Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
szpokusna

Jak zabezpieczyć sieć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z zabezpieczeniem sieci, niby robię wszystko jak nalezy, ale gdy zapiszę ustawienia momentalnie trace połączenie z routerem, i moja siec ma czerwony "x" i nie moge się z nią połączyć, używam routera tp-link tl-wr340g, proszę o pomoc, krok po kroku, będę bardzo wdzięczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można by prosić o zrzuty ekranowe z poszczególnych zakładek, których używasz do konfiguracji (+ strona z informacjami o statusie)? Kolejna sprawa to za pomocą czego łączysz się z routerem? Laptop? Jeżeli to tak to prosiłbym o podanie modelu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Asus aspire 5720Z, win 7

wygląda to mniej więcej tak, obrazek z neta sciagniety, poniewaz nigdy nie wstawialam screenow na forum i nie bardzo wiem, jak tu wrzucic z mojego laptopa foto.

dodam tylko, ze ustawienia mam w sumie prawie takie same jak na zalaczonym foto.

000738.gif

Edytowane przez szpokusna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki sposób zamieszczania plików graficznych nie zadziała ;) Polecam wrzucić tutaj: http://imageshack.us Po wrzuceniu pliku jest automatycznie generowany kod BB - wystarczy wkleić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy moze to byc spowodowane np tym, ze mam zdublowane sieci? bo wlasnie weszlam w ustawienia sieci i mam ich z 5 ;| ale nie wiem dlaczego hm... usunac je? są to te same sieci roznia sie tylko cyfra 0,1,2,3,4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieje się tak jak ustawienia się zmieniają dla tej samej sieci... Usuń wszystko, połącz się kablem do routera, ustaw WiFi, odłącz kabel i spróbuj się połączyć. Ogólnie powinno działać od razu (połączyć się).

Warto też jak ustawienia się zapiszą wyłączyć router z prądu na chwilę i włączyć go ponownie - coś jak restart ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi