Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
zapaliczka

dla grafika - (c.d) z ograniczonym budzetem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podobny temat juz byl, aczkolwiek jesli mozna poprosilabym o indywidualne potraktowanie sprawy ;)

Za sugestia uzytkownika "Tommy" postanowilam napisac:

 

Moj budzet, podobnie jak usera z wyzej wspomnianego tematu zamyka sie w granicy 2,5oo zl (uwaga:brutto)

 

- nie interesuje mnie kupno stacjonarnego, poniewaz cholernie lubie sie przemieszczac i czasem jestem nawet zmuszona ;)

 

Widzicie, nie do konca znam sie na parametrach technicznych, a i rowniez nie wiem na 1oo% jakie sprzety sa stanowczo odradzane. Spotkalam sie niedawno z opiniami : "HP jest zle!" "Acer jest dobre!" "Acer jest zle!!" "kto Ci powiedzial, ze HP jest zle? to jedna z lepszych marek wsrod laptopow.." and so on..

 

To co wiem to to, ze dla grafika (pracuje glownie na pakiecie Corel) wazny jest RAM i procesor, a jak juz to procesory Athlon, Sempron, intel core duo (...)

Czasem jednak lubie sobie pograc w jakas gre - NIE NIE ok , darujmy sobie, nie bede grala!

Prosze mnie poprawiac w razie bledow, bo jak wspomnialam, nie znam sie tak jak bym chciala (inaczej bym nie pisala).

Czyli:

- wystarczy matryca ''15, najlepiej matowa rzecz jasna

- nie chce systemu operacyjnego (chyba ze XP, ale bron boze nie Vista!)

- 1o24 mb RAM,

- procesor ok 2GHz (ale jaki dokladnie?)

- grafika 265 mb, (niezintegrowana, tj. nie 'intel' wiec jaka?)

- (oczywistosci ala : nagrywarka DVD, cos do sluchania muzyki, bez specjalnych wymagan, wi-fi i co tam jeszcze?)

- podobno wcale nie jest potrzebny procesor 2 rdzeniowy. Wiaze sie to podobno z 64 bitowym systemem?, i jak sie ma viste to to dziala, ale jak sie ma inne systemy to wtedy tylko polowa z tego jest wykorzystywana.

Co w przypadku laptopow odradzacie : jakie karty grafiki, jakie procesory, jakie marki?

 

Aha - ufam, ze znacie sie na sprzecie i nie rzucacie jedynie "slyszalem, ze ..." bo wlasnie wiele takich tekstow mnie myli, a slysze je od wielu osob. ;)

 

 

Bardzo by mi bylo milo, gdyby ktos zarzucil linkami z najlepszymi danymi tech., do w/w ceny i sprostowal ew. informacje, ktore przekrecilam. Dzieki konkretnym linkom moglabym solidniej rozejrzec sie za odpowiednim dla siebie sprzetem, po czym go kupic i pracowac wydajniej.

Z gory dziekuje za normalne odpowiedzi, bo pytan jest wiele.

pozdrawiam.

 

ps. jako laik wynalazlam nastepujace laptopy, ale kazdy z nich ma jakies "ale" :

http://www.plat-notebooki.pl/index.php?mid...id=&tid=284 (HP) Pozwole sobie na cytat, ze Turiony "zabieraja duzo energii, grzeja sie, sa mniej wydajne...

"

http://www.mobilworld.pl/produkt/amilo_pro...ak3pl_1gb.php?2 (Fujitsu)

http://www.mobilworld.pl/produkt/v5515_vfy...5515ax5pl.php?2 (jw)

Edytowane przez zapaliczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę już Ci popisałem na gg,a tak po krótce...

 

Odnośnie sprzętu - Acer zdecydowanie nie (nie wiem kto Ci powiedział, że to jedna z najlepszych firm :P ), HP - wprawdzie nie najwyższa półka, ale odpowiedni poziom prezentują, głównie Compaq, Paviliony mają różne opinie... ;) Procesor - zdecydowanie dwurdzeniowy! (nie ma się nad czym zastanawiać), Core Duo, a może jakaś okazja się trafi z Core 2 Duo. Matryca 15,4 oczywiście optymalna, matową bardzo ciężko będzie znaleźć... (i niekoniecznie matowa jest lepsza, tym bardziej dla grafika - gorzej odwzorowuje kolory). System - z XP już ciężko, zawsze można reinstalkę poczynić i stery odpowiednie pościągać. RAM - minimum 1GB, zalecane nawet 2, ale może być ciężko w podanej cenie. Porcek - w zupełności wystarczy taktowanie rzędu 1,6ghz. Grafa - jeśli masz zamiar pograć w nowsze tytuły, to wskazana by była niezintegrowana.

 

Niestety nie mam za wiele czasu ostatnio, ale jak się trochę uspokoi to doradzimy coś konkretnego ;)

Edytowane przez Tommy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troszkę już Ci popisałem na gg,a tak po krótce...

 

Odnośnie sprzętu - Acer zdecydowanie nie (nie wiem kto Ci powiedział, że to jedna z najlepszych firm :P ), HP - wprawdzie nie najwyższa półka, ale odpowiedni poziom prezentują, głównie Compaq, Paviliony mają różne opinie... ;) Procesor - zdecydowanie dwurdzeniowy! (nie ma się nad czym zastanawiać), Core Duo, a może jakaś okazja się trafi z Core 2 Duo. Matryca 15,4 oczywiście optymalna, matową bardzo ciężko będzie znaleźć... (i niekoniecznie matowa jest lepsza, tym bardziej dla grafika - gorzej odwzorowuje kolory). System - z XP już ciężko, zawsze można reinstalkę poczynić i stery odpowiednie pościągać. RAM - minimum 1GB, zalecane nawet 2, ale może być ciężko w podanej cenie. Porcek - w zupełności wystarczy taktowanie rzędu 1,6ghz. Grafa - jeśli masz zamiar pograć w nowsze tytuły, to wskazana by była niezintegrowana.

 

Niestety nie mam za wiele czasu ostatnio, ale jak się trochę uspokoi to doradzimy coś konkretnego ;)

 

 

Tak, troszke napisales ale moze i ktos jeszcze sie dorzuci i poza tym oczywiscie poczekam, az wyskrobiesz troche czasu i doradzisz po linkach :]

W lepsze gry wcale nie musze grac, wiec to zupelnie niekonieczne jednak! Czasem lubie jakies strategiczne czy tez dobre przygodowki, i to tyle (ale raczej z tych archiwalnych, ale sprawdzonych)

Tak wiec czekam na dalsze odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie sprzętu - Acer zdecydowanie nie (nie wiem kto Ci powiedział, że to jedna z najlepszych firm

Zgadzam się, chociaż nie ma co ukrywać Acery to sa najtańsze. Mają bardzo sprawny serwis. Moich znajomi jednak chwalą sobie acery.

jak powiedziałaś dla grafiki RAM i procesor. W zależności na jak dużych plikach będziesz pracowała radziłbym się poważnie nad 2 GB (o czym pisał Tommy). Z procesorem podobniej jak Tommy - więc już się nie wypowiadam :)

Kilka propozycji (dyskusyjnych) w komputroniku chociaż te same modele w innych sklepach beda tańsze (to tak wstępnie- pozniej edzie sie dalej szukac):

http://www.komputronik.pl/Notebooki/Toshib...pelny,id,48185/

http://www.komputronik.pl/Notebooki/BenQ/s...pelny,id,48227/

http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_Com...pelny,id,49808/

http://www.komputronik.pl/Notebooki/Toshib...pelny,id,48067/

 

Niestety z 1GB RAmu :(

Edytowane przez Nicolas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzicie, nie do konca znam sie na parametrach technicznych, a i rowniez nie wiem na 1oo% jakie sprzety sa stanowczo odradzane. Spotkalam sie niedawno z opiniami : "HP jest zle!" "Acer jest dobre!" "Acer jest zle!!" "kto Ci powiedzial, ze HP jest zle? to jedna z lepszych marek wsrod laptopow.." and so on..

 

Acer ogólnie nie jest zły- jeśli chodzi o stosunek ceny do możliwości ;)

 

Czasem jednak lubie sobie pograc w jakas gre (czasem MUSZE, bo mam Potrzebe)

 

na lapku za 2500zł to raczej w sapera

ewnetualnie może jakaś 2-3 letnią gre w 800x600 ...

 

 

- grafika 265 mb, (niezintegrowana, tj. nie 'intel' wiec jaka?)

 

heh w tej cenie nie ma szans na dobrą dedykowaną karte graficzną ;)

 

- podobno wcale nie jest potrzebny procesor 2 rdzeniowy. Wiaze sie to podobno z 64 bitowym systemem?, i jak sie ma viste to to dziala, ale jak sie ma inne systemy to wtedy tylko polowa z tego jest wykorzystywana.

 

raczej jest potrzebny - komfort a reszta tego co napisałaś to głupoty ;)

 

 

 

Pozwole sobie na cytat, ze Turiony "zabieraja duzo energii, grzeja sie, sa mniej wydajne...

 

tak to prawda ale w stosunku do C2D a nie do CD ;)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Acer ogólnie nie jest zły- jeśli chodzi o stosunek ceny do możliwości ;)

Uwierz, że nie wygląda to najlepiej... Ostatnio się trochę pokręciłem w świecie notebooków i Acery nigdy mnie do siebie nie przekonały. Zresztą warto spojrzeć chociażby na samo wykonanie - moim zdaniem 'ubogie' ;) A ta biała klawiatura w tych nowym modelach - n/c...

 

na lapku za 2500zł to raczej w sapera

ewnetualnie może jakaś 2-3 letnią gre w 800x600 ...

No niestety się nie zgodzę... Najprostsza chyba obecnie karta GMA 950 bez problemu ciągnie np. NfS:U przy rozdziałce 1024, 32 bit i detale na średnie...

 

heh w tej cenie nie ma szans na dobrą dedykowaną karte graficzną ;)
A tu się zgodzę. Choć chyba wystarczy dołożyć niewiele by miec GF Go7300, co na notebooka jest całkowicie wystarczające.

 

 

A z linków zaproponowanych przez Nicolasa 2 ostatnie modele są przyzwoite. RAM można zawsze dokupić, to nie jest wielki wydatek w stosunku do całego kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialabym zauwazyc, ze w ktoryms poscie pisalam, ze w zasadzie do gier jest mi grafika nie potrzebna ;)))

 

co do tego tekstu o 64 bitowym systemie - powtarzam tylko co slyszalam, bo nie bylabym w stanie sobie tego wymyslec ;)

 

Czekam na ew. dalsze linki, poki co przejrze te, ktore zaproponowano wyzej, dzieki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, jak sie ma to, ze np. procesor jest intel core duo, ale ma tez 1,46 GHz?

Grafika jakas taka dziwna, bo 384 MB

 

Na moim przyszlym laptopie widze tylko i wylacznie system XP (czy to zalezy jaki? Home itp itd), wszelkich Vist odmawiam uzywac. Pisalam juz o tym i podobno (to nie odemnie wyszla ta informacja i chcialabym zweryfikowac, ustosunkowac sie do niej) Vista sprawdza sie z Core duo, bo to 64 bitowy system (glupio mi sie poruszac po tych pojeciach nie do konca je znajac "od srodka"), a XP to 32 bitowy system, wiec tylko w polowie zostanie wykorzystany ten procesor dwurdzeniowy - wytumaczcie mi, jak to jest.

 

Pisaliscie, ze RAM i procesor sa najwazniejsze dla grafika, ale ja sie was pytam - jak sie ma 1,46 GHz do intel core DUO? Zdaje sie, ze 1,46 GHz to nieduzo, a polecaliscie przeciez "najlepiej 2GHz.." Znacie moje warunki finansowe - co jest wazniejsze, normalny procesor z jednym jajem i wyzszym GHz-em, czy 'dwujajcowy' CORE duo i nizszy GHz (j.w = 1,46)?

 

 

powyzsze dane wzielam z tego linka: http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_Com...pelny,id,49808/

 

wstepnie jestem nim zainteresowana, ale musialabym znac wasza odpowiedz na powyzsze pytania, niejasnosci wg. mnie.

 

 

Jeszcze jedno pytanie mam. Jesli ktos oferuje calkiem dobry sprzet "mala rysa na martycy, u dole ekranu" - to jak sie do tego odniesc? Czy to wada, ktora moze znacznie zaszkodzic? Sprzet jest na gwarancji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie, jak sie ma to, ze np. procesor jest intel core duo, ale ma tez 1,46 GHz?
Nie do końca rozumiem pytanie :P Core to nazwa serii procesorów firmy Intel, wśród której są procki o różnym taktowaniu, jak to zwykle bywało ;)

 

Grafika jakas taka dziwna, bo 384 MB
Pisałem Ci już. To jest tak, że bodaj standardowo karty te posiadają 128MB, a więksa pamięć uzyskiwana jest ksoztem RAMu.

 

Zdaje sie, ze 1,46 GHz to nieduzo, a polecaliscie przeciez "najlepiej 2GHz.." Znacie moje warunki finansowe - co jest wazniejsze, normalny procesor z jednym jajem i wyzszym GHz-em, czy 'dwujajcowy' CORE duo i nizszy GHz (j.w = 1,46)?
Ogólnie C2D są wydajniejsze od CD ~10-20%.

 

Jeszcze jedno pytanie mam. Jesli ktos oferuje calkiem dobry sprzet "mala rysa na martycy, u dole ekranu" - to jak sie do tego odniesc? Czy to wada, ktora moze znacznie zaszkodzic? Sprzet jest na gwarancji.
Jak dla mnie to trochę bez sensu kupować uszkodzony sprzęt. Wprawdznie opisana wada nie będzie miała wpływu na samo działanie, jednakże takowa matryca mnie osobiśnie by denerwowała :) Oczywiście jak świadomie kupujesz taki sprzęt w jakiejś promocji, to potem gwarancją nic nie zdziałasz. Edytowane przez Tommy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na moim przyszlym laptopie widze tylko i wylacznie system XP (czy to zalezy jaki? Home itp itd), wszelkich Vist odmawiam uzywac. Pisalam juz o tym i podobno (to nie odemnie wyszla ta informacja i chcialabym zweryfikowac, ustosunkowac sie do niej) Vista sprawdza sie z Core duo, bo to 64 bitowy system (glupio mi sie poruszac po tych pojeciach nie do konca je znajac "od srodka"), a XP to 32 bitowy system, wiec tylko w polowie zostanie wykorzystany ten procesor dwurdzeniowy - wytumaczcie mi, jak to jest.

 

Jeżeli chodzi o systemy zarówno XP jak i Vista moga byc wersjami 32 bitowymi i 64 bitowymi. Zgadza się, żeby mieć 64 bitowy system do Core2Duo czy Core Duo, natomiast jeżeli nie będziesz miała stracisz trochę na wydajności - ale generalnie wszystko będzie Ci działać. Ja jednak odradziłbym 64-bitowy XP bo często są problemy ze sterownikami. Co do Visty... zdania są bardzo podzielone. Fakt że Vista ma wielu przeciwników - przypomnę jednak ilu przeciwników miał XP - wszyscy wówczas zarzekali się że nie przejdą na XP z Win98 bo Win98 to najlepszy, najstabilniejszy system. I cO? Kto używa dziś Windows 98 SE?? Prawie nikt. Prędzej czy później i tak wszyscy wylądują na Viscie, skończy się support Microsoftu na XP już chyba za 2 lata. Fakt że jest pamięciożerny itp itd, ale nikt nie każe przecież używać np. Aero. Ja mam Viste - już się przyzwyczaiłem (bo na to też trochę czasu potrzeba) i jest OK. Ze sterownikami nie ma już większych problemów. Ale co do Visty to już niejeden wątek był pisany i wiele ostrych dyskusji. Wiele osób może się ze mną nie zgadzać co do Visty ale za dwa lata wspomnicie moje słowa jak wszyscy będziecie śmigać na vistach. Ja będąc na Twoim miejscu wziąłbym Viste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o procesory nie możesz się sugerować częstotliwością taktowania. Za dawnych czasów tak było - im szybszy zegar tym lepszy. Kiedyś wiadomo było że Pentium II 300Mhz jest wolniejszy od Pentium II 400. Wynika to z tego ze architektura procesorów była podobna. Dzisiaj procesory różnią się bardzo architekturą i nie zawsze to co ma więcej Mhz jest wydajniejsze. Weź pod uwagę to że to są procesory dwurdzeniowe czyli mają dwa rdzenie o takim taktowaniu (ważne żeby tego nie sumować 1.47+1.47 nie daje blisko 3mhz jak to robił Media Markt reklamując komputery z procesorami dwurdzeniowymi) Ja już dawno pogubiłem się co jest wydajniejsze od czego - może to wytłumaczy Ci jakiś specjalista od sprzętu . Wiem jedno: jak masz do wyboru Core Duo lub Core 2 Duo bierz ten drugi bez zastanowienia.

 

A tak na marginesie - jak już było napisane - jak możesz (chociaż w tej cenie cięzko) załatw sobie 2 GB RAMu do grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj namieszaliscie mi rowno ;) Wprost nie dowiedzialam sie - czy procesor dwurdzeniowy przyda mi sie przy systemie XP (czy dla XP to regula, ze jest 32 bitowy?) (a jesli przyda sie, to jaki to bedzie rodzaj XP? bo jest professional, home edition...i?) Z tego co wiem bede miala zalatwiona jakas wersje, na ktorej pracuja programisci (tyle tylko wiem)

 

Niestety nie jestem w stanie wiecej wydac na laptopa - do 2,5oo brutto tak wiec cos kosztem czegos, dlatego pytalam jak tutaj sie sprawdzi 1,46 GHz ;) Czy minimum nie powinno byc 1,66 GHz?

 

Dzis do 2-giej w nocy rozgladalam sie za laptopami, zebralam troche linkow i teraz kwestia stwierdzenia - ktory by sie nadawal najlepiej. Jest ich sporo (linkow), jesli ktos mialby ochote je przejrzec i spojrzec pod katem "budzet: 2,5oo zl, ram + pamiec + grafika) to prosze dac znac - wysle liste linkow (tak naprawde wiekszosc modeli ktore tam wybralam dyskwalifikuje sie, ale zdaje sie, ze to wy lepiej sie orientujecie).

pozdrawiam

 

ps. jestem byc moze troche staroswiecka, ale bardzo dobrze mi na win2k, ktory mam na moim stacjonarnym obecnie. Nie zalezy mi na XP, ale generalnie wypadaloby na niego przejsc, prawda? (...)Dlatego zdecydowalam, ze laptop bedzie mial XP

VISTE odrzucam-mialam okazje pobierznie sprawdzic jak dziala, jak wyglada - nie interesuje mnie pod zadnym wzgledem i nawet jakby byla zalaczona w laptopie - postaram sie ja stamtad usunac.

Edytowane przez zapaliczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety się nie zgodzę... Najprostsza chyba obecnie karta GMA 950 bez problemu ciągnie np. NfS:U przy rozdziałce 1024, 32 bit i detale na średnie...

 

tak tylko NFS:U wyszedł pod koniec 2003r.

i btw takie grania z jakim prockiem i z ile ramu?

 

A tu się zgodzę. Choć chyba wystarczy dołożyć niewiele by miec GF Go7300, co na notebooka jest całkowicie wystarczające.

 

zależy do czego ;)

GMA 950 wystarczy jeśli notebook ma służyć jako wyrafinowana maszyna do pisania/ przeglądania neta ;)

 

Grafika jakas taka dziwna, bo 384 MB

 

bo ta grafika "pożycza" pamięci od RAMu

 

Na moim przyszlym laptopie widze tylko i wylacznie system XP (czy to zalezy jaki? Home itp itd), wszelkich Vist odmawiam uzywac. Pisalam juz o tym i podobno (to nie odemnie wyszla ta informacja i chcialabym zweryfikowac, ustosunkowac sie do niej) Vista sprawdza sie z Core duo, bo to 64 bitowy system (glupio mi sie poruszac po tych pojeciach nie do konca je znajac "od srodka"), a XP to 32 bitowy system, wiec tylko w polowie zostanie wykorzystany ten procesor dwurdzeniowy - wytumaczcie mi, jak to jest.

 

wykorzystanie dwurdzeniowego procka zależy tylko i wyłącznie od programu a nie od systemu

 

Zdaje sie, ze 1,46 GHz to nieduzo, a polecaliscie przeciez "najlepiej 2GHz.."

 

heh najlepiej to czterordzeniowy Core 2 Quad coś koło 3,5 GHz ;)

 

Znacie moje warunki finansowe - co jest wazniejsze, normalny procesor z jednym jajem i wyzszym GHz-em, czy 'dwujajcowy' CORE duo i nizszy GHz (j.w = 1,46)?

 

zdecydowanie brać dwurdzeniowy

 

 

Jeszcze jedno pytanie mam. Jesli ktos oferuje calkiem dobry sprzet "mala rysa na martycy, u dole ekranu" - to jak sie do tego odniesc? Czy to wada, ktora moze znacznie zaszkodzic? Sprzet jest na gwarancji.

 

najpierw trzeba zobaczyć tę rysę ;)

a co do gwarancji to raczej nie uznają - uszkodzenie mechaniczne

 

Jeżeli chodzi o systemy zarówno XP jak i Vista moga byc wersjami 32 bitowymi i 64 bitowymi. Zgadza się, żeby mieć 64 bitowy system do Core2Duo czy Core Duo, natomiast jeżeli nie będziesz miała stracisz trochę na wydajności - ale generalnie wszystko będzie Ci działać.

 

hmm jedno pytanko jak chcesz uruchomic system x64 na lapku z Core Duo?

aha i na systemie x64 nic nie stracisz na wydajności przy C2D a nawet zyskasz,

ponieważ coś tam jest zablokowane - nie pamiętam dokładnie co - ale przez to wydajnośc C2D spada w x64

 

 

oj namieszaliscie mi rowno ;) Wprost nie dowiedzialam sie - czy procesor dwurdzeniowy przyda mi sie przy systemie XP (czy dla XP to regula, ze jest 32 bitowy?) (a jesli przyda sie, to jaki to bedzie rodzaj XP? bo jest professional, home edition...i?) Z tego co wiem bede miala zalatwiona jakas wersje, na ktorej pracuja programisci (tyle tylko wiem)

 

bierz wersje Prof - windowsa

i tak procesor dwurdzeniowy przyda Ci się na systemie 32-bitowym - wszystko zależy od czego czy dany program obsługuje dwa rdzenie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak tylko NFS:U wyszedł pod koniec 2003r.

i btw takie grania z jakim prockiem i z ile ramu?

Ach, wypaliłem faktycznie ;/ NfS:MW2 miało być, giera dwuletnia. Na C2D T5500 1,66 1GB RAM.

 

zależy do czego ;)

GMA 950 wystarczy jeśli notebook ma służyć jako wyrafinowana maszyna do pisania/ przeglądania neta ;)

Ta grafa wcale nie jest taka słaba jak się wydaje.

 

heh najlepiej to czterordzeniowy Core 2 Quad coś koło 3,5 GHz ;)
Jak znajdziesz za 2,5k notka z Quadek to adresem zapodaj :P

 

zdecydowanie brać dwurdzeniowy
Zdecydowanie! :)

 

najpierw trzeba zobaczyć tę rysę ;)

a co do gwarancji to raczej nie uznają - uszkodzenie mechaniczne

Kupując apkceptujesz tę wadę, więc gwarancja nie pomoże.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ach, wypaliłem faktycznie ;/ NfS:MW2 miało być, giera dwuletnia. Na C2D T5500 1,66 1GB RAM.

 

Ta grafa wcale nie jest taka słaba jak się wydaje.

 

Jak znajdziesz za 2,5k notka z Quadek to adresem zapodaj :P

 

Zdecydowanie! :)

 

Kupując apkceptujesz tę wadę, więc gwarancja nie pomoże.

 

 

Alez alez, gwarancje tylko dopisalam, ze jest - nie bede rzadac od firmy zeby naprawili mi usterke, ktora zaznaczyli ze jest i dzieki ktorej jest obnizona cena. To tyle do tematu.

 

Wymieniacie co dobre, a co zle, a czy moglibyscie mi zarzucic modelami, ktore sami byscie wybrali bedac grafikiem przy budzecie 2.5oo (nie wiecej, bez rozszerzania poki co!) ?

 

Biorac pod uwage, ze bede korzystac z XP nadal mam sobie brac intel core duo lub 2duo? Uparliscie sie mocno - a jakie procesory jeszcze bierzecie pod uwage, jesli nie bylby to intel core duo?

 

Poradzcie cos, bo czasem widze w postach, ze rozmawiacie miedzy soba nt gier czy nie gier, o wydanosci procesorow - i inne czarne magie, a ja nie rozumiem jaka pomoc w tym ;) ( i o co chodzi )

 

Gdybyscie byli wiec sprzedawca, co byscie polecili, jakie modele? Tam wyzej ktos zapodal, aczkolwiek vel Tommy wybral dwa dolne (z 4) modele, tyle ze wlasnie jeden mial 1,46 GHz

 

Czy moge liczyc na dyskusje pod wzgledem "porownajmy wybrane (na podstawie mozliwych mi srodkow) laptopy" ? Bardzo was o to prosze, bo musze sie w niedlugim czasie okreslic.

Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie ja - zapraszam oczywiscie do przeczytania poprzedniej wiadomosci, a poki co znalazlam sobie cos calkiem, wydaje mi sie, dobrego. Od czasu mojego rozeznania tu i owdzie, zaczerpienia roznych info (choc fizycznie nie sprawdzonych, a tu duzy minus) szukalam i szukalam i znalazlamaristo:

 

 

technologia mobilna Intel Centrino Duo

 

procesor Intel Core 2 Duo

model procesora Core2 Duo T7100 (1.80 GHz, 2MB cache)

przekątna ekranu LCD 15,4 cali

nominalna rozdzielczość LCD 1280 x 800 pikseli

typ ekranu błyszczący (glare)

 

wielkość pamięci RAM 1 024 MB

pamięci RAM rozszerzalna do 2 048 MB

dysk twardy - pojemność 120 GB

dysk twardy - rodzaj Serial ATA

8 MB cache

5400 RPM

 

napęd optyczny DVD+/-RW DL

 

zewn. układ graficzny nie

karta graficzna VIA Chrome9 HC IGP

 

karta graficzna - złącza wyjście D-Sub

 

pamięć karty graficznej 256 MB

karta dźwiękowa wejście mikrofonu

wejście liniowe

stereo

 

komunikacja modem analogowy

LAN 100 Mbps

WiFi IEEE 802.11b/g

 

interfejsy 4x USB

ExpressCard

 

zainstalowany system operacyjny brak systemu w komplecie

 

szerokość 358 mm

głębokość 263 mm

wysokość 36,6 mm

waga 2,9 kg

Gwarancja 24 mies.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Teraz poprosze o komentarz parametrow - czy nie sa ...fajne? ;)

Prosze nie dyskutowac tez na temat parametrow na sile odrzucajac "a to jest syf, moglo by byc.. ;))) " itp itd ;) Powiedzcie - czy MOGE go ...miec? ;) kupic? zgadzacie sie ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fujitsu, Intel Core Duo

Taktowanie procesora 1,86 GHz

Częstotliwość szyny FSB 533 MHz

Pojemność pamięci podręcznej 2 MB

Technologia Mobilna Centrino Duo

Pamięć operacyjna

Zainstalowana pamięć RAM 1024 MB

Typ pamięci RAM DDR2

Maksymalna wielkość pamięci RAM 2 GB

Dysk twardy

Pojemność dysku 160 GB

Interfejs dysku twardego SATA

Dodatkowe informacje n/t dysków 5400rpm

Ekran

Typ ekranu TFT z błyszczącą powłoką

Przekątna ekranu LCD 15,4 cali

Maksymalna rozdzielczość LCD WXGA 1280x800 pikseli

Karta graficzna

Typ karty graficznej Ati Radeon Xpress 200M

Pamięć wideo 256 MB

Dodatkowe informacje n/t zainst. pamięci pmięć współdzielona z pamięcią operacyjną

Karta dźwiękowa

Karta dźwiękowa Azalia codec (7.1 SPDIF)

Napędy dysków wymiennych

Napędy optyczny wbudowany DVD+/-RW DL

Złącza i interfejsy

Złącza zewn. 4x USB, D-SUB (wyjście VGA), RJ11 (modem), RJ45 (LAN), Mikrofon, Słuchawki, Wejście liniowe, 1x CRT (VESA compatible)

Złącze PCMCIA nie

Złącze Express Card nie

Bluetooth nie

IR (podczerwień) nie

Czytnik kart pamięci nie

Komunikacja

Bezprzewodowa karta sieciowa 802.11 b/g

Karta sieciowa przewodowa 10/100 Mbps

Modem 56K, V.92 fax modem

Informacje użytkowe

Urządzenia wskazujące Touchpad

Przybliżony czas pracy na bateriach do 2,5 godz.

Typ baterii Li-Ion battery, 6 cell, 11.1V / 4400mAh

Stacje dokujące (opcja) nie

Paramtery fizyczne

Głębokość 25,6 cm

Wysokość 3,4 cm

Szerokość 35,5 cm

Waga 2,7 kg

Informacje o gwarancji

Podstawowa gwarancja 24 miesiące

 

 

iiii raz jeszcze zapraszam - tym razem do 2 poprzednich wiadomosci, jesli ktos nie przeczytal - porownac mi prosze te dwie oferty - sklaniam sie ku temu powyzszemu, fujitsu, ale ... bez systemu bym chciala - czy myslicie, ze moglabym bez systemu zakupic, uzgadniajac ze sklepem, czy oni sie na to nie zgadzaja raczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) edytuj posty

2) zamiast wklejać opis wklej linka, to jest czytelniejsze...

3) pierwszy ma świetny procesor, ale pachnie to jakimś acerem? :>

4) a drugi?

Złącze PCMCIA nie

Złącze Express Card nie

Bluetooth nie

IR (podczerwień) nie

Czytnik kart pamięci nie

Wtf? Słabiutko :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) edytuj posty

2) zamiast wklejać opis wklej linka, to jest czytelniejsze...

3) pierwszy ma świetny procesor, ale pachnie to jakimś acerem? :>

4) a drugi?

Wtf? Słabiutko :huh:

 

ad 1) ok - moge.

ad 2) - linka nie wklejalam, bo niektorym sie nie chce wklepywac go, a tak to ma porownanie na biezaco.

ad 3) Acer to nie jest, to Aristo, pisalam.

 

 

Ps. poprosze o wyjasnienie:

 

*** Złącze PCMCIA nie - co to takiego?

*** Złącze Express Card nie - co to takiego? do czego te oba ? (nie rozumiem, jestem pol-laikiem)

Bluetooth nie - nie interesuje mnie bluetooth tak naprawde i ponizsze tez nie

IR (podczerwień) nie

Czytnik kart pamięci nie

 

 

Drugi to fujitsu - nei wiem co wybrac, fujitsu jest drozszy, bo ma Viste, i pytalam sie - czy wg. was moglabym sprobowac zapytac sie, czy moga mi bez visty zapodac ? (choc ta vista to zainstalowana z tego co widzialam w opisie)

 

Teraz - czy warto ktoregos kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ad 2) - linka nie wklejalam, bo niektorym sie nie chce wklepywac go, a tak to ma porownanie na biezaco.
Nie muszisz go kodować, wystarczy wkleić a hiperlinki nie sprawiają raczej kłopotu :P

 

ad 3) Acer to nie jest, to Aristo, pisalam.
Też bez rewelacji ;)

 

Ps. poprosze o wyjasnienie:

 

*** Złącze PCMCIA nie - co to takiego?

http://pl.wikipedia.org/wiki/PCMCIA

 

*** Złącze Express Card nie - co to takiego? do czego te oba ? (nie rozumiem, jestem pol-laikiem)
http://pl.wikipedia.org/wiki/ExpressCard

 

Bluetooth nie - nie interesuje mnie bluetooth tak naprawde i ponizsze tez nie

IR (podczerwień) nie

Czytnik kart pamięci nie

Czy Cie interesuje czy nie mobilność raczej tego wymaga, no ale cóż...

 

Teraz - czy warto ktoregos kupic?

Wg mnie nie bardzo, ale wybór należy do Ciebie :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki za odpowiedzi na moje posty, temat mozna zamknac (zdaje sie, z mojej strony przynajmniej!)

kupilam: :]

 

Fujitsu Siemens

Amilo Pro V3515AD4PL

Intel CORE DUO Mobile, Centrino Duo T2450 - 2.0 Ghz 2MB

zintegrowana - 256MB DDR2

Ilość pamięci RAM [MB] 2048

Pojemność dysku [GB] 120.00

 

reszta tez fajna :] i winda XP w cenie. (wszystko: 2 289,00 zł) :]

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...