Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
gerda88

Uzależnienie

Rekomendowane odpowiedzi

jak patrzę na panią Marylkę z księgowości

jak dziś po raz setny układa pasjansa

to sobie myślę że jak nic

okienkowy pasjans uzależnia najbardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w klasie kolegę, który nałogowo gra w Wolfestein Enemy Territory. Patrząc na niego łatwo zrozumieć jakie są negatywne skutki grania w brutalne gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam w klasie kolegę, który nałogowo gra w Wolfestein Enemy Territory. Patrząc na niego łatwo zrozumieć jakie są negatywne skutki grania w brutalne gry

Mmm...sadze że tu nie chodzi o brutalość gry...jak ktoś się uzależni od byle jakiej gry...np logicznej i wyłaczął mu kompa to może też zatakować :o

Trzeba mieć dystans którego coraz mniej u nie których :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam w klasie kolegę, który nałogowo gra w Wolfestein Enemy Territory. Patrząc na niego łatwo zrozumieć jakie są negatywne skutki grania w brutalne gry

A Ty Milans w ET nie grasz przypadkiem? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne że gram czasami.. nawet wczoraj pół godzinki.. ale nie że po 4 godz. dziennie (lub wiecej).

 

i nie chodzi o dexa.. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jasne że gram czasami.. nawet wczoraj pół godzinki.. ale nie że po 4 godz. dziennie (lub wiecej).

 

i nie chodzi o dexa.. :P

Od tego się zaczyna :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja grałem dużo ale to dawno było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba odroznic uzależnienie od.... uzależnienia.

 

sa uzaleznienia dobre takie jak w wiekszosci wymieniacie

ale sa i te ZŁE których trzeba sie wystrzegać a mianowicie mowie o...

tibia_logo.JPG

 

ludzie strzezcie sie bo to najbarrdziej poryta gra... ktora niestety źle uzależnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Tibię pyka nawet mój znajomy który jak widział ogame'a i crimsy to było tak"blee co to za shit?? :/ "...a tu proszę...kończe..ide go ratować!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Tibię pyka nawet mój znajomy który jak widział ogame'a i crimsy to było tak"blee co to za shit?? :/ "...a tu proszę...kończe..ide go ratować!!

Tylko szybko :lol: bo poźniej może nie będzie chciał wyjść na cole :P Tylko będzie bił lv :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba odroznic uzależnienie od....    uzależnienia.

 

sa uzaleznienia dobre  takie jak w wiekszosci wymieniacie

ale sa i te ZŁE których trzeba sie wystrzegać a mianowicie mowie o...

tibia_logo.JPG

 

ludzie strzezcie sie bo to najbarrdziej poryta gra... ktora niestety źle uzależnia

Gra zła nie jest... B) Dobra i wkciągająca prosta a zarazem jest dużo fajnych rzeczy i stworów... :P Ale już się oduzależniłem :lol: i czasami na kopie w q2 na necie pogram B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to bzdura zakładać takie strony... B) Każdy człowiek ma swój rozum :P I ci którzy grają i tak tam nie wchodzą a ci którzy nie lubią tibi tam wchodzą :lol: pokręcone :blink: Więc myśle że takie strony nic nie dają tylko rozrywke ******* ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to bzdura zakładać takie strony... B) Każdy człowiek ma swój rozum  :P I ci którzy grają i tak tam nie wchodzą a ci którzy nie lubią tibi tam wchodzą  :lol: pokręcone  :blink:  Więc myśle że takie strony nic nie dają tylko rozrywke ******* ;)

 

To strona dla rodziców:

"Ważnym sygnałem dla rodziców może być to, że osoby grające w Tibię pogarszają się w nauce, mają problem z kontaktami z innymi ludźmi w świecie realnym. Dziecko spędza cały dzień przed komputerem, nie wychodzi z domu, a nawet czasem staje się agresywne dla otoczenia. Ten świat zabija!.. gry sieciowe typu Massive Multiplayer Online Role Playing Game, jak np. "Tibia", cieszą się wyjątkową popularnością szczególnie w Azji. Tam też doszło do pierwszych przypadków, gdy wycieńczony gracz umierał przed ekranem komputera. Szerokim echem odbiła śmierć młodej Chinki, która skonała. Aby ją upamiętnić, setki innych graczy urządziły jej... wirtualny pogrzeb i zebrały w się o tej samej porze w jednym miejscu wirtualnego świata. Tragiczny finał miała też rozgrywka w Chinach gdzie pewien Chińczyk zabił kolegę, gdy ten nie chciał oddać mu wirtualnego miecza."

I dalej czytamy:

"Moje dziecko za dużo gra, co robić?

Koniecznie zajrzyj do działu "Od uzależnij się!", tam dowiesz się co robić aby dziecko mniej grało w tą grę."

 

Swoja droga szkoda, ze nie podaja zadnych zrodel, bo takie info ze pewien chinczyk kropnal innego chinczyka to wobec miliarda chinczykow jakby nic nie mowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To strona dla rodziców:

Mmm...I tak nie ma złotego środka na to :mellow: bo może pójść do cafe jak mu w domu zabraniają i rodzice myślą że wkońcu poszedł na dwór a tu psikus podszedł do cafe :P Ja sam grałem w tibie mmm...czy byłem uzwalezniony ? tak troszke :lol: ale już nie gram :P Chyba najlepiej rozwawiać z kimś co wie ocb...niż z rodzicami którzy mówią PRZESTAń W TO GRAć!!!!!!! :blink: Czy ucierpała na tym nauka ? :P moja nie ;)Do wszystkich tibianów ;p tibia w weekendy ile tam chcecie...<ale i tak szkoda bo teraz piękna pogoda :rolleyes: >ale jak będziecie się uczyć git to rodzice nie będą zawracać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu o tibi...ale jest wiele innych gier co wciąga bardziej... :rolleyes: Tibie teraz nagłoślini ale mogli zrobić ogólnie o grach...Bo teraz wychodzi na to że tibia stop ale już inne gry nie są takie złe a tu bład ;p są gorsze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
My tu o tibi...ale jest wiele innych gier co wciąga bardziej... :rolleyes: Tibie teraz nagłoślini ale mogli zrobić ogólnie o grach...Bo teraz wychodzi na to że tibia stop ale już inne gry nie są takie złe a tu bład ;p są gorsze  :P

 

http://video.google.com/videoplay?docid=7419655416454478690

 

Z tego co obserwuje w najbliższym otoczebiu, to większość nastolatków w wieku 13-16 lat gra nałogowo w Tibię po kilka godzin dziennie. Poźniej spotykają się tylko po to, aby rozmawiać o swoim dokonaniach w wirtualnym świecie Tibii <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...