaca? Chcę w końcu zacząć grać w gry na Steame, a wiadomo, aktualizacje po 15Gb to norma. I czy do grania, ściągania plików wystarczyła by mi któraś z tych ofert? Jak wyżej napisałem 7gb to max. 2 tygodnie. LTE CP to 17Gb/90zł + 50Gb 24-8 | HSPA+ Plus 18Gb/80zł (lub 110zł 27Gb) + 50Gb 24-8 | HSPA+ T-Mobile 18Gb + nielimitowane ściąganie w godz. 24-8(lub 9.00) za 85zł (taniej bo numer w sieci). Czy któryś nada się do tego co wymieniłem pisząc ten temat? T-Mobile prócz transferu się sprawdzał w graniu i gadaniu na skype jednocześnie (no chyba, że szło na 2 komputery, wtedy jak ktos na lapku rozmawial na skype to ja już grac i gadać nie mogłem za bardzo) (nie patrzyłem na PvP bo transfer)

P.S. Pisałem do UPC, na kabel nie ma szans i sory że tak trochę chaotycznie ale już sam nie wiem, to umowa na dwa lata a ja nie chcę się "udupić", choć skłaniam się ku przedłużeniu umowy, a z nowym modemem powinienem miec jeszcze szybszy net.(pingi teraz to 75-130 w WOT, w Battelfiled Play 4 Free czasem miałem "problem z połączeniem" acz nigdy jakiś masakrycznych lagów., nie wiem czy to będzie występowac np. przy graniu w BF3 na multi lub Borderladns 2)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A za radiem nic się nie rozglądałeś? Na upartego w mobilne pseudo internety się pchasz....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Radia w okolicy nie mam. Rozglądałem się. Tylko to, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednym słowem mówiąc nie do wiary ;) Miasto stołeczne, a dostawców brak...

Co do pseudo internetów to tutaj jedynie może zaważyć cena / ilość transferu / przepustowość. Dobrze by było jeżeli mógłbyś od każdego na testy coś wziąć i sprawdzić ile wyciąga łącze (np. prepaidowy internet, etc.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Radiówki nadające na nowszych łączach serwują całkiem przyzwoity Internet za naprawdę konkurecyjną cenę w stosunku do dużych dostawców. Jeśli nie masz takiej możliwości to rozglądnij się za Vectrą, UPC, neostradą i netią. Dodatkowo przeczytałam ostatnio, że bardzo dobry operator telekomunikacyjny to TK Telekom. Działają oni jakoś podziemnie, dzięki czemu warunki atmosferyczne nie mają wpływu na jakość łącza.

Edytowane przez Blueone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi