Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
wchilinski

Asus M2N32-SLI Deluxe Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam problem z temp proca ( AMD Athlon64 X2 4200+ 2200Mhz ) na płycie Asus M2N32SLI Deluxe , temp dochodzi do 70 stopni . Problem pojawil sie jakis czas temu gdy mi sie w pewnym momencie sam komp wylaczyl . Sprawdzilem temp w biosie i pokazalo 100 stopni . Od razu wyjałem proca i na nowo posmarowalem pastą . Sprawdzalem proca na innej plycie ( Gigabyte ) , temp maxymalna 40 stopni . Zmniejszylem taktowanie proca z 2200 na 1200mhz( temp max 40 stopni na tych taktach ). W czym tkwi problem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiatrak na CPU na pewno się kręci? Chłodzenie dobrze zamontowane (przylega poprawnie)? Może aktualizacja BIOSu coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poprawnie zamontowane wszystko i odpowiednia ilosc pasty dana .

Problem w polowie rozwiazany . Ustawilem tryb chlodzenia na performance ( okolo 3000 rpm ) i obnizylem napiecie proca troche i temp przy malym wykorzystaniu proca okolo 40 stopni . W stresie niestety proc osiaga okolo 60 stopni . To normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

normalne. może czas zmienić chłodzenie na wydajniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi