Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
michasiek

POMOC POTRZEBNA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.

mój radeon (9500 275MHz/550MHz) osiągnąl dziś stabilne taktowania 425MHz/730MHz

Jednak chciałem więcej i teraz nie mam już radeona. A dokładniej 2 lub 3 kości pamięci (proszę nie pytać o napięcie jakim zasilana była pamięc w ktrytycznym momencie...).

 

KAŻDEGO, KTO POSIADA USZKODZONĄ KARTę GRAFIKI KTÓREJ USZKODZENIE NIE OBEJMUJE KOŚCI PAMIęCI, LUB kto MA DOSTęP DO JAKIEGOKOLWIEK ŹRÓDŁA TAKOWYCH KART (SERWISY, HURTOWNIE->ODPADKI) PROSZę O POMOC. (pamieci bga...)

 

Jeśliby znalazły się kości wybitne, np. Samsung 2,8ns (lub szybsze) w pełnym komplecie (8x16MB) to ich dostarczyciel ma szansę stać się współautorem rekordu świata w 3dmarku 2003 na radeonie 9500... (drugie miejsce było już dziś w zasięgu ręki).

 

Oczywiście gotów jestem za pamieci/kartę zapłacić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko pytanie. Jakim napieciem zasilana byla pamiec w krytycznym momencie?;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tylko pytanie. Jakim napieciem zasilana byla pamiec w krytycznym momencie?;]
4,5V śmigało ładnie.. ale nie wiedzieć czemu - układ regulacji napięcia przestał przy tej granicy działać liniowo i po lekkim drgnięciu potencjometrem napiecie wzrosło drastycznie do grubo ponad 5V (normalnie na 1V potebnych było 3-5 obrotów potencjometrem), mam niezły refleks ale i tak nie zdązyłem zniżyć napiecia nim pamieci wyzionęly ducha :(

 

przytoczone w pierwszym poście taktowania osiągnąlem zaś na około:

vgpu 1,85V

vddq 3V

vref 1,6V

vdd 3,5V

 

Potem zacząłem się bawić wyżej... i sie pobawiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byly chociaz radiatory na tych pamieciach?
To nie gra w sumie roli... przy ~4V radiatory jeszcze krytycznie potrzebne nie są, a 5,6V pamieci by nie przeżyły nawet z miedzianymi radiatorami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam niestety na OC się nie znam za bardzo... Wiem jedno - dołożymy wszelkich starań, aby Szanowy Obywatel Towarzysz mógł cieszyć się tym rekordem :) . Ku chwale ojczyzny :!: Hip, hip, hur, a. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam niestety na OC się nie znam za bardzo... Wiem jedno - dołożymy wszelkich starań, aby Szanowy Obywatel Towarzysz mógł cieszyć się tym rekordem :) . Ku chwale ojczyzny :!: Hip, hip, hur, a. :)
wystarczy mi ciedszyć się sprawnym radeonem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Was.

mój radeon (9500 275MHz/550MHz) osiągnąl dziś stabilne taktowania 425MHz/730MHz

Jednak chciałem więcej i teraz nie mam już radeona. A dokładniej 2 lub 3 kości pamięci (proszę nie pytać o napięcie jakim zasilana była pamięc w ktrytycznym momencie...).

 

KAŻDEGO, KTO POSIADA USZKODZONĄ KARTę GRAFIKI KTÓREJ USZKODZENIE NIE OBEJMUJE KOŚCI PAMIęCI, LUB kto MA DOSTęP DO JAKIEGOKOLWIEK ŹRÓDŁA TAKOWYCH KART (SERWISY, HURTOWNIE->ODPADKI) PROSZę O POMOC. (pamieci bga...)

 

Jeśliby znalazły się kości wybitne, np. Samsung 2,8ns (lub szybsze) w pełnym komplecie (8x16MB) to ich dostarczyciel ma szansę stać się współautorem rekordu świata w 3dmarku 2003 na radeonie 9500... (drugie miejsce było już dziś w zasięgu ręki).

 

Oczywiście gotów jestem za pamieci/kartę zapłacić!

widze ze kolega jest wyczynowcem ale watpie zebys wycjagnal rekord na tej karcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, teraz priorytetem jest uratowanie karty. Myślę, że michasiek bicie rekordów odstawia na dalszy plan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to tylko pamieci padly... A czasem za pamieciami nie polecialy kondensatorki (czy jak to sie wabi :?: ) Jesli tak to karta nie odzyska starej mocy .. moze byc mocniejsza lub slabcza ale watpie by byla taka sama :] Tak jak i pamieci moga byc inne i juz o pare MHz jest wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy to tylko pamieci padly... A czasem za pamieciami nie polecialy kondensatorki (czy jak to sie wabi  :?: ) Jesli tak to karta nie odzyska starej mocy .. moze byc mocniejsza lub slabcza ale watpie by byla taka sama :] Tak jak i pamieci moga byc inne i juz o pare MHz jest wiecej :)
nie do końca rozumiem zwiazku padu pamieci z kondensatorami oraz z późniejszą różnica w wydajności. :P Nic wiecej nie padło, poprostu RAM sie przegrzał. Podzespoły na kartach sapphire są bardzo dobre, a stabilizatory napięć chłodziłem w sposób wydajny. Kondensatory zdrowe, trudno nie zauważyć śmierci kondensatora (o tym niżej) :)

Niedawno, po całym dniu składania wzmacniacza wlutowałem wskutek zmeczenia 1000uF/50V filtrujący na odwrót. Wybiło mi kolejno 3 bezpieczniki i dalej tego nie zauważyłem. Chłopską metodą zamieniłem bezpiecznik na drucik i włączyłem, nachylając się nad układem... Naprawdę nieprzyjemnie oberwać elektrolitem w twarz ;]

 

 

PS - Widze Cię tu pierwszy raz wiec witam serdecznie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie z kondensatorami to przesadzilem ... Ale skoro Chcesz wymienic pamieci to na 100% nie trafisz na takie same jak masz teraz ... Mozna trafic na leprze ale i na gorsze (chodzi mi tu o firme i czasy dostepu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie trafi na takie same? Serią się pewnie róznić będą, ale parametry będą miały takie same (a jak nie to się je podkręci :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam lepsze, samsungi 2,8ns ale o ile wlutowanie to żaden problem to wylutowanie w domowych warunkach kosci z innej karty bez uszkodzenia nóżek to abstrakcja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukaj jakiegoś walnietego r 9700 nphttp://www.allegro.pl/show_item.php?item=55509555
dzięki

Sęk w tym, że to już zrobiłem, mam Gf4ti4600 z samsungami 2,8ns. Z tym, że w domowychunkach są małe szanse na wylutowanie z tej karty tych kości tak, aby ich nie uszkodzic. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukaj jakiegoś walnietego r 9700 nphttp://www.allegro.pl/show_item.php?item=55509555
dzięki

Sęk w tym, że to już zrobiłem, mam Gf4ti4600 z samsungami 2,8ns. Z tym, że w domowychunkach są małe szanse na wylutowanie z tej karty tych kości tak, aby ich nie uszkodzic. :(

No to kielicha na odwage i jazda (joke) a tak BTW. to nigdzie blisko nie ma serwisu itp za 10 zl napewno ktos to zrobi :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj trochę o lutowaniu kosci bga...

 

narazie miałem jedynie możliwość 40zł/kość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...