Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
opster

Oprogramowanie cloud storage i cloud computing

Rekomendowane odpowiedzi

Czy używacie technologii opartych na cloudzie w domu bądź w pracy? Jakie są Wasze odczucia co do tej technologii, polecacie korzystanie z niej czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień Dropbox, niegdyś dokumentu Google'a, ich Drive'a jeszcze nie sprawdzałem. Zalet można wymienić sporo, chociażby dla osób korzystających z kilku komputerów/urządzeń połączonych z internetem.

 

Ostatnio natknąłem się na ciekawy sposób tworzenia i współtworzenia prezentacji ze znajomymi - Prezi (http://prezi.com/).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O prezi coś słyszałem już, aczkolwiek nie wiedziałem, że można robić prezentacje z innymi użytkownikami, a dropboxa również posiadam :). A co sądzisz o innym oprogramowaniu dostępnym z przeglądarki na przykład biurowym bądź do obróbki grafiki? Używasz takich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę działam w tych technologiach. Posiadam dropboxa do użytku prywatnego z dwójką znajomych, mamy tam wspólne dla nas dane. Są jeszcze te skydrive czy google drive, ale nie miałem okazji ich jeszcze spróbować, żeby porównać i powiedzieć, który może być najlepszy. W pracy też działam dużo na pakiecie oprogramowania online zoho. Szefowi się bardzo podoba jego działanie, ja w sumie też nie narzekam na jakieś trudności. Fajnie jest, że tak jak dziś na przykład z powodu choroby nie będę w pracy, a kilka spraw, które mam załatwić z jednym klientem mogę później mobilnie uzupełnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O prezi coś słyszałem już, aczkolwiek nie wiedziałem, że można robić prezentacje z innymi użytkownikami, a dropboxa również posiadam smile.png. A co sądzisz o innym oprogramowaniu dostępnym z przeglądarki na przykład biurowym bądź do obróbki grafiki? Używasz takich?

Jakiś konkretny soft masz na myśli? Z poziomu przeglądarki bardzo dobry jest Wunderkit - świetnie pozwala zdalnie zarządzać zadaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to pytałem tak ogólnie o takie oprogramowanie, bo jeszcze nie miałem okazji próbować, choć zarówno o ZOHO jak i Wunderkit słyszałem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...