Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Geo

Najlepszy skrypt forum

Który skrypt forum dyskusyjnego jest Waszym zdaniem najlepszy?  

18 użytkowników zagłosowało

1. 1. Który skrypt forum dyskusyjnego jest Waszym zdaniem najlepszy?

• phpBB
      2
    • phpBB by Przemo
      1
    • Invision Power Board
      12
    • vBulletin
      0
    • Simple Forum
      2
    • inne
      1

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze byłem ciekaw, który skrypt forum jest Waszym zdaniem najlepszy... Jedno wydaje się pewne - coraz więcej serwisów internetowych rezygnuje z phpBB na rzecz Invision Power Board. Po zoptymalizowaniu phpBB zmodyfikowane przez Przemo cieszy się też rosnącą popularnością.

Zapraszam do udziału w ankiecie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tylko nie mod przema - to najwieksze gowno jakie mozna miec (no z wyjatkiem golego phpbb oczywiscie)

IPB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ludzie nie wiedzą, co dobre :) Choć w przypadku phpBB by Przemo i tak uczyniono spory krok na przód, optymalizując cały silnik. Jednak mimo to i tak jest to moloch ze średnio trafionymi dodatkami, sporą awaryjnością i kiepską wydajnością :)

Jestem podobnie jak Sammy za IPB ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Clamoor

a ja jsie wyłamie i to dość mocno SMF czyli simple machine forum, uwazam ze jest najbezpieczniejsze, daje mnóstwo mozliwosci, wtyczki update itd

no i jest darmowe a to jest szczególnie wazne...

edit:

//----------------------------------------------------------\\

||ostatnio fanatycznie wyznaje open source ||

\\----------------------------------------------------------//

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiscie ze IPB. Jest najbardziej wydajne, przejryste, i ogolnie chwalone. Jest moze troszeczke mniej bedzpieczne niz VB ale tez cena jest mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co sprawia, że vBulletin jest bezpieczniejszy? Pierwszy raz spotykam się z taką opinią. Dotąd sądziłem, że jedyną wadą IPB jest cena :P No i pewne drobiazgi jeśli chodzi o wygodę, ale to kwestia gustu, można przymróżyć na to oko :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uzywalem wielu rodzaji forum... ale od ponad roku mam takie zdanie ze Simple Machines, najlepiej sie nadaje...

Jedynym z wyzej wymienionych, ktorego mocno nie przetestowalem to vB, ale tutaj sa dwa powody:

- platne, -obsluga od strony uzytkownika kompletnie mi sie nie podoba.

IPB jest bardzo rozbudowane... ale wg. mnie troszke mu brakuje, nie mowiac ze najnowsze wersje sa platne :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Clamoor

w tym momencie dalej uwazam ze smf ale:

szykuje sie phpbb3 beta zapowiada sie ciekawie ...

a tak naprawde wszystko zalezy od tego czego potrzeba od forum dokładnie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szykuje sie phpbb3 beta zapowiada sie ciekawie ...

Owszem, wprawdzie przejrzałem ją b. pobierznie, ale wydaje się znacznie lepsza niż wersja 2. phpbb - mam wrażenie - wzorowało się trochę na IPB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Owszem, wprawdzie przejrzałem ją b. pobierznie, ale wydaje się znacznie lepsza niż wersja 2. phpbb - mam wrażenie - wzorowało się trochę na IPB.

Fakt faktem jest że wiele skryptów for jest lepszych od phpBB by Przemo ale widzieliscie njanowszy phpBB by Przemo portal ?? musze przyznac ze początki przema były kulawe lecz teraz jest prawie ze znakomity :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi