Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Pawlos

Wirus w pamięci operacyjnej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! Niedawno ściągnąłem sobie grę ze strony torrenty.org. Podczas instalacji wyskoczył komunikat od mojego antywirusa (NOD 32), że znaleziono konia trojańskiego. OK. Zrobiłem skanowanie i NOD wypluł mi takie coś:

Pamięć operacyjna » \GLOBAL??\459d078c\WINDOWS\$NtUninstallKB16913$\1167918988\Desktop.ini - Win32/Sirefef.DN koń trojański - wyleczony przez usunięcie [1]

Pamięć operacyjna » svchost.exe(1388) - odmiana zagrożenia Win32/Sirefef.DT koń trojański - nie można wyleczyć

Uwagi:

[1] Obiekt został usunięty, ponieważ zawierał wyłącznie kod wirusa.

Szukałem na google i nie znalazłem nic ciekawego. Ściągnąłem nawet program hijackthis, wkleiłem logi na ich stronę, ale nic nie pokazało mi nienormalnego. Nie pomogło również przywrócenie systemu. Podobno Ci, którzy w ostatnim czasie ściągali z torrentów, to również mieli konia trojańskiego.

Mam nadzieję, że pomożecie mi jakoś.

hijackthis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie trzeba piracić to nie będzie problemu smile.png Druga sprawa - dzieje Ci się coś z komputerem, że założyłeś temat? Jeżeli usunął i jest OK to nad czym się jeszcze rozwodzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No w sumie to nie dzieje mi się nic podejrzanego, ale wirus to wirus. No właśnie, że się nie usunął. Ciągle wyskakuje mi, że nie można wyleczyć. Czytałem coś o usunięciu tego svchost, ale później przeczytałem, że pod żadnym pozorem nie można go usuwać.

Edytowane przez Pawlos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

System jaki? XP czy nowszy?

Na takie przypadki pomaga ComboFix, ale to na własną odpowiedzialność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

XP

P.S

Format powinien pomóc?

Edytowane przez Pawlos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Format, powinien rozwiązać problem i jeśli masz wszystko co Ci potrzebne na innym dysku niż systemowy to według mnie będzie to najszybsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi