Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Ivan

GTA IV i Radeon 7970

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem 2 dni temu ASUSA Radeona 7970 Direct CU II. Zainstalowałem Catalystyka 12.8. Chciałem sobie zagrać w GTA IV Episodes From Liberty City: The Ballad Of Gay Tony. I tu pojawia się problem. gra automatycznie ustawia najniższe parametry i nie da się ich zmienić. Pokazuje mi napis, że karta jest na skraju swoich możliwości co może prowadzić do destabilizacji czy coś takiego. Pamięć użyta to 202Mb/3012Mb dostępnej i o dziwo jest zaznaczona na czerwono, jakbym przekroczył progi stabilności. 2 razy po włączeniu gry, zrestartował mi się komputer. Na poprzednim Radeonie 4850 512Mb nie miałem takich problemów. Czy ktoś wie jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pokaż zrzut ekranu z menadżera urządzeń. Grzebałeś coś w BIOSie? Gdzie podłączony jest monitor? Możliwe że system korzysta z wbudowanej karty graficznej.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź może jak działa na nowych betach 12.9, ewentualnie pobierz CAP 12.9 i doinstaluj do obecnych sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiegoś commendline.txt trzeba zrobić, ale nie mam pojęcia jak bo to pod każdy sprzęt odzielnie się robi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi