Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Ukey

Jaka nagrywarka DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie nagrywarki DVD i jakie ewentualnie mozecie polecic mam tak z 180 zl na nagrywarke (moze byc allegro ale tylko od zaufanych sprzedawcow). Z gory THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak ogólnie: Co do firmy -

Nagrywarki DVD od LG są całkie dobre (jak za tę cenę).

Liteona kupują jego fani :P też miałem, ale w żaden sposób ta nagrywarka nie przypadła mi do gustu.

NEC - trzeba biosil zaktualizować, aby esperanzy były czytane. Tego producenta nagrywarki są wporządku, ale panele wyglądają strasznie.

Z innymi firmami nie miałem kontaktu :) Ale jeżeli plextorka znajdziesz taniego to zapewne będzie bdb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Liteon robi najlepsze nagrywarki DVD nie szokujące ceną. Ja polecałbym Ci ten modelhttp://www.allegro.pl/show_item.php?item=54489330

No walsnie nad tym modelem sie zastanawialem :) Dosyc sporo ich na allegro( i tu moja obawa czy czasem nie maja jakis wad ..) Ale jak ja Masz to powiedz jak nagrywa i czy czyta wszystkie fomaty :) I o co chodzi z plytami DVD+R9 i DVD-R9 to sa te co na jednej stronie moge nagrac 4,5GB czyli na 2 stronach lacznie 9GB :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nagrywarki DVD :), ale z tego co czytałem, że liteon robi najlepsze nagrywarki. Wg rankingu PCWK (amerykanska edycja) Liteon SOHW-1693S plasuje się na 4 miesjcu. Na pierwszym jest Plextor PX-716A, za nim Toshiba SD-R5372 i Pioneer DVR-A09XL. Zpierwszej czwórki liteon jest zdecydowanie najtańszy. Gdybym miał teraz kupować wypalarke DVD to wybór padły na ten model który kryje się pod linkiem w moim poprzednim poście.

 

Na dwustronnych płytach można zmieścić 9 GB danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także polecam LiteON-a. Niemal samych dobrych opinii się o nich naczytałem. Swojego czasu miałem nagrywarkę CD-RW wyprodukowaną przez tą firmę i muszę przyznać, że spisywała się b. dobrze - o niebo lepiej niż napęd BTC, którym dysponuję teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam najnowszego NEC'a i nienarzekam;] Poki co nagrywa wszystko o co go poprosze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEC rządzi!! I nic więcej nie trzeba dodawać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak... wiara gada ze NEC bardzo dobre sa. liteon tez dobre ale głosne - ale... komu to preszkadza ze bedzie glosne raz na tydzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam nagryware LiteON-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem za liteonem - jestem szczesliwym posiadaczem nagrywarki DVD tej firmy i nie moge narzekac.

 

P.S. Wcale nie jest taka glosna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecam nagrywarki DVD Lite-On. Poczytaj choćby opinie ludzi na cdrinfo.pl - bodajże połowa tej marki nagrywarki już nie lubi ;)

 

Polecam za to modele od LG: 4163B oraz 4167B.

 

Oraz NEC: 3520A oraz 3540A. Pierwszy model, starszy, jest ponoć lepszy.

 

Tu również poczytaj po prostu opinie użytkowników na cdrinfo.

Te nagrywarki powinny być dziś juz dość tanie.

 

Dodam, że w testach na zagranicznych serwisach prowadziła zdecydowanie LG 4163B. 4167B jest jej następcą. Przegrywał więc z nimi Nec, ale niektórzy wolą ten model. Oba są, prawdę mówiąc świetne.

 

LiteOn to zawsze ryzyko, albo trafisz na doskonały egzemplarz, albo dostaniesz dniota i będziesz się męczył ciągłymi problemami.

 

PS: LG 4163B (4167B nie jestem pewien) to najcichsza nagrywarka na rynku. Po prostu niesłyszalna podczas odtwarzania na przykład filmu.

 

PS2: jeśli w grę wchodzi Allegro, to kupisz nową za około 150-160 zł bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to według Twoich słów trafłem na doskonały egzemplarz LiteOna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powróce do tematu :P

co myślicie o pionku DVR-109?

znacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...