Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
wchilinski

Asus M2V-MX SE vs Gigabyte GA-M61SME-S2L

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli mozesz to kup tego foxconna. Jezeli musisz wybrac z tych 2 to ja bym brał gigabyte

Czy Panowie są z AMD? (Sam mam ich proca za avatra, ale bez przesady...) Dlaczego nie bierzecie pod uwagę Intela? Jestem nieszczęśliwym posiadaczem proca AMD ale miałem okazję osobiście przekonać się co potrafią C2D u wielu znajomych. Poddaję to pod waszą rozwagę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czy Panowie są z AMD? (Sam mam ich proca za avatra, ale bez przesady...) Dlaczego nie bierzecie pod uwagę Intela? Jestem nieszczęśliwym posiadaczem proca AMD ale miałem okazję osobiście przekonać się co potrafią C2D u wielu znajomych. Poddaję to pod waszą rozwagę...

To juz sam nie wiem , czekam na wypowiedz innych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to złóż sensowny zestaw pod intela do 350 zł który bedzie miał 2 rdzenie, zintegrowana grafe i bedzie wydajniejszy od AMD

wchilinski

To nie płyta decyduje o tym, ile pamięci można zamontować. W przypadku AMD kontroler pamięci zintegrowany ejst z procesorem i to własnie od niego będzie to zależało. Wszystkie procesory pod AM2 mogą obsłuzyć do 8 GB ramu. Phenomy mają wbudowane 2 kontrolery pamięci przez co mogą obsłuzyć do 16GB ramu. Oczywiscie na chwile obecną jest to nieosiągalne gryż najwieksze moduły mają max 2GB pojemnosci :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W przypadku AMD kontroler pamięci zintegrowany jest z procesorem i to właśnie od niego będzie to zależało.

To tak przy okazji - choć troszkę odbiegam od tematu... To jak w wygląda sprawa w Intelach? co decyduje o max ilości pamięci??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
to złóż sensowny zestaw pod intela do 350 zł który bedzie miał 2 rdzenie, zintegrowana grafe i bedzie wydajniejszy od AMD

Nie wiem jak można mówić o róznicy w wydajności przy zintegrowanej karcie graficznej... Róznice (znaczne) bedą widoczne dopiero przy zastosowaniu pierwszej lepszej karty graficznej na PCI - E... Intel ma naprawdę sporą przewagę nad AMD i taki Dual Core E2160 za 230zł to naprawdę słuszny wybór. Ale co "ja" będę pouczał "CIEBIE" MILANS... Przez twoje grabie przewinęło się przecież więcej sprzętu niż mój nastoletni możdżek może sobie wyobrazić przy maksymalnym obciązeniu obu rdzeni (półkul). Zatem słuchajcie EKSPERTA i wybierzcie niższą wydajność za niewiele niższą cenę (różnica liczona w kilkunastu złotych)! AMD - SMART CHOICE!

gryż

Naprawdę ciekawy neologizm... Można się tylko domyślać czy zastępuje gdyż, czy też ma zupełnie inne znaczenie. Sorry MILANS, ale nie mogłem się powstrzymać po tym jak za parę błędów Havoc i ska. zjechali porządnie biednego KAcpiX'a... (Oto przykład na to, że każdy nieświadomie popełnia błędy)

Edytowane przez Overcloced

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To tak przy okazji - choć troszkę odbiegam od tematu... To jak w wygląda sprawa w Intelach? co decyduje o max ilości pamięci??

W przypadku intela kotroler pamięci znajduje się w chipsecie i to własnie od niego będzie zależna maksymalna ilośc pamięci. Jak wiadomo chipset to integralna czesc płyty głownej tak więc wybór płyty = wybór chipsetu

Nie wiem jak można mówić o róznicy w wydajności przy zintegrowanej karcie graficznej... Róznice (znaczne) bedą widoczne dopiero przy zastosowaniu pierwszej lepszej karty graficznej na PCI - E... Intel ma naprawdę sporą przewagę nad AMD i taki Dual Core E2160 za 230zł to naprawdę słuszny wybór. Ale co "ja" będę pouczał "CIEBIE" MILANS... Przez twoje grabie przewinęło się przecież więcej sprzętu niż mój nastoletni możdżek może sobie wyobrazić przy maksymalnym obciązeniu obu rdzeni (półkul). Zatem słuchajcie EKSPERTA i wybierzcie niższą wydajność za niewiele niższą cenę (różnica liczona w kilkunastu złotych)! AMD - SMART CHOICE!

Widzisz.. problem w tym, że gdy ktoś przelicza pieniądze co do złotówki, wybiera spośród najtanszych płyt głownych to zapewne nie ma wiecej pieniędzy do wydania. I tu nasuwa się problem - z czego autor tematu ma dołozyć? Wiem, że intel jest wydajniejszy, chłodnieszy i w ogole ach i och. Ale akurat w tym segmencie, totalnym low end pozycja AMD jest niezagrozona - za 350 zł nie złożysz zestawu na Intelu.

Kolejny argument, który przemawia za tym, żeby brać AMD to fakt, że nawet na najtanszej płycie autor będzie mógł wykreic procesor do około 3GHz. Brisbane G2 to naprawde fajne i dobrze kręcące sie procki.

Naprawdę ciekawy neologizm... Można się tylko domyślać czy zastępuje gdyż, czy też ma zupełnie inne znaczenie. Sorry MILANS, ale nie mogłem się powstrzymać po tym jak za parę błędów Havoc i ska. zjechali porządnie biednego KAcpiX'a... (Oto przykład na to, że każdy nieświadomie popełnia błędy)

Heh... "Tonący brzytwy sie łapie." ;)

EDIT

i jeszcze jedno - jak chcesz sie kłócić to zapraszam na GG gdyż forum to nie jest najlepsze miejsce do tego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to dlaczego płyta główna MSI K9N6GM-V z chipsetem MCP61 mimo ,że ma AM2 i mam Athlona 64x2 obsługuje max 2GB RAMU?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a próbowałes wsadzić moduły 2x2GB? Gwarantuję Ci, że będzie to działać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi