Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
ajloni

Promocyjne laptopy

Rekomendowane odpowiedzi

jak wszem wiadomo ceny laptopów spadaaaaaaaają. Chce kupić teraz laptop, do użytku studenckiego głównie zależy mi na szybkim internecie i możliwość ściągania go w różnychmiejscach. Jakie parqmetry i rodzaj firmy nalepiej teraz kupić? Czy te laptopy z "promocji" się opłaca, tzn. czy są trwałe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedz ile masz pięniędzy do wydania, oraz czy będziesz na nich grał. Przy laptopach najważniejszą rzeczą jest firma - to odniej zależy niezawodność oraz dostęp sterowników. W dalszej kolejności jest karta graficzna - najlepiej od ATI - z intelem sam miewałem problemy jesli chodzi o wyświetlanie gier. Następnie procesor, no i oczywiście wygląd ;) Jeśli chcesz do internetu/pisania i rzeczy biurowych to warto zastanowić się nad małymi komputerkami Eee PC ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli laptop ma Ci służyć głownie do internetu, to wystarczy Ci najtańszy z oferty ;) Teraz już chyba wszystkie mają bezprzewodowe karty sieciowe, a prędkość internetu w dzisiejszych czasach zależy od łącza, a nie od samego sprzętu. Podaj Twoje fundusze, a znajdziemy Ci coś optymalnego w danej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chcę wydać tak do 2000zł . Myślę o firmie Toshiba . A co się stanie jak wezme laptop bez systemu operacyjnego,gdyż Vista mnie nie interesuje (ponoć są problemy) a z Windows XP już nie produkują zbyt wiele modeli.

Edytowane przez ajloni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie jeżeli laptop ma służyć na studiach to polecam najwyżej matryce 14,1" (nie najmniejsza, a zarazem laptop jest już naprawdę wygodny w przenoszeniu). Niestety w cenie do 2000 zł ciężko dostać laptopa z matrycą 14,1". Znalazłem tylko taki jeden:

- Aristo Slim 1400 (T2390/160/2GB)

W cenie do 2000 zł znalazłem również lapki z mniejszymi matrycami i w 2 wypadkach bardzo energooszczędnymi procesorami (Intel Atom):

- California Access M720 (CAM720S-DVD-RW-18) - 12,1"

- MSI WIND U100 czarny XPH - 10", Intel Atom 1,6 GHz

- Asus Eee PC 901 Windows XP - czarny - Wspomniany Eee PC, matryca 8,9", Intel Atom 1,6 GHz, dysk 12GB!

Mniejsza matryca = większa mobilność, jednak również spada komfort pracy. Możliwe, że któryś laptopów dałoby rade obejrzeć w salonie.

Dla porządku kilka notebooków oscylujących przy kwocie 2000 zł z matrycą 15,4"

Poniżej 2000 zł:

- FS Esprimo Mobile V5505 (VFY:V5505MPBR5PL)

- Acer Extensa EX5630-582G16 bez systemu

Nieco powyżej 2000 zł:

- HP Compaq 6720s (KE113EA)

- FS Esprimo Mobile V5545 (VFY:EM81V5545AP3PL)

W tej kwocie raczej ciężko odrzucać teoretycznie gorszych producentów (tutaj Aristo, Acer), gdyż kompromis między jakością, a ceną = z reguły lepsza wydajność...

// Edit:

Najtańszy 14,1" w Vobisie - ASUS A8Sr T5250 14.1" 1GB 160GB BT ATI VHP (Z99SR)

Na system jesteś niejako skazany w wypadku niektórych laptopów (czyt. cena wliczona w laptopa). Były przypadki (nawet w Polsce), że ludzie wywalczyli zwrot pieniędzy (chyba bezpośrednio od MSu).

W każdym bądź razie ostatecznie ty decydujesz czy będziesz pracował na Linuxie, BSD, czy innym Windowsie....

Edytowane przez Nerio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kpuiłam Toshibe L300-129 z Vista, Mam pytanie czy to jest normalne ze nie dostalm zadnej płyty?? I tak bedę starać się o wgranie XPka .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Najprawdopodobniej musisz sobie stworzyć sam te płyty (odpowiednią aplikacją, która powinna być zainstalowana) lub na laptopie jest ukryta partycja z kopią systemu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na HP'ku miałem system preinstalowany. Przy pierwszym uruchomieniu nagrywało się wszystko bodaj na 2 dvd lub 8 cd :) Dodatkowo stworzono partycję recovery (~7GB), którą po nagraniu tychże płyt można było usunąć, lub zostawić i z niej później przywracać system ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hello again. Czy ktoś kompetentny w sprawie mógłby się wypowiedzieć odnośnie niniejszego sprzętu? Żeby była jasność, potrzebny jest na studia, mimo to byłoby szalenie miło, gdyby mógł zaoferować coś więcej niż tylko wygodne korzystanie z podstawowych aplikacji. Mamy do wydania około 2,5 tysiąca więc inne propozycje mile widziane... tak w ramach starej znajomości z niektórymi z Was :)

P.S. Nie, niestety nie będzie on dla mnie :P

@Tommy: gdybyś mógł podrzuć mi mejlem lub na gadu specyfikację bądź linka do Twojego HP'ka. Z góry dzięki.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Buuu, laptop z linka szału nie robi. Ja bym nie inwestował Lenovo. Powiem tak, do 2,5k obecnie można kupić niezły sprzęt, z C2D i niezintegrowaną grafiką nawet. Generalnie w tych granicach cenowych na pierwszym miejscu zdecydowanie rozglądałbym się za Toshibą, póżniej za HP, ewentualnie mógłby być Asus. Unikać Acera. Jednak to tylko moje zdanie, wyrobione na podstawie opinii użytkowników, a także właśnych doświadczeń ze sprzętem tych firm. Niemniej wiadomo jak jest, nikt nam nie zagwarantuje że Dell się nie popsuje, nikt też nie wykluczy że i Acer pociągnie lata :) Jeśli chcesz, to poszukam konkretne modele. Odnośnie miejsca zakupu - polecam notebooki.pl. Mają nawet oddział w Kato więc można się osobiście wybrać. Konkretnie i fachowo. Specyfikacja mojego kompa-> PW, jak coś to pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, będę monitorował temat gdyby ktoś coś jeszcze wymyślił.

EDIT: A taki? Co mu jest? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Procesor ma mniej Cache niż ten zaproponowany przeze mnie

2. Mniejszy dysk

3. Mniej wydajna karta graficzna

4. Tylko 1GB pamięci...

5. I pewno coś jeszcze bym wynalazł...

// Edit:

Na aukcjach od ręki dostępny

Edytowane przez Nerio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co mu jest? BenQ mu jest ;)

[Tutaj] nieco bardziej szczegółowo.

Jednakże współczynnik cena/jakość imho całkiem niezły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czesc wam wszystkim... mam maly problem .. kupiłem lapa toshibe satellite L300-129 .. oczywiscie z poronioną Vistą. Mam 2 pytanie:

1) od jakiegos tygodnia dvd-rom juz nie czyta mi płyt (orginalnych nie mowiac juz o piratach) wdzieczny bylbym gdyby ktos mi pomogl rozwiazac ten problem { co mam zrobic?? } :unsure:...

2) To temat powszechny na ktorego odpowiedzi konkretnej jeszcze nie znalazlem .. a mianowicie chodzi o zmiane system na xp... rozumiem ze mam sterowniki do lapa sciagnac z Internetu ale co mam z nimi pozniej zrobic :huh: ?? odrazu zainstalowac na jakis dysk?? czy moze podczas reinstalki?? i wlasciwie to jak te sterowniki maja wygladac?? osobne pliki czy jeden w calosci ?? znalazlem takie stery: LINK: http://ce.computers.toshiba-europe.com/inn...&service=CE

co mam z nimi zrobic ?? dzieki za uwage i cierpliwosc > pzdr :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Ładnie, że się chwalisz nielegalnymi płytkami...

2. A co to za filozofia?... Instalujesz Windowsa najzwyklej na świecie. Sterowniki pobierasz ze strony producenta i instalujesz... (lub ze stron producentów sprzętu - chipsetu, karty sieciowej, etc.).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Notebook z ostatniej, jubileuszowej gazetki MediaMarkt za 1999zł nieźle się prezentuje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi