Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Geo

Konsola vs. komputer

Lepszym narzędziem do gier jest konsola, czy komputer?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Lepszym narz?dziem do gier jest konsola, czy komputer?

    • Konsola
      11
    • Komputer
      32


Rekomendowane odpowiedzi

No prawda, jeżeli porównać tylko pod względem gier to konsola wypada dobrze ale raczej nie lepiej niż na Piecu. A co do grafiki to nie wygląda gorzej po 5latach bo się nie zmienia wogóle, teraźniejszy xbox 360 za 5 lat będzie miał słąbą grafę a na Pccie będziemy ciąć w wirtualnej rzeczywistości :P

 

P.S. I nie "SE" (bo SE to shit edition) ale "SOBIE". Nie zjadajcie 'obi' one też chcą żyć :P

 

A to przepraszam za moją poprawność jezykową ;p może się od czasu do czasu wymcknąć :o Zauwarzmy fakt że chipy/karty graficzne robią podobni ludzie.Pozostaje czekać na ps 3 którego premiera jest nie znana do końca, i który zmiecie kompy i nie dokońca udanego x360 :), a w Twojej wirtualnej rzeczywistość będziesz ciąć troche po Nas "konsolowcach" i czeka cię wymiana sprzętu :P.Będzie tak że konsola przewyszy a później piec dogoni...i znów wszystko na równi B)

 

P.S. Havoc gratuluje poczucia humoru.Srogi żart B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola też ma wbrew pozorom sporo możliwości. Jeżeli miałbym budować centrum multimedialne to na pewno na podstawie konsoli. Barebony (i inne komputery Windows MCE) mają tragiczne karty graficzne. Już nie mówiąc o tym, że wyszłoby mnie to 4 razy taniej. PS3 - niesamowita wydajność, Blu-Ray, Xbox 360 - równie wysoka wydajność, internet i bardzo duże możliwości multimedialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to przepraszam za moją poprawność jezykową ;p może się od czasu do czasu wymcknąć  :o Zauwarzmy fakt że chipy/karty graficzne robią podobni ludzie.Pozostaje czekać na ps 3 którego premiera jest nie znana do końca, i który zmiecie kompy i nie dokońca udanego x360  :), a w Twojej wirtualnej rzeczywistość będziesz ciąć troche po Nas "konsolowcach" i czeka cię wymiana sprzętu :P.Będzie tak że konsola przewyszy a później piec dogoni...i znów wszystko na równi  B)

 

P.S. Havoc gratuluje poczucia humoru.Srogi żart  B)

A no właśnie to prawda. Wy macie teraz cudną grafę, ja będe miał za jakiś czas, jeśli będzie mnie stać B) Ale jednak do pieca mocno ciągną pozostałe funkcje maszynki no i OC, czyli świetna zabawa :)

Konsola też ma wbrew pozorom sporo możliwości. Jeżeli miałbym budować centrum multimedialne to na pewno na podstawie konsoli. Barebony (i inne komputery Windows MCE) mają tragiczne karty graficzne. Już nie mówiąc o tym, że wyszłoby mnie to 4 razy taniej. PS3 - niesamowita wydajność, Blu-Ray, Xbox 360 - równie wysoka wydajność, internet i bardzo duże możliwości multimedialne.

W to nie wątpie że ma możliwości, wiadomo, że nie ma co porównywać PS z PS3 czy X360. Ale czy na pewno mają większe możliwości od PCta? Jeśli chodzi o muzykę, filmy, twardy dysk...to nic dodać nic ująć i tylko PC. A gry..cóż, trailer z E3 prezentujący x360 (albo PS3, nie pamiętam) zwalił mnie z nóg, piekne, ale my też kiedyś się doczekamy, a nawet lepszych. Ja wam mogę zaprorokować, że ten spór się nigdy nie skończy, konsole i pcty będą zawsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka, filmy, dysk - a czemu do tego PCet lepszy? Do Xboxa mozesz sobie jaki chcesz dysk dokupić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Xboxa są hdd? Tego nie wiedziałem :D Nie sądzicie, że granice zaczynają się zacierać. Przecież właśnie o tym gadamy, że konsol nie trzeba upgreadować a PCty - tak. Ciekawe jak będzie za parę lat...

A i tak wolę myszke i klawiaturę :P Nigdy nie mogłem nabyć dobrej wprawy w posługiwaniu się padem w dodatku z gałkami analogowymi...masakra dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na padzie zdecydowanie lepiej gra się w PESa... Najlepsze to jest połączenie konsoli z kompem i już :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Xboxa są hdd? Tego nie wiedziałem :D Nie sądzicie, że granice zaczynają się zacierać. Przecież właśnie o tym gadamy, że konsol nie trzeba upgreadować a PCty - tak. Ciekawe jak będzie za parę lat...

A i tak wolę myszke i klawiaturę :P Nigdy nie mogłem nabyć dobrej wprawy w posługiwaniu się padem w dodatku z gałkami analogowymi...masakra dla mnie.

 

Można też dokupić do Ps 2 hdd ;p.Jak dla mnie to kto co lubi...ja lubie pada bo się wygodnie trzyma,przycisków jest tyle ile powino być, są wibracje. Co oddaje większy klimacik B) .Więcej ludzi ma kompa bo internet i te sprawy, ale jak dostaną konsole to na niej grają, i powoli komp idze na bok ;p.Havoc to kwestia przyzwyczajenia :P Osobiście jak miałem ps to tylko grałem za pomocą strzałek.Kupiłem sobie ps 2 to bez analoga ani rusz,nawet spodobały mi się strzelanki i niedługo zamierzam nabyć Black :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie, ze taki temat powstal, zawsze konczy sie na klotniach :)

Przeczytalem 1 strone i nie mylilem sie hehe

 

Reszty nie chcialo mi sie juz czytac, moim zdaniem warto by w domu miec konsole jak i rowniez komputer.

Wzajemnie sie by uzupelnialy.

A gatunki jak RTS, FPS to gry nie na konsole, a na kompie w sam raz.

Komputer jest bardziej wszechstronny - internet, obrobka grafiki itd.

 

Najwiekszym plusem konsoli jest to, ze nie trzeba nic upgradowac.

Sam mam smaka na Xboxa360 ale fundusze i inne potrzeby mowia narazie nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gatunki jak RTS, FPS to gry nie na konsole, a na kompie w sam raz.

Co do RTS`ów się zgadzam ale co do FPS nie !

Fps`y na konsole są super fajne :P Wole grać w fps`y na konsoli, z tej racji że sprawia mi to więcej przyjemności : :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do gier? Oczywiscie, ze konsola. W koncu konsole zostaly stworzone po to, by ludzie na nich grali siedzac w mięciutkim foteliku i majac przed oczyma 30 - calowy telewizor, a nie kilkunasto-calowy monitor (tlumaczenia, ze peceta tez mozna podlaczyc do tv itp. sa zalosne! ;]). Ponadto to gry na konsole sa dopieszczane w najwiekszym stopniu

 

z tym sie zgadzam w 100%

 

 

chociaz z konsoli mialem tylko PS, grafika byla tam...

no nie wazne ;)

ale jesli chodzi o gry, to porownajcie sobie PC z X360 lub PS3 - nie ma porownania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no, poza tym konsole kupujesz raz na 5-6lat. A komputyer po pół roku trzeba już wymieniać bo nie nadaje się do najnowszych gier ;) Poza tym, popatrzcie na procek co jest w PS3. 8 rdzeni. Coś takiego można by było kupić za conajmniej 3tyś. A konsola jest za 2k ;) Do tego dochodzi jeszcze to że na konsole PS3 można zainstalować już Linux'y takie jak: FC6, ubuntu, SUSE, Gentoo i inne. Co przechyla szale na korzyść konsol. Wprawdzie komputery zostaną i zawsze będą. Jednak do gier według mnie się już nie nadają ;) Nawet Gothic będzie już wydawany na konsole xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem za jednym i drugim jest wiele gier w które , mi się lepiej gra na kompie , i są też takie w które , się lepiej gra na konsoli, to oczywiste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox jest dobrą konsolą, o wiele lepszą od ps3 napewno. Jednak komp daje większe możliwości, ale w święta poświęciłem czasu żeby siedzieć u kuzyna i grać w Assasin's Creed bo ta gra jest boska poprostu :> a na kompa dopiero w lutym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pc no chyba ze chodzi o serie fifa ale pc ma nie tylko funkcie gry w przeciwienstwie do konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zgodze się. Jeśli chodzi o PS3 to jego możliwości multimedialne są bardzo podobne do tych PC. Łącznie z możliwością isntalacji systemu operacyjnego ;)

 

Syde: szkoda, że nie zobaczyłem tego posta wcześniej, ale jesteś heretykiem który nie wie co jest dobre :P X360 to gra dla piratów którzy chcą piracić i nie mają kompa bo i tak 80% fajnych gier z X'a wychodzi na PC'ty lub/i PS3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pc no chyba ze chodzi o serie fifa ale pc ma nie tylko funkcie gry w przeciwienstwie do konsol

 

 

mimo to pc ma wiecej funkci jak na razie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest droższe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to bardziej oplacalne ps3 w koncu i tak przebije jakas inna konsola a pc byl ,jest i bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. PS4 ;) Tylko popatrz, PS2 kupowałeś w 2000 roku i to do 2007r. spokojnie wystarczyło. Tak samo PS3, a jego żywotność planowana jest na 10lat i nie wątpie że tak będzie ;) Poza tym, nikt nie mówi, że konsole mają zastąpić PC'ty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...