Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Daniel

Jaki CMS?

Rekomendowane odpowiedzi

Który CMS jest wg. Was najlepszy?

PHP Nuke? Postnuke? A może polski JPortal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PHP Nuke szybko można zbudować naprawdę funkcjonalny serwis WWW włącznie z forum i stawiam na ten typ boooo....pozostałych nie znam dogłębniej. Szczególnie polecam phpnuke.org gdzie jest ogromna liczb fanów, nie wspominając już o przeogromnej ilości odsłon strony(miałem okazję mailować z Francisciem). Dobrze, że ten wielki sajt jest, bo niestety autor nie gwarantuje nam ŻADNEJ pomocy tehcniczne. Zdecydowanym plusem jest GNU GPL. Gorąco polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostateczną decyzją dotyczącą wyboru systemu portalowego wstrzymałbym się nieco, ponieważ obecnie w tej dziedzinie bardzo wiele się zmienia. Przegląd systemów portalowych dostępny jest na stronie http://cmsreview.com :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel, troszke się spóźniłeś z pytaniem, bo ostatnim numerze CHIPa datowanym na październik (może jeszcze go gdzieś znajdziesz) był przegląd bardziej znanych systemów portalowych.. Tam jest wszystko ładnie ocenione ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tego numeru Chipa także nie mam... Jeżeli ktoś potrzebuje na już jakiś dobry system portalowy, polecam Post Nuke'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje CMS'a o smiesznej nazwie GUPPY. Jest to bowiem najbardziej rozbudowany CMS oparty o pliki tekstowe (nie potrzebuje SQL'a). Zawiera takie moduły jak: newsy, forum, księgę gości, download, linki, galerie oraz statystyki. Umożliwia jednoczesne prowadzenie strony w 2 językach, ma wiele bloków, newsy w postaci RSS i inne dodatki, których nie mają przeciętne CMSy wykorzystujące bazy danych. GuppY 3.01 wraz z polskim langiem dostępny jest na www.riklaunim.kgb.pl/cms.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mambo... Nie podoba mi się - ma kilka fajnych, ale nic więcej. MD-Pro jest najlepszy - PC Centre oparty jest na zmodyfikowanej wersji tego systemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem bardzo fajną stronę, na której można porównać CMS-y. Ich funkcjonalność, wymagania, obsługiwane języki support itd. Zapraszam :)

 

http://www.cmsmatrix.org/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiedziałem, że tak dużo CMSów jest :)

To zaledwie może 1/100 tych bardziej liczących się :) Wiele jest też też takich, które są tworzone pod poszczególne strony, ale ich, mówiąc o 1/100, nie biorę pod uwagę. Generalnie jest w czym wybierać, ale mimo to znalezienie idealnego systemu zarządzania treścią nie jest łatwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jPORTAL nie jest zły i na pewno warto się nad nim zastanowić

ale też warty uwagi jest Joomla ale to zalezy co się komu spodoba funkcje w cmsach są w miare podobne można też "zbadac" jakie można potem dorzucić bajerki

ja testowałem i jPORTAL i Joomle w obu przypadkach test wyszedł niezle

innych niestety nie znam :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście chciałem polecić Ci 'Postnuke' widziałem wiele portalów opierających się właśnie na tym systemie CMS, bardzo podoba mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Który CMS jest wg. Was najlepszy?

PHP Nuke? Postnuke? A może polski JPortal?

 

Polecam MODx, najlepiej zapowiadający sie cms http://www.packtpub.com/article/modx-wins-...open-source-cms

Dodatkowo polskie spolszczenie: http://smartmedia.com.pl/assets/files/modx095_pl.rar

Pozdrawiam

Edytowane przez Spoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja polecam PHP-Fusion jest też leprza wersja zmodyfikowana Extreme-Fusion dużo modułow funkcji.LEcz rywalem też jest WebSpell który też jest bardzo dobrym CMS'em.Chcociaż Extreme-Fusion już mozna tak powiedzieć przejadł się dużo ludzi go używa.Tera wychodzą nowe CMS'y których nikt nie używa a są dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym cms-em którego sam używam jest The Portal 2.

www.theportal2.pl całkowicie polski cms, przyjazny dla użytkownika.

Jest następcą The Portal, który zapisywał dane w plikach tekstowych.

Nowy CMS zapisuje dane w bazie danych. Gorąco polecam ten cms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepszym cms-em którego sam używam jest The Portal 2.

www.theportal2.pl całkowicie polski cms, przyjazny dla użytkownika.

Jest następcą The Portal, który zapisywał dane w plikach tekstowych.

Nowy CMS zapisuje dane w bazie danych. Gorąco polecam ten cms.

Szkoda, że demo nie działa, a w newsach znajduje się Lorem ipsum. O możliwości pobrania nie wspominam, bo po co ma działać. To chyba nie świadczy dobrze o tym CMS-ie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja znalazłem polski cms: www.acms.a6.pl - jest darmowy do niekomercyjnych zastosowań - Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...