Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Havoc

AutoBackup

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatniej utracie plików konfiguracyjnych z konnekta doszedłem do wniosku że czas coś z tym zrobić. Na forum konnekt.info cośtam próbowali ludzie wymyślać ale jakoś niezbyt potrafiłem z tego skorzystać i zapomniałem o tym. Teraz idea powraca.

Potraficie może zrobić takiego bat'a albo coś innego, może być jakiś automatyczny plik wykonujący się podczas startu windowsa - który będzie tworzył kopię kilku plików? Tak to u mnie wygląda (przydałoby się abym mógł łatwo zmienić ścieżkę do plików, bo tymczasowo katologi mam w innym miejscu).

 

11ka0.jpg

 

Pliki w czerwonej ramce muszę gdzieś kopiować, najlepiej gdyby to było auto przy uruchamianiu i zamykaniu systemu lub o konkretnych godzinach, wtedy z przyjemnością przyjmę opcję backupu co godzinę ;]

 

Ostatni backup mam ze stycznia i cala historia od tamtego czasu do teraz poszła w pierony, a niestety parę ważnych rzeczy mi się zbiera, poza tym lubię chomikować;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@echo off

@echo ----------------------------------------------
@echo Program ma na celu zrobić kopię bezpieczeństwa danego katalogu.
@echo Jeżeli chcesz, aby również podkatalogi były skopiowane, wyedytuj ten plik
@echo i zamiast copy użyj xcopy
@echo ----------------------------------------------

color 2
mkdir "E:\KopiaKonnekt\"
copy "Sciezka profilu do skopiowania" "E:\KopiaKonnekt" /y /v

Skopiuj sobie to do notatnika, uzupełnij odpowiednio i zapisz jako plik twoja_nazwa.bat

Potem tylko wrzucić do autostartu...

Na bardziej wymyślną wsadówkę nie mam czasu...

Edytowane przez Nerio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chodzi :)

 

Ale gdybyś jednak znalazł czas, potrzebowałbym czegoś co robi backup naprzemiennie w dwóch katalogach. Chodzi o to, że konnekt, często pada przy zamykaniu systemu. Dowiaduję się o tym dopiero po restarcie i włączeniu go. Ale w tym momencie backup uszkodzonych plików właśnie został zrobiony i tak czy siak jestem w punkcie wyjścia. Gdyby dało się stworzyć kopie w jednym katalogu, a przy kolejnym uruchomieniu w drugim, następnie znowu w tym pierwszym. To zawsze miałbym jedną działającą kopię.

 

Jest możliwość sprostania takim wymaganiom? :)

 

Mały update. Mam taki programik kopiujący codziennie do innego katalogu, tj, w/g daty. Co jednak przy kilku uruchomieniach dziennie też może zrobić problem tego samego rodzaju.

 

md "E:\Backup\Program Files\Konnekt\profiles\Havoc\%date%"
copy "E:\Backup\Program Files\Konnekt\profiles\Havoc\*.*" "E:\Backup\Program Files\Konnekt\profiles\Havoc\%date%"

 

Dorwałem jeszcze coś takiego:

http://talk.bmc.com/blogs/blog-gentle/anne...-timestamp-tips

Dodanie godziny do tego skryptu byłoby już wystarczające. Tylko jak to zrobić bo z tej strony za wiele nie potrafię wykorzystać.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey. Po dniach prób i męczeniu ludzi na innych forach mam rezulataty: niezawodny sposob na padnietego konnekta.

set tm=%time%
SET tm=%tm::=-%
md "c:\backup\%date% %tm%"
copy c:\katalog\*.* "c:\backup\%date% %tm%"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...