Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
maxel

Cooler przykleił się do procka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początku chciałbym się przywitać:)

Jakiś czas temu kupiłem nowy zestaw komputerowy(AMD Phenom II X4 955 BE, Asus GTX 460 768mb). Pierwsze, co dało się odczuć po uszach to boxowe chłodzenie. Zastanawiałem się na co zmienić chłodzenie i wybór padł na SilentiumPC Fera, zamiast fabrycznej pasty Zalman STG-2. Napotkałem jednak podczas montażu pewien problem. Stare chłodzenie przywarło do procesora, był on zapięty w kieszeni i podczas próby demontażu wyszedł on razem z chłodzeniem. Początkowo trochę się przeraziłem, że właśnie jestem nie małe pieniądze w plecy. Najpierw trochę go podgrzałem a następnie przy użyciu nici dentystycznej pięknie odszedł. Piny nie były uszkodzone ani pokrzywione, jednak zastanawiam się czy w jakiś sposób nie uszkodził się? Komputer dużo ciszej pracuje, chłodzenie zbiło o jakieś 12 stopni w stresie, w 3dMarku uzyskałem 16 800 pkt. Jest jakaś możliwość sprawdzenia procka? Choć wydaje mi się, że jeśli wszystko chodzi to jest ok, ale wolę zapytać:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic się z nim nie stało, ja tak miałem za każdym razem jak zmieniałem chłodzenie na Phenomie II :) Tak więc spokojnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie;) Sam sobie juz odpowiedziałeś na zadane przez siebie pytanie. Jakbys coś popsuł, to komputer wyraźnie by Cię o tym poinformował np.: ładnym, czarniutkim ekranem i brakiem jakichkolwiek oznak "życia". Czasmi tak jest, ze procek wyjdzie razem z chłodzeniem i nie jest to jakiś specjalny powód do zmartwień, tak więc spokojnie, będzie ok.cool.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uff całe szczęście, przeraziłem się jak zobaczyłem Phenomka który na żywca wyszedł z kieszeni. Mam nadzieje, że płyta również się nie uszkodziła...Głownie dlatego tak pomyślałem, że procesor zapina się na taką wajchę która domyka odpowiednio kieszeń... pozdrawiam i dziękuje bardzo za odpowiedź smile.png

Edytowane przez maxel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Często serwisuje komputerki i zdarza się tak ;-) No cóż, narazie nic jeszcez nie uszkodziłem hehe. Ale żeby nie odklejać radiatora z prockiem to jak cięzko wychodzi przekręcam go na boki itd itd aż wychodzi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi