Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
pan_maska

Praca za granica?

Rekomendowane odpowiedzi

Może napisze na swoim przykładzie. W tamtym roku wyjechałem do Danii, gdzie byłem ponad pół roku. Co prawda wyjechałem tam głównie na studia, ale widziałem jak to jest z pracą w tym kraju. Otóż najważniejsza sprawa dla Danii to język duński. To klucz do dobrej pracy. Znając jedynie język angielski dostaniemy pracę typowo dorobkową, czyli: roznoszenie gazet; może, ale to może praca w restauracji; jakieś sprzątanie. Jak to jest w innych krajach? Czy naprawdę tak łatwo zarobić będąc zagranicą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomo, że jak praca za granica to język tego państwa to podstawa - bez jego znajomości nie ma po co wyjezdzać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ojj nie zawsze jest tak jak mowisz. W sensie angielski to juz jednak jakis standard. A wlasnie co do angielskiego, moze ktos z Was byl i moze mniej wiecej opowiedziec jak to jest w Irlandii, Szkocji, czy Anglii? Slyszalem, ze w Szkocji podobno studia tez sa bezplatne, czy to prawda? Ktos wie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój kolega był w Szkocji i mówił, że tam to po angielsku jest ciężko się dogadac :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Az tak ciezko? Ale za to jest tam bardzo ciekawie. Podobno latwo znalezc prace no i studia sa bezplatne dzieki instytucji zwacej sie SAAP czy jakos tak ;) Wiec bariere jezykowa mysle, ze bym pokonal ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym jezykiem to ciezko bywa.

Przed wyjazdem do angielskojezycznego kraju myslalem ze po roku juz sie tak obede w jezyku ze bede szprechac bez zadnych ograniczen. 3 lata prawie minely a do doskonalosci jeszcze baaaardzo daleko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hehe no to normalne, ze tak szybko nie staniesz sie zaraz jakims rodowitym uzytkownikiem tego jezyka ;) Ja nie narzekam na swoj angielski, ale tez jestem swiadom, ze duzo mi jeszcze brakuje, zebym mogl sie nim poslugiwac tak swobodnie jak polskim ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie moge sie doczekac momentu, kiedy po angielsku bede mowic tak samo swobodnie jak po polsku. Mam nadzieje, ze kiedys w ogole taki moment nadejdzie (bo moze do Polski wroce...).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie moge sie doczekac momentu, kiedy po angielsku bede mowic tak samo swobodnie jak po polsku. Mam nadzieje, ze kiedys w ogole taki moment nadejdzie (bo moze do Polski wroce...).

zwroty techniczne raczej będzie Ci trudno opanować - chyba, że już je umiesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chcecie jechać do pracy za granicę to na pewno warto też nauczyć się języka, tutaj https://lincoln.edu.pl/online/ macie szkołę online w której kursy są w dobrej cenie i profesjonalne. To wygodne bo wszystko się odbywa przez internet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • Dodaj nową pozycję...