Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Dacik

Głośniki 5.1 do stacjonanrnego DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Już jakiś czas temu nabyłem sobie odtwarzacz dvd Manty - Lorda 031 (wtedy np. 034-ka z hdmi, usb i czytnikiem kart pamięci był cholernie drogi, teraz z upływem czasu potaniał, co mnie ździebko denerwuje :P). Ale ja nie o tym :P Moja Manta obsługuje Pro Logic II stąd chciałem dokupić sobie jakiś niedrogi (do 400 zł) zestaw głośników w systemie 5.1.

Zastanawiałem się nad Genius Home Theater 5.1, ale może ktoś z Was nieco bardziej orientuje się na rynku i byłby w stanie podrzucić mi coś sensownego. :)

Pozdrawiam serdecznie

Dacik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja korzystam z glosnikow Geniusa od jakiegos pol roku i jestem bardzo zadowolony z dziekieku jakie soba reprezentuja. Uzywam ich do komputera wraz z karta SB Audigy 2 i dzwiek ktory wydobywa sie z tych malych drewnianych kolumienek jest po prostu kapitalny. W tym przedziale cenowym nie znajdziesz lepszego sprzetu 5.1. Zdecydowanie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mógłbyś napisać coś więcej? Co np. było w zestawie, jak długie przewody mają satelity?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

napisze cos wiecej ale jutro, tak jak Ci napisalem w PM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Qmpel ma te głośniki, bardzo sobie chwali.

A [tutaj] recka ;)

Zawartość pudełka podobno kształtuje się mniej więcej tak:

- głośniki :P

- 6 sztuk 2-metrowych pojedynczych kabli RCA/RCA (cinch)

- 2 3-metrowe kable nie zakończone (są już okrojone)

- 2 8-metrowe kable nie zakończone

- 1 2-metrowy kabel nie zakończony

- 1 2-metrowy kabel 3mJack/DIN9pin

- 1 przejściówka dla sub/cen, gdy na karcie mamy cos zamienione (?)

- 1 pilot

- 2 baterie AAA

Edytowane przez Tommy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Reckę czytałem, ale zawsze to lepiej "usłyszeć" (przeczytać) relację stałego użytkownika sprzętu. Dzięki za długości okablowania. Powinny wystarczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To tak szybciutko przedstawie wam moj punkt widzenia tych glosniczkow. Ustosunkuje sie troche do receznji to wrzucil Tommy.

Zaczne od Zawartosci pudelka, przedstawia sie troszke inaczej.

1. Subwoofer (75 W 4 Ω) wymiary 220x412x334

2. 2 x przednie satelitki (15 W4 Ω - 2 drozne) wymiary 140x217x165 kabel 3 m

3. centralny glosnik (15 W 4 Ω- 3 drozny) wymiary 332x142x344 kabel 2 m.

4. 2 x tylne satelitki (15 W 4 Ω - 2 drozne ) wymiary 120x197x140 kabel 8 m

5. kabel 6 RCA to 6 RCA

6. kabel 3,5 mm to 2 x RCA

7. kabel G9 to 3x3.5 mm

8. Pilot oraz bateria 2025 3V (jak bateria od biosu)

(3.5mm to minijack) (RCA to popularnie cincz)

Wszystko w drewienku, do wyboru 2 odcienie drewna. Ja mam ciemne, laczna moc zestawu to 150 W

PILOT

Z pilota mozemy wlaczac/wylaczac

- regulacja glosnosc

- mute

- przelaczenie (DVD, TV, GAME, MP3) mozemy podlaczyc wszystkie sprzety jednoczesnie i z pilota wybieramy ktory sygnal chcemy oddtworzyc.

Wszystkie te funcje dostepne rowniez recznie na subwooferze, jednak mute mozna wlaczyc tylko z pilota.

Jesli robimy glosniej to "kuleczko" do glosnosci sie rusza, analoglicznie przyciszajac. (taki bajer)

Wszystki glosniki maja gumowe stopki od spodu oraz mozliwosc zawieszenia.

Tyle chyba z takich spraw technicznych.

-------

No i chyba teraz najwazniejsze, pierwsze wrazanie no i sam odsluch.

Na samym poczatku korzystalem z intergrowanej karty dziewiekowej wbudowanej w MSI 865PE NEO2. Wczesniej korzystalem z wiezy samsung glosniki 25 W podlaczonej do kompa. To juz na samym poczatku genius zaskoczyl mnie bardzo pozytywnie, mozna bezproblemu rozroznic intrumenty jakie graja. Przy podlaczoniu sprzety pod DVD glos w filmach jest po prostu kapitalny jak na tak male glosniki. Glos jest czysty, nawet na 3/4 glosnosci glosniki nie charcza, chociaz zdarzaja sie male "chrumkniecia" czasami na bardzo wysoki tonach. Lecz ja dopiero poczulem potege tego sprzetu jak kupilem sobie SB Audigy 2. Roznica taka jak miedzy wieza samsung a geniusem, to teraz ten sam sprzet tylko inna karta muzyczna i dzwiek nieporownywalnie lepszy. Wszystko slychac czysto. Podczas testow na specjalnych plikach slychac jak kazdy glosnik potrafi pracowac odzielnie i razem tworza piekna calosc. Glos w filmach jest super, takie min. kino domowe, ale ten wooferm naprawde potrafi narobic duzo szumu, a glosniczki nawet na wysokich tonach graja bardzo czysto. Niestety zbyt duzo nie gram, sprzet kupilem specjalnie do odtwarzania filmow i naprawde graja swietnie, lecz kilka gier przetestowalem. Ja poczatek dzwiek w CSS (counter strike source) doskonale slychac z ktorej strony nadchodzi przeciwnik, jednak podczas strzalow mozna sie niejednokrotnie przestraszyc, bo woofer daje czadu (cale szczescie jest regulacja odzielna do woofera, satalitek i centralnego). Tak wiec po wyciszeniu woofera i podgloszeniu satelitek, gra sie swietnie i mozna spedzic troche godzin przed komputerem. Uszy nie bola od sluchawek a odglosow strzelania az milo sluchac. Bardzo podobnie jest w BF2 (Battlefield 2) i COD4(call of duty4) tutaj nawet sluchac swist pociskow ktore przelatuja obok. W grach sportowych dla przykladu PES (pro evolution soccer) swietnie slychac potecjal 5.1 z tylnych satelitek przede wszystkim publicznosc, centralny to glowne odglosy z gry i komentator. Jednak chyba najbardziej mimo FPS dzwiek da sie poczuc w wyscigach, dla przykladu podam colin McRea 3. Tak jak juz to bylo w poprzedniej recenzji.Z woofera i centralnego slychac silnik i pilota, a z satelitek caly otaczajacy dzwiek, caly szuter lub snieg ktory laduje na poboczach. Wrazie niesamowite.

Moze troche chaotycznie to napisalem i niezbyt spojnie, lecz mam nadzieje ze troche wam powiedzialem wiecej o tym sprzecie uzywanym przeze mnie na codzien (To moja 1 recenzja:P)

Jeszcze dodam ze do otwarzania mp3 w winampie mam plugin 2.1 i glos z mp3 leci tylko na przednich satalitach i wooferze, bo nie ma po co wykorzystywac dzwieku 5.1 do osluchu. W filmach i grach 5.1 jest niezastapione.

Moim zdaniem jest to najlepszy sprzet 5.1 w tej polce cenowej. Jezeli chodzi o jakos wykonania, tworzywo oraz dzwiek. Miale sporo stycznosci z glosnikami Logitecha 5.1 i moge zdecydowanie powiedziec ze przy geniusie sie chowaja. Zdecydowanie udal sie im ten sprzet. Jedyne co mnie denerwuje w tych glosnikach to jezeli oglada sie film po ciemku to diody na subwooferze sa mocne i nie mozna ich w zaden sposob przyciemnic, albo trzeba czyms zastawiac albo odwracac woofer zeby nie swiecil na wprost, bo to naprawde potrafi razic.

Wrazie jakis bardziej szczegolowych pytan piszcie. Postaram sie odpowiedziec w miare wyczerpujaco.

Edytowane przez Siarus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

genius robi naprawde fajne głosniczki. Ten model używałem przez jakis czas osobiście i naprawdę za te pieniądze (299 zł) nie znajdziesz nic lepszgo. Pilot, drewno, 150W - czego chciec wiecej ? :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi