Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
BIGger

CD-RW

Rekomendowane odpowiedzi

Oddalem ostatnio nagrywarke na gwarancje i po odebraniu jej gdy nagrywalem plyte, okazalo sie, ze wyciaga 48x choc jest to model 40x(Lite-On). Koles w serwisie powiedzial, ze wgrali nowego BIOS'a<?>. Jest to mozliwe? :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oddalem ostatnio nagrywarke na gwarancje i po odebraniu jej gdy nagrywalem plyte, okazalo sie, ze wyciaga 48x choc jest to model 40x(Lite-On). Koles w serwisie powiedzial, ze wgrali nowego BIOS'a<?>. Jest to mozliwe? :?:  :?:  :?:

Taaak, ale w przypadku np. mojej nagrywarki (od niedawna Lite-on SOHR 5238S) to tylko tam sekunde czy 3 szybciej nagrywa i tyle. A w przypadku straszych to nieźle "ciągnie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywanie biosu zaleca producent nagrywarek, to tak jak z płytami glównymi. Ja np.: mam nagrywarkę LG32x10x40@40x12x40, jest parę starszych nagrywarek gdzie można wgrać bios i cieszyć się szybszym modelem. Również niektóre modele nagrywarek dvd można przerobić na DL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nagrywarke LG 40x12x40. Ostatnio przestala mi czytac plyki. Ma ona juz 2 lata. Co zrobic aby czytala normalnie plytki?? Tylko nie piszcie ze musze kupic nowa!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG daje chyba 3 lata gwarancji na nagrywarki. Goń tam gdzie ją kupiłe i reklamuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak zrobie. A nie ma jakiejs plytki ktora by czyscila nagryware ??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że są :)

 

PS

Też miałem niedawno problem z nagrywarką LG, płyty czytała słabo a nie nagrywała wogóle. Oddałem na gwarancje, wyczyscili ją i śmiga dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie. bo miejsce gdzie kupilem ta nagryware jest jakies 450km stad. Wiec mam maly problem :? i co teraz robic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarancje masz pewnie u producenta a nie w sklepie to nie ma problemu zadzwoń do LG i się spytaj co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest dobrze. sprawdzilem gwarancje. jest na dwa lata i jej waznosc skonczyla sie 3 miechy temu. I co teraz?? Czy plyta czyszczaca mi cos da bo nigdy takowej nie uzywalem?? bo wydaje mi sie ze nagrywara nie czyta bo jest zabrudzona ale moge sie mylic. Jak myslicie dac ja do serwisu i placic :??? czy uzyc plytki czyszczacej??a jesli plytki to czy na pewno mi ona pomoze??HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jest dobrze. sprawdzilem gwarancje. jest na dwa lata i jej waznosc skonczyla sie 3 miechy temu. I co teraz?? Czy plyta czyszczaca mi cos da bo nigdy takowej nie uzywalem?? bo wydaje mi sie ze nagrywara nie czyta bo jest zabrudzona ale moge sie mylic. Jak myslicie dac ja do serwisu i placic :??? czy uzyc plytki czyszczacej??a jesli plytki to czy na pewno mi ona pomoze??HELP
Oczywiście najpierw spróbuj płytki czyszczącej! nie próbując nie dowiesz sie czy czytnik wymaga serwisowania. A nuż się uda - warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienic BIOSa w nagrywarce? Powiedzmy Lite-On'ie:-P I skad wziac takowego BIOSika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bigger firmware można ściągnąć ze strony producenta np. www.liteon.com

@Qba Wątpie żebynaped zepsuł się juz po 2 latach (chyba że go baaardzo często używałeś) więc myśle że płytka czyszcząca powinna pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera. nikt nie ma pożyczyć tej płyty czyszczącej.wrrrrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cholera. nikt nie ma pożyczyć tej płyty czyszczącej.wrrrrrr
to sobie kup ;p kosztuje około 8zł

Taka tańsza, a droższa ze 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam tą plyte czyszczącą. ale ile czasu am ona chodzic w napedzie aby go wyczyscic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BIGger Spójrz tutaj

 

 

Dzieki Cobra :)

No ja myślę, że już urazy nie chowiesz ;) Przecież Ty też czasami lubisz sobie :piwko: tak jak ja

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to mi sie podoba, pełna kulturka :D

 

P.S Qba, nie pochwa liłeś sie co z ta nagrywarka!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już sie chwale :D uzylem plyty czyszczącej i narzie dziala. jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...