Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
radzzio

Podkręcenie E6300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujący sprzęt:

procesor - Pentium Dual-core E6300 2x2.8

grafika - GIGABYTE GeForce GTS 450

ramy - 4GB

Płyta główna - ASROCK G31M-GS

zasilacz - OCZ StealthXStream 500W

Chciałbym podkręcić mój procesor, lecz nie mam pojęcia jak to zrobić. Czytałem już rożne poradniki dotycząc OC lecz bez żadnych rezultatów, czytałem tez gdzieś ze procek ten można podkręcić bez problem do 3.0 bez zmiany napiec, ale jak tego nie wiem do dziś, bawiłem się w biosie chciałem zmieniać CPU Frequency i PCIE frequency ale się nie da, wiec postanowiłem tutaj o tym napisać, i liczę ze ktoś mnie w końcu oświeci na ten temat czy to przez moja płytę główną się nie da czy mam złe skonfigurowany bios czy jeszcze coś innego.

Dodaje zdjęcia z biosa może ktoś mnie nakieruje na poprawny trop.

POMOCY!!!!

post-13418-0-06425000-1346837021_thumb.jpg

post-13418-0-05781900-1346837027_thumb.jpg

post-13418-0-93593700-1346837031_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie możesz w miejscu tych 266 MHz nic wpisać, tak? Próbowałeś "+" i "-" zmieniać częstotliwość? Tego PCIE frequency i tak nie wolno Ci ruszać, bo 100 MHz jest najbardziej odpowiednią wartością. Napięcie zasilające procesor zmieniłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

działa "+" i "-" thx wielkie nie wiem jak to przeoczyłem. poszło do 3.0 bez problemu lecz więcej nie idzie bardzo dobre i to .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak kręcisz na LGA 775, czyli na właśnie na Twojej podstawce, to trzeba "odkręcać" RAM, znaczy zmieniać mu dzielnik, żeby można było więcej wycisnąć na procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi