Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
BIGger

przetaktowanie w windzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc chlopaki! :P Kto mi pomoze skonfigurowac jakis dobry program do przetaktowywania procesora w windowsie!? Konfig. jak w podpisie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinieneś dostać razem z płytką jakiś program dzięki któremu można przetaktowywać procka spod windowsa u gigabyta nazywa się to easytune u epoxa nie wiem bo nigdy nie miałem. Po za tym podkręcaniem w biosie uzyskuje się lepsze efekty...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak mozna sprawdzic czy mam odblokowanego athlonka? a pozatym to wytlumaczcie mi troche o co chodzi z tym odblokowaniem i jak to sie ma na mojej plycie :?:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy chozi Ci BIGGER o odblokownie mnożnika procesora z poziomu właśnie windy?? Po protu łączysz mostek L5 i przy okzji oblokowujesz "Power here" (czy jakoś tak)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

póki co nirób żadnych modów, podkręć proca przez fsb w biosie. Jeżeli wyniki podkręcania bedą słabe to wtedy będzie można zrobić moda L12 lub odblokować mnożnik. Póki co nie kombinuj nic bo możesz zniszcyć proca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a powiedzcie mi jak sprawdzic czy mam odblokowany mnoznik? oczywiscie nie rozkrecajac kompa:P i 2 pytanie. teraz mam ustawione 2.05GHz (nie pamietam dokladnie w MHz :-P ) Od ilu MHz zaczyna sie Athlon 3400XP+?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie ma athlona 3400+ :P najwyższy to 3200. Po za tym nie patrz na oznaczenia tylko na Mhz a przede wszystkim fsb. Mnożnika na 99% nie masz odblokowanego ponieważ odblokowany mnożnik miały tylko pierwsze serie athlonów sprzed kilku lat. Napisz jakie masz teraz FSB i przy jakim napięciu. Jeżeli chcesz się na 100% przekonać czy masz odblokowany mnożnik to spróbuj go podnieść w biosie jeżeli po restarcie kompa liczba mhz bedzie taka sama tzn że masz zablokowany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

darek_dade<== zmienilem mnoznik z 11.0 na 11.5 i mam z 1833MHz 1918Mhz! Czy to zle ze mam starego proca? Ooo Athlon 2600XP+ :-P A i mam jeszcze jedno pytanie, czemu przed formatem w 3dMarku 2001SE Mialem ~3100 Markow a po formacie mam tylko ~2900:/ (Slaby wynik przez karte graf.!)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawilem go teraz na 12x186 i jak narazie dziala, ale windows nie wykrywa mi modelu :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

używaj opcji edytuj...

Wychodzi na to że mnożnik masz odblokowany! :), póki co jeżeli pozwalają Ci na to pamięci i chłodzenie chipsetu podkręcej proca przez FSB, powinieneś dojść do 200, wrazie niestabilności zwiększ napięcia mostka północnego i procka. Wynikiem w 3dmarku się nie przejmuj, wahania ilości punktów mogą wynosić nawet 400 punktów na tych samych sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak zwiekszyc napiecie mostka polnocnego(jak sie to nazywa w BIOSie?) Ja zwiekszam vcore(co to jest:P)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

vcore to jest właśnie napiecie :). Jest CPU vcore, NB vcore, dimm vcore, agp vcore. NB vcore to napięcie mostka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
darek_dade! Ustawilem go na 186*13.5 zwiekszylem napiecie vcore o 0.150 wszystko ladnie POST sprawdzil czy nie ma dyskietki jakiejs(w BIOSie) ma sie zalaczyc Windows a tu....nic :? czarny ekran :? Ani niebieski :? Ani reset :? Tylko czarny ekran :? I co ja mam zrobic :-P Ja chce 2514 MHz :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
darek_dade! Ustawilem go na 186*13.5 zwiekszylem napiecie vcore o 0.150 wszystko ladnie POST sprawdzil czy nie ma dyskietki jakiejs(w BIOSie) ma sie zalaczyc Windows a tu....nic :?  czarny ekran :?  Ani niebieski :? Ani reset :?  Tylko czarny ekran :?  I co ja mam zrobic :-P  Ja chce 2514 MHz :-P
co zrobić? kupić inny procesor. OC to niestety nie koncert życzeń. Zresztą popróbuj jeszcze na normalnych napięciach :P, do 2V na AC możesz próbować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Iwan a co Ty dzisiaj tak nie we humorze? :( Nie lubie jak ktos mnie upomina :cry: Ze sie nie znam to nie znaczy ze masz tak do mnie mowic :cry: Ja potrzebuje pomocy :( A nie opieprzu :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Iwan a co Ty dzisiaj tak nie we humorze? :(   Nie lubie jak ktos mnie upomina  :cry:  Ze sie nie znam to nie znaczy ze masz tak do mnie mowic  :cry:  Ja potrzebuje pomocy :( A nie opieprzu :(
:| Jak ja do Ciebie mówię? Zwyczajnie... Musiałbyś mieć ogromnego farta żeby pierwszy z brzegu, nieselekcjonowany Barton poszedł stabilnie 2,5GHz. Dlatego odruchową odpowiedzią jest "to se ne da". Nie widze sensu w robieniu złudnej nadziei. Możesz próbować z wyższymi napieciami, podniosłeś jak napisałeś o 0,15 czyli masz obecnie 1,8, ustaw 1,9 lub 2 i zobacz czy mu sie zachce działać z taką prędkością, ale wątpię.

No i lepsze wydajnościowo byłoby rozwiązanie z podnoszeniem fsb a nie mnożnika. Popróbuj na niskim mnożniku ile Twój RAM wytrzyma.

No i - to, że windows działa nie oznacza że procesor jest stabilny, ustaw to 2300MHz przy 1,8V i sprawdź czy prime95 przechodzi bezbłędnie.

Jednak podtawową informacją jakiej powinniśmy Ci udzielić jest to że ROBI·C TAKIE CUDA ZE SPRZETEM BEZ WIEDZY NA TEN TEMAT MOŻESZ COŚ SPIEPRZYć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi