Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Geo

Mandriva 2005 LE

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno ściągnąłem i zainstalowałem Mandrivę (następczynię Mandrake'a). Niestety, nie było to zbyt udane spotkanie. A wszystko przez masę błędów. Co gorsze, dotyczą one kluczowych na systemu składników, np. środowiska graficznego (nie da się uruchomić wielu programów w KDE - nawet tych stworzonych przez zespół KDE; w Gnomie często zawiesza się Nautilus - przeglądarka plików). Oprócz tego wciąż występują problemy z instalacją Neostrady (choć one są charakterystyczne dla wszystkich dystrybucji Linuxa). Błędnie działa również menedżer haseł (błąd oceny jest także we wcześniejszych wersjach systemu i polega na niezapamiętywaniu hasła do Centrum sterowania).

 

Jakby mało było błędów, we znaki daje się wolne działanie systemu (przynajmniej na moim staruszku).

 

Moim zdaniem jest to system nieudany. Jeśli ktoś jeszcze się z nim nie zetknął, nie poleceam. Szkoda na niego czasu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA czytalem, ze ta wersja jest dobra dla osob ktore zaczynaja swoja przygode z pingwinem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak - ale nie dla tych, którzy za dużo mieszają :D Na pewno jest łatwa w instalacji - jeszcze nie spotkałem lepszej dystrybucji pod tym względemn. No i mozliwe, że napotkane przeze mnie błędy związane są np. z usługami związanymi z serwerem www. Mandriva to jeden wielki worek pakietów, więc wszystko jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mandriva to jeden wielki worek pakietów

Mozesz to rozszerzyc? LE i worek pakietow?

 

BTW mialem to dosyc dawno i sie dlugo uruchamia, sterowniki do sieci i ogolnie sieci bezprezwodowe - obsluga jest fatalna. mnostwo bledow. Chociaz w zalozeniach to miala byc wersja testowa. O instalacji nie wspomne, bo to IMO nie istotne. Latwa? Fucktycznie ;), ale co z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mandriva to jeden wielki worek pakietów

Mozesz to rozszerzyc? LE i worek pakietow?

Mandriva odkąd pamiętam jest dystrybuowana z mnóstwem aplikacji (OpenOffice, Firefox itd.). A LE oznacza Limited Edition :D

BTW mialem to dosyc dawno i sie dlugo uruchamia, sterowniki do sieci i ogolnie sieci bezprezwodowe - obsluga jest fatalna. mnostwo bledow. Chociaz w zalozeniach to miala byc wersja testowa. O instalacji nie wspomne, bo to IMO nie istotne. Latwa? Fucktycznie ;), ale co z tego?

No właśnie, skoro potem system i tak nie działa, jak należy ;) Z resztą do tej pory na żadnej dystrybucji nie udało mi się uruchomić Neostrady (modem Thomson Speedtouch 330) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie-e, trzypłytową :). O wersji jednopłytowej nawet nie słyszałem (chyba, że masz na myśli instalowanie Mandrivy z wykorzystaniem tylko pierwszej płyty, bo to także jest możliwe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet w tej trzyplytkowej i tak nie bardzo duzo pakietow. Co innego ditsro osmioplytkiowe, ale to juz inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja ośmiopłytowa jest w sumie niewiele bogotsza od tej trzypłytowej ;) Sporo miejsca zajmują tam kody źródłowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mareczku, drogi Mareczku. uwierz mi, ze pakietow jest o wiele wiecej. Moze nie zawsze potrzenych, ale dla mne przydatnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nigdy nie widziałem na oczy wersji siedmiopłytowej :) Czytałem tylko, że kilka płyt zajmują kody źródłowe ;)

 

P.S. Hmm.. Masz coś wspólnego z InfoJama :?: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem twierdzaca :P

Zadawaj mi takie pytania via PW/PM, ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra (choć póki co moduł PW nie działa :) ). Jakby co, będę Cię gnębił na GG :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niedawno ściągnąłem i zainstalowałem Mandrivę (następczynię Mandrake'a). Niestety, nie było to zbyt udane spotkanie. A wszystko przez masę błędów. Co gorsze, dotyczą one kluczowych na systemu składników, np. środowiska graficznego (nie da się uruchomić wielu programów w KDE - nawet tych stworzonych przez zespół KDE; w Gnomie często zawiesza się Nautilus - przeglądarka plików). Oprócz tego wciąż występują problemy z instalacją Neostrady (choć one są charakterystyczne dla wszystkich dystrybucji Linuxa). Błędnie działa również menedżer haseł (błąd oceny jest także we wcześniejszych wersjach systemu i polega na niezapamiętywaniu hasła do Centrum sterowania). 

 

Jakby mało było błędów, we znaki daje się wolne działanie systemu (przynajmniej na moim staruszku). 

 

Moim zdaniem jest to system nieudany. Jeśli ktoś jeszcze się z nim nie zetknął, nie poleceam. Szkoda na niego czasu :(

 

Korzystalem z Mandrivy... wprawdzie bardzo krotko, ale mimo wszystko wyrobilem sobie zdanie na temat tej dystrybucji. Geo ma racje - jest po prostu nieudana, a najgorsze jest to, ze nie poprawiono wiekszosci starych bledow. Programisci z MandrakeSoft (teraz MandrivaSoft) skupili sie na problemach zwiazanych ze zmiana nazwy, zamiast zajac sie naprawianiem zglaszanych bledow... Swojego czasu czytalem recenzje tego systemu i o zgrozo byl chwalony niemal pod niebiosa :( i nikt nie zauwazyl bledow, chocby tych, ktore zauwazyl Geo, a to dopiero wierzcholek gory lodowej.

 

Czy ktos z was ma moze Mandrive Corporate Desktop?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...