Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Dacik

Modem bezprzewodowy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

W moim studenckim mieszkanku korzystamy z internetu od UPC. Mamy jakiś standardowy modem, ale w tym roku z internetu będą korzystały w mieszkaniu 3 komputery. Potrzebuję jakiś tani bezprzewodowy router, który nawet ja będę w stanie skonfigurować tak, żebyśmy nie musieli się martwić, że ktoś ciągnie nam neta za darmoche :) Przyznam, że wolałbym jak najbardziej ograniczyć koszty, więc w miarę możliwości sugerujcie coś z niższej półki cenowej (wiem, wymagam, a chcę oszczędzać, cóż - życie studenta).

Pozdrawiam.

Edytowane przez Dacik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

;)

UPC powiadasz... dałoby radę cyknąć fotę obecnego modemu lub chociaż podać model?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Clamoor

Scientific Atlanta EP2203 zapewne ;-)

i nie wiem po co modem bezprzewodowy walnij po prostu za tym router bezprzewodowy i juz :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ Nerio/Clamoor

Na pewno Scientific Atlanta, model chyba ten sam, ale nie mogę sprawdzić bo nie urzęduję obecnie w mieszkaniu, a żeby specjalnie jechać tylko po to by sprawdzić model to troszku za daleko.

Btw. Zgadza się... potrzebuję bezprzewodowy router, nie modem... źle się wysłowiłem. Mea cupla i takie tam.

A zatem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście odradzam D-Linka - mułowate są...

LINKSYS (WRT54GL-EU) Wireless Router 802.11g 54Mbps, ( xDSL, Kablówka ) ver.1.1 - sprzęt nie do pobicia ;) Do tego np. pomidor ;) i jest gitara ;)

Cena ok 220 zł ;)

Jeżeli to za drogo to coś tańszego:

LINKSYS WRT54G2-EE Wireless Router 802.11b/G Wi-Fi xDSL (telewizja kablowa) - 179 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Clamoor

hmm ciekawe po raz 1 słyszę taka opinie? chętnie się dowiem więcej miałeś z nimi jakieś problemy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panel w d-linkach to porażka... źle zaprojektowany, chodzi strasznie wolno... Do tego routery często się wieszały. 1 sztuka szybko padła... Takie mam odczucie po użytkowaniu dwóch DI-524 oraz innego modelu tej firmy (niestety nie pamiętam już jakiego).

Od Linksysa:

4 sztuki WRT54GL - 0 problemów

3 sztuki WAG200G - 0 problemów

2 sztuki WAG54G2 - 0 problemów

jeszcze coś pewnie się przewinęło, ale nie pamiętam ani problemów ani modelu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Clamoor

hmm WRT54GL, to mamy w kole studentów i sie spisuje swietnie wiec moge sie pod nim podpisac ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za Waszą namową nabyłem LINKSYS'a WRT54G2-EE. Zacność urządzenia nie zna granic, działa wszystko ładnie bez zarzutu w calutkim mieszkanku. Inna rzecz, że Nerio ładnie mi go skonfigurował, a potem poprowadził niemal za rączkę, jak dziecko we mgle przy podłączaniu i ostatnich ustawieniach. Senk ju soł macz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi