Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre

Rekomendowane odpowiedzi

Oto konfiguracja sprzętowa mojego komputera:

Procek: Intel core 2 quad Q6600 2.4 Ghz

RAM: 4 GB ( 2x2GB GoodRAM)

GPU: Gainward Geforce 9500 GT 1024 MB

Mobo: Gigabyte EP31 DS3L

Zasilacz: FEVER 400 W

Nerio powiedział mi tak:

<

Heh... Quad na takiej płytce...

Zasilacz też pewno lipny...

I teraz pytam was forumowiczów o rady, co warto wymienić w tej konfiguracji wg was żeby można było wykorzystać potencjał quada i reszty podzespołów. Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie kręcisz to zmiana płyty i tak nie ma większego znaczenia. Zasilacz za to z całą pewnością należałoby kupić nowy, jakiś markowy. No i karta graficzna słabiutka. Tak ze swojej strony powiem, że ja puściłbym tego quada w okolicach 3 GHz, choć nie na takiej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz najpierw jakimi funduszami dysponujesz bo to głównie od tego będzie uzależniona moja odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężko powiedzieć ale załóżmy że dałbym na to 500 zł ;) Co w takim wypadku byś doradził kupić ;D ??

Edytowane przez helmutoso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GoodRAM? buahahahahaa mozesz do smieci wyrzucic:) bez urazy, ale to nie jest pamiec a jesli jest to z odzysku po pendrive'ach;p

za 500zl najpierw ram:)

a jak bedziesz mial wiecej hajsu to pomysl o czyms wiecej:

nie znam specyfikacji plyty (tzn nie chce mi sie szukac), ALE biorac pod uwage 4 rdzenie i ta grafe napewno warto pomyslec o zasilaczu, poza wszystkimi dostepnymi teraz na rynku "mega kosmicznymi kolorowymi i nie wiem co jeszcze, pewnie maja juz nawet wlasny wyswietlacz lcd" zasilaczami za 1000zl proponuje rozejzec sie za bardziej sensownym rozwiazaniem, technologia idzie do przodu niestety PC a framework ida osobno, dlatego aby miec to co najlepsze nalezy siegnac poza bariery narzucane nam przez sprzedawcow. Mianowicie chodzi mi o sieganie po rozwiazania serwerowe, zaprojektowane do tego by dzialac i to dzialac solidnie.

takze co do zasilacza polecam zasilacze redundantne (czesto stosowane po 2-4 badz 6 i wiecej jednostek do jednej puszki) dla komputerow desktopowych, w tym wypadku (jako ze wydajnosc mocy jest taka jaka pisza, ze jest mozna spokojnie zamknac sie w 500W).

to tyle na pierwszy rzut oka...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Chłopie, a co Ty w ogóle wiesz o pamięciach... ? Pisanie, że GoodRAM to słabe pamięci to oznaka totalnej niewiedzy i ignorancji. Nawet ich najtańsze produkty mają dożywotnią gwarancję, a żeby coś się z nimi stało to musi być niesamowity niefart. A więc nie wprowadzaj w błąd.

Co do tematu, w okolicach 300 zł możesz dostać Radeona HD 4850 1 GB. Co do zasilacza dobre firmy to m.in. Corsair, Tagan, Seasonic, Huntkey (sam mam, tańszego markowego zasilacza o mocy 700 W i sprawności 85+ nie widziałem), Chieftec, be quiet! i OCZ. Są jeszcze inne ale już nawet sam dobrze nie pamiętam ich nazw. Możesz ewentualnie podać to co wybierzesz to doradzimy :P .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi