Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
mac

Gry w Linuxie.

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się czy nie umieścićby tego tematu w dziale gry ale stwierdziłem, że gry pod Linuxa nie mogą być stawiane koło gier pod systemy Mi#oftu. A więc teraz pytanie: Jakie znacie gry pod Linuxa? Ja grałem troszke w take gry i jest ich dość sporo. Oczywiście gry Windowsowe, które ruszą na emulatorze odpadają. Oto moje przykłady:

Q3A, UT, ET, TuxRacer, Pasjans (;D), Uplink i troche tego jest jeszcze jak mi się wspomni to dopisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej podobał się Uplink :) . Grywałem też w Tux Racer.. Trzeba to kiedyś powtórzyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to niejedna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I to niejedna...
dwie

jest ich naprawde sporo chociaż i tak uważam że Linux nie nadaje sie do gier. W tej dziedzinie jest on na poziomie zarodka i nie wiem czy opłaca się rozwijać go w tym kierunku. Moim zdaniem i tak do gier większosc ludzi wybierze windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że stworzono dwie świetne gry, które można uruchomić na tym systemie: Uplink i Tux Racer. To mi w zupelności wystarczy, tymbardziej, że na granie z zasady nie przeznaczam zbyt wiele czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Uplinka troche gralem, ale jesli mam byc szczery niespecjalnie podobala mi sie ta gra... O niebo lepszy jest Quake 3 (wersja linuksowa nie rozni sie ani troche od wersji na windowsa, a mimo to gra mi sie przyjemniej na pingwinku). :)

 

Hmm... A grales moze w BS Hacker (czy jakos tak)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem (ale to gra na Windowsa) - dość podobna do Uplinka, symulowana jest w niej konsola linuxowa :)

 

P.S. Mi Q3 na linuxie nie działał najlepiej, ale to zapewne z powodu niedopracowanych sterowników do karty graficznej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam linux, jako platforma, choc wielu moze to dziwic, do gier nadaje sie lepiej niz windows. Swiadczy o tym chociazby przyklad Q3A - ktory wystepuje w 2 wersjach, natywnie wspierajacych winde, oraz linuxa (i jeszcze maca). Okazuje sie bowiem, ze wersja dla linuxa, jest szybsza od tej dla windowsa. Minimalnie, oczywiscie, ale jednak.

Tak wiec, mamy konsekwencje olewania linuxa przez programistow, a nie ulomnosci systemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, a czy udało się komuś kiedykolwiek odpalić gre dorzucaną do bardziej wypasionych dystrybucji debianowych, typu knoppix - XBattle ? czy jakoś tak ? :) Widzę ją w menu Gier, widzę w usr/binie, wiem, że JEST. Ale odpalić się nie da, i nie tyczy się to tylko mojego kompa/linuxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mógłbym prosić o wpis do pliku sources.list aby pobrać UPLINK??

 

Mam Knoppixa 5.0 zainstalowanego na dysk twardy i z niego powstał Debian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry są ale nie są one tak dobre jak na WIn'a. Jednak myślę, że bardziej rozbudowane gry były by bardzo ciekawe na Linux'ie. Chociaż ostatnio czytałem, że z grami na Linux zaczynają pojawiać się wirusy więc trzeba uważać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Linuxie można pograć w bardzo dobre gry, choćby w Dragon Age : Początek, ale to wymaga środowiska WINE i choć trochę samozaparcia w wyszukiwaniu informacji o tym jak to zainstalować i jak to włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Linuxie można pograć w bardzo dobre gry, choćby w Dragon Age : Początek, ale to wymaga środowiska WINE i choć trochę samozaparcia w wyszukiwaniu informacji o tym jak to zainstalować i jak to włączyć.

 

 

Dokładnie ;) ja grałem w wowa i nie miałem żadnych problemów ;) wine to świetna sprawa, no ale faktycznie czasem trzeba się trochę namęczyć żeby coś działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jagged Alliance 2, Battle for Wesnoth.

Niestety teraz czasu na gry nie mam, ale gdybym miał zagrałbym w jedną z tych dwóch strategii ;)

 

Obydwie działają w Linuksie bez emulacji.

 

A dla fanów emulacji są projekty jak Wine, PlayOnLinux oraz inne. Teraz są takie czasy że można wiele gier Windowsowych odpalić w Linuksie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to są w ogóle jakieś gry na Linuxa? ohmy.gif wink.gif

 

haha :D też mnie to zdziwiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supertux jest świetną grą wzorowaną na mario. Bardzo przyjemna gierka. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo fajnych gier pod linuxa. Przede wszystkim pograsz w każdą przez przeglądarkę ale jak np masz ubuntu możesz wybrać bardzo wiele z centrum oprogramowania lub poszukać darmowych w internecie. Ale wiesz - linux to nie jest system do gier. Jeśli jesteś zapalonym graczem to zainstaluj linuxa ale obok windy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...