Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Ivan

Problemy ze sterami do Radeona 7970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam problem ze sterownikami do swojej nowej karty graficznej, którą zamontowałem wczoraj. Próbowalem zainstalować sterowniki z płyty producenta, ale wywalało mi błąd, że sterowniki nie są kompatybilne z moim systemem. (na płycie są tylko stery do VIsty i Seven'a). Natomiast w internecie nie mogę znaleźć sterowników pod XP SP3. Są do sciągnięcia tylko te Catalyst Control Center po 200Mb ale nie ma samych sterowników. I tu pojawia się moje pytanie. Czy są gdzieś sterowniki pod XP SP3 czy muszę ściągać tego całego catalystyka (chociaż nie wiem czy tam są stery). Ew. czy ta karta wogóle będzie działać z nieśmiertelnym XP czy muszę koniecznie kupować i instalować Win 7? (czego nie chcę, nie mam już kasy)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Tak, karta będzie działać na XP, ale z racji nowszych technologi nie będzie działać wszystko info .

2. http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonaiw_xp.aspx ledwie 100mb i catalyst jest raczej niezbędny. Tak z Catalystem są tez sterowniki.

3. XPek dzięki usiłnym staraniom Microfostu odchodzi już do lamusa i zwłaszcza przy takim sprzęcie to kiepski pomysł by na nim działać. Dlatego radze jednak zbierać na win 7.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, jutro ściągnę. Martwię się o wielkość pliku gdyż mam limit 7Gb transferu. Na win 7 mnie już nie było stać, może w przyszłym miesiącu, lub ósemkę 90 dniową.

I czy są jakieś dobre darmowe programy do odinstalowywania i instalowania sterowników, bo nie zabardzo wiem jak się do tego zabrać, a mam sterowniki jeszcze z HD 4850 i podczas przewijania stron w internecie mam pokaz slajdów czy łamanie obrazu. (Nie uruchomił się chyba ani integral HD 4000 z i5 ani ASUS 7970)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, teraz działa. Ale pojawił się problem z GTA IV, ale o tym napisałem temat w dziale gry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi