Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
kwojtyra

Maksymalna częst. pracy Semprona 2200+

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedno pytanko?????

Jaką maxymalną moc można wyciągnąć z Semprona 2200+ narazie wyciągnołem 1830MHz :D ale nie wiem czy da rade więcej????

Piszcie ile według was jeszcze wyciągne 8) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wróżka nie jestem... powinien wyciagnąć więcej sprawdź po prostu do jakiej prędkości jest stabilny i już (za dobry wynik mozna uznać 2GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jedno pytanko?????

Jaką maxymalną moc można wyciągnąć z Semprona 2200+ narazie wyciągnołem 1830MHz  :D ale nie wiem czy da rade więcej????    

Piszcie ile według was jeszcze wyciągne 8)  8)

moc? W Hz liczy się częstotliwość...

Można wyciągnąc tyle, ile procesor wytrzyma. Nie wiesz czy da radę więcej? Sprawdź! Nie zapomnij o napięciu i chłodzeniu.

 

ps- temat topicu nie odzwierciedla problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 2.3-2.5ghz możliwe - tylko nie przy twojej konfiguracji i chłodzeniu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh czasami wyciagnie spokojnie 2,5 Ghz a czasami 2Ghz nie wyciagnie. Procesor procesorowi nie rowny. Moze byc tak ze osiagnie spokojnie te 2,5Ghz czy 2,3Ghz ale temperatura bedzie krytyczna nawet przy bardzo dobrym i drogim chlodzeniu. A jeszcze indziej wyciagnie ledwo co 2Ghz a temperatura przy tym samym chlodzeniu bedzie taka sama. To wszystko zalerzy gdzie by; "wykuty" z jakiego kawalka (chyba kwarcu). Niestety jak sie kreca to mozna powiedziec tylko o Antkah M one mniej wiecej wszystkie tak samo sie kreca :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh czasami wyciagnie spokojnie 2,5 Ghz a czasami 2Ghz nie wyciagnie. Procesor procesorowi nie rowny. Moze byc tak ze osiagnie spokojnie te 2,5Ghz czy 2,3Ghz ale temperatura bedzie krytyczna nawet przy bardzo dobrym i drogim chlodzeniu. A jeszcze indziej wyciagnie ledwo co 2Ghz a temperatura przy tym samym chlodzeniu bedzie taka sama. To wszystko zalerzy gdzie by; "wykuty" z jakiego kawalka (chyba kwarcu). Niestety jak sie kreca to mozna powiedziec tylko o Antkah M one mniej wiecej wszystkie tak samo sie kreca :]
chyba jednak z krzemu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh czasami wyciagnie spokojnie 2,5 Ghz a czasami 2Ghz nie wyciagnie. Procesor procesorowi nie rowny. Moze byc tak ze osiagnie spokojnie te 2,5Ghz czy 2,3Ghz ale temperatura bedzie krytyczna nawet przy bardzo dobrym i drogim chlodzeniu. A jeszcze indziej wyciagnie ledwo co 2Ghz a temperatura przy tym samym chlodzeniu bedzie taka sama. To wszystko zalerzy gdzie by; "wykuty" z jakiego kawalka (chyba kwarcu). Niestety jak sie kreca to mozna powiedziec tylko o Antkah M one mniej wiecej wszystkie tak samo sie kreca :]
chyba jednak z krzemu ;]

 

No niewiem z czego ale wiadomo o co mi chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zależy jaki masz batch. im mniejszy tym lepiej. mój kumpel na Abit nf7 wyciągnoł 265x9 w 100% stabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja słyszałem nawet, że kolor laminatu ma znaczenie ;]

No bez przesady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielone Thunderbirdy najlepiej się podkręcały, brązowe najgorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tak - nie zapominajmy o długości nóżek i miejscu naklejenia plomby gwarancyjnej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chodziło o to że te zielone są z wcześniejszych lu blepszych serii, które rzecz jasna się lepiej podkręcają, ech michasiek durnia ze mnie robisz? Podobno kolor rdzenia też potrafi zdradzić czy procesor będzie się dobrze przetaktowywał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczy się:

- seria

- numer batch

-data produkcji.

to wszystko można znalesc na tej małej czarnej nalepce. zaś można w necie poszukac czego sie można po procu spodziewać. ja np. miałem athlona 3000, który miał odblokowany mnoznik, mimo że inne proce w tym czasie wyprodukowane, z tej samej serii miały zablokowany. widocznie jakiś felerny egzempalż. teraz mam athlona mobile 2500, który sie bez problemu kreci na 3600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3600 MHz czy na 3600+ ?
Gdyby chodziło o MHz to byłoby o tym osiągu na świecie bardzo głośno ;]

 

a co do batchu to znaczy tyle kolor laminatu.

 

serie seriami, daty datami... to sie sprawdza w średnim stopniu, takie mobile np są selekcjonowane, a potem nazywane zapewne, wiec niewiele tutaj z serii czy daty można wywnioskować. Wg. netowych zbiorów danych, po moim procku nie moznaby prawie niczego oczekiwac... a po poprzednim moznaby, a sie kończył przy 2250MHz (oba jiuhb 1700+).

 

Serie i daty mogą ogólnie jakoś nakierować ale tak czy siak dobre 30%-50% rozrzutu i niepewnosci pozostaje.

 

Sa rzeczy jednoznaczne - jak np. odblokowany mnożnik serii jiuhb (co do której mam własne teorie).

 

Z tych wszystkich czarów najbardziej naukowo logiczne wydaje się sprawdzanie koloru rdzenia, który może się róznic w zależności od jakości i struktury krystalicznej surowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te najbardziej purpurowe sa podobno najlepsze (rdzenie oczywiscie :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te najbardziej purpurowe sa podobno najlepsze (rdzenie oczywiscie :P)
i takiż jest rdzeń mojego procka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze procesor wyblakl od katowania w gierki to juz niekt nie wpomina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wyciagnąłem 2.1ghz po zmianie mnożnika na 12.5. FSB pojechałem na 160@175MHz :D Shitowy AsRock :/

 

//

P.S. Witam wszystkich. Pierwszy post na forum :)

Ten Havoc z pcareny, xtremepc i oc-team ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja tam wyciagnąłem 2.1ghz po zmianie mnożnika na 12.5. FSB pojechałem na 160@175MHz :D Shitowy AsRock :/

Lepszy szitowy asrock na chipsecie via niz niby dobry asus czy abit na nforce2 ale nie umozliwiajacy zmiany mnoznika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..zależy, na NF-7 może bym wyciągnął więcej a na dodatek miałbym wysokie FSB, czyli szybsze ramce. Wydajność wieksza niż tylko przy zmienionym mnożniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema havoc :D mam andzieje ze zabawisz tu na dłuzej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...