Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
danielos11111

wylaczyc karte graficzna ale zeby komp byl wlaczony

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich!

chce mieć kompa wlaczonego ale jak wylaczyc karte graficzna zeby nie ciagnal mi tyle pradu a pozniej jakims guzikiem na klawiaturze ja właczyc da sie takie cos zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie sądzę, żeby całkowite wyłączenie ("w locie") karty graficznej było możliwe - nawet w przyszłościowych projektach notebooków nie natrafiłem na coś takiego. Ale być może da się ją przełączyć w stan mniejszego zużycia energii :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witam wszystkich!

chce mieć kompa wlaczonego ale jak wylaczyc karte graficzna zeby nie ciagnal mi tyle pradu a pozniej jakims guzikiem na klawiaturze ja właczyc da sie takie cos zrobic?

to niemożliwe ;)

ale zawsze możesz obniżyć takty rdzenia i pamięci - aby zmniejszyć pobór prądu

lub jeśli masz procka, który obsługuje C'n'Q lub EIST to włącz te technologie - obniżysz pobór prądu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli karta dobrze zmienia taktowania z 2D na 3D (czyli nie ma takich samych wysokich taktów dla 2D i 3D) można za pomocą Riva Tuner zmniejszyć taktowania dla 2D (przy których komputer będzie pracował stabilnie). Następnie zapisać i włączyć, aby się zastosowywało z uruchomieniem systemu.

Polecam włączyć w opcjach zasilania wyłączanie monitora po określonym czasie nie aktywności (na chłopski rozum skoro system wyłącza monitor to być może nie wysyła do karty graficznej poleceń generowania obrazu... powtarzam może) - też mniej W ;)

No i tak jak polecił AndrzejSnk można skorzystać z technologi oszczędzania energii (włączasz to w BIOSie plus instalacja sterownika - przynajmniej w przypadku CnQ). Można też stworzyć profil dla procesora, w którym jest niższe taktowanie (np. poprzez zmianę FSB).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o niewysyłanie info to raczej nie bardzo. Info lecą z proca do grafiki itd. a nie z monitora, on jest tylko urządzeniem wyjścia więc ogólnie, komp ma gdzieś czy ty coś widzisz czy nie, czy masz podpięty monitor czy nie, pracuje tak samo...na chłopski rozum ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, ale monitor nie wyłącza sie z własnej woli tylko system mierzy czas nieaktywności usera i wysyła polecenie, które go wyłącza. Stąd moja sugestia, że podobne polecenie może otrzymać karta graficzna (choć tak jak mówisz jest to raczej mało prawdopodobne).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi