Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
BIGger

przetaktowanie w windzie?

Rekomendowane odpowiedzi

oj, proca dzis na prawde ciezko spalic...

próbuj sam różne kombinacje, poszukaj w internecie artykułów i podkręcaj sam. Bo tak naprawde w oc liczy się to że procesor podkręciło się samemu, chodzi o satysfakcje, a nie o kilka dodatkowych mhz. Po za tym nie zauważysz wielkiej różnicy pomiędzy 2.3 a 2.5 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety orzegapiłem dużą część tematu, ale powiem Ci BIGger , że zresetuj BIOSa i od nowa zaczynaj oc aż do czarnego owego ekranu, potem testy i jakoś z czasem dojdziesz do tego.

Jeżeli chodzi o formę wypowiedzi czy to IWANa czy moją to w naszym kręgu większość z tego, co wydaje się nieuprzejmością i opryskliwością, nie wynika z chęci obrażenia kogokolwiek. Raczej jest to efekt bezpośredniego, oczyszczonego z głupot stylu komunikacji, naturalnego dla ludzi, którzy bardziej koncentrują się na rozwiązaniu problemu, niż tworzeniu sympatycznego i miłego nastroju.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem na forum powinno i być miłe towarzystwo(czyt. klimat) i powinno sie rozwiazywać problemy. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam problem :-P Chcialbym "podkrecic" RAM ale niewiem jak mam sie do tego zabrac! :-P W BIOSie mam takie opcje

 

 

DRAM CAS Latency 2.5

Bank Interleave Disabled

Precharge to Active(Trp) 5T

Active to Precharge(Tras) 7T

Active to CMD(Tred) 5T

DRAM Burst Lenght 4

Write Recovery Time 3T

tWTR 2T

 

Gdzie tekst pogrubionym tekstem jest do zmienienia...

 

 

Wiec co ja mam zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz zmienić Cl na 2.0 i timingi na 2-2-2-6 próbuj (przeczytaj test pamieci na pcc a dowiesz sie co nieco o zmienianiu timingów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test pamieci czytalem(i to nie raz i nie dwa :? ) A i tak dalej nie rozumie nic z tego... Prosze o pomoc...

 

 

 

P.S Jak narazie moj wynik to 2450MHz :)

 

 

P.S 2 :-P IWAN Moj proc pierwszy z brzegu, nieselekcjonowany to seria AQZEA :wink: Wiec teraz, pojdzie czy nie pojdzie na 2500MHz? Pytam powaznie :!:

 

2450MHz.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michasiek, biggerowi się trafił procek z bardzo dobrej serii z odblokowanym mnożnikiem... według mnie lepszego nie kupi. Zostaw w spokoju mnożnik, podkrecaj FSB, efektywnie zwiekszaj napiecie na procku az do najwiekszego mozliwego (czyli ok. 2V) Masz dobre chlodzenie nie powinno byc problemu. Jezeli przekroczysz FSB 200 bedziesz musial zapewnic lepsze chlodzenie dla pamieci i nb. Próbuj różne kombinacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michasiek, biggerowi się trafił procek z bardzo dobrej serii z odblokowanym mnożnikiem... według mnie lepszego nie kupi. Zostaw w spokoju mnożnik, podkrecaj FSB, efektywnie zwiekszaj napiecie na procku az do najwiekszego mozliwego (czyli ok. 2V) Masz dobre chlodzenie nie powinno byc problemu. Jezeli przekroczysz FSB 200 bedziesz musial zapewnic lepsze chlodzenie dla pamieci i nb. Próbuj różne kombinacje.
teraz też wiem, przedtem nie mialem o tym pojęcia :)

 

BIGger: co Darek napisał, to czyń ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nop to tak: FSB 190 i nic wiecej :( Przypominam, moje pamiatki to Elixiry :x I co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj wieksze napiecie na procesor i pamieci, ustaw mnoznik na pierwotną wartość. moźliwe też że nb sie przegrzewa, lub płyta główna nie wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej plyta... HeH... w styczniu wymienie grafe, pozniej pamiatki i wtedy zobaczymy co przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...