Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
BIGger

DDR RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Który RAM jest najlepszy??

 

 

512 MB DDR 400

czy

512 MB DDR 400 TWINMOS

czy

512MB DDR 400 KINGSTON ??

 

I czy kupic 512 czy 2 kosci po 256mb??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze są twinmosy ale musisz trafic na dobrą serię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłinmosy najnowsze są bardzo denne, kupuj tylko jeżeli są ze starej serii, spójrz do działu sprzedam, michasiek sprzedaje świetne pamięci. Natomiast jeżeli nie będzie podkręcał pamięci ani nie zmieniał timingów to kingstony wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisząc o dobrej serii wlasnie mialem na myśli te starsze twimosy bo te nowe te sie nie nadają. ja mam te starsze(jedna z lepsych serii) i sa wypas :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Który RAM jest najlepszy??

 

 

512 MB DDR 400

czy

512 MB DDR 400 TWINMOS  

czy

512MB DDR 400 KINGSTON ??

 

I czy kupic 512 czy 2 kosci po 256mb??

Twinmos ja bym bral na 100%

A co to 1x 512 czy 2x 256 to jest roznie. 2 kosci tego samego produceta czasami niemusza dobrze wspolpracowac. A pozatym jest wieksze prawdopodobienstwo ze jakas kosc padnie albo bedzie wieszac kompa. Ja wziolem 2x256 i mam problemy z tym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co za problemy? poradzimy ;)

Niewiem czy mnie kojarzysz z CenterumXP. Juz tam dawalem posta kiedys dawno i niestety pamieci cos nei teges. Teraz wyjolem karte TV przez ktora moze cos bylo nie tak. Bo to chyba od tego sie zaczelo. Co prawda pamieci przetrwaly spalenie komputera, ale... Jeszcze dolorzylem je lekko do kaloryfera moze sie rozmagnesuja. Juz z 3-4h bez restartu kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze kojarze. Mam nadzieje ze z pamieciami bedzie wszystko w porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh to juz akt desperacji. Bo co ma piernik do wiatraka ... Czyli co ma karta tv do ramu... Ale wiem ze karty tv sa bardzo niewdzieczne i to moze przez nia sie takie cos dzieje, juz sam niewiem niemam kasy na nowe pamieci :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popróbuj różne ustawienia pamieci w bankach i karty TV w slotach PCI. Może znajdziesz taką kombinację, że karta przestanie się gryźć z pamięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem wszystko co moglem. Zwalnialem pamieci zmienialem wszyskie sloty etc .. i nic nie pomoglo. Wiec czas na wywalenie karty z PCI niewiem moze pomoze moze nie. Ale juz zaczynam byc wsciekly.. Gram sobie koniec misij a tu bec reset albo BSOD :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym problem ze nic ... Najczesciej jest to 0x0000000000000000005e (czyli cos zwiazanego z antyvirem, ale ja jzu zmianialem itp..) Ostatnio zaczely sie pojawiac bsoby z fat32.sys oraz nvidia.sys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem w temacie zbytnio ale co ma karta tv do pamięci i skąd przypuszczenie że to ona cos miesza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi ukeya wynika ze bez karty TV jest wszystko w porządku. Aby wykluczyć powiązanie pamieci i karty poprosiłbem go i spisanie tego co mowi BSOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i BSODY znily (heh chyba ta karta cos sie gryzla z pamieciami albo plyta glowna) tylko jak wyskakiwaly bsody to bylo napisane ze system musi zostac zamkniety i te 0x000000000000000000000005e i nastepnie jesli problem ....... to skotaktuj sie z ...... lud idunstaluj nowe oprogramowanie ...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może poprostu karta była uszkodzona. A jeśli się gryzła to raczej z płytą główną, tudzież innymi podzespołami, ale nie RAMem. Miałem kiedyś kartę tv na philipsie, wchodziła na przerwanie karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może poprostu karta była uszkodzona. A jeśli się gryzła to raczej z płytą główną, tudzież innymi podzespołami, ale nie RAMem. Miałem kiedyś kartę tv na philipsie, wchodziła na przerwanie karty graficznej.

 

No czy ja wiem jak testowalem pamieci to wszylo 15k bledow w ciagu 10 minut :] A teraz niepamietam czym testowalem i dupa :( (sorr za slownictwo, ale tutaj niema Rebe co wstawi "Szarik" :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...