Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
fabrykafutbolu

Komputer czy laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiam się nad zakupem sprzętu na święta.

Pytanie do was - komputer czy laptop?

Sprzęt wykorzystuje do grania, oglądania filmów itd..

Aktualnie posiadam laptopa, co pozwala mi w zasadzie grać, oglądać filmy w każdym miejscu, kiedy mam przy sobie laptopa i czas.

Zawsze po pracy mogę się położyć na łóżko i poleżeć + pograć, a z PC to chyba nie to samo..

______________________________________________________________________________________________________

Jeżeli poszukujesz sportowego asortymentu, zapraszamy do odwiedzenia sklepu Fabryki Futbolu. Do zakupu między innymi buty piłkarskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komfort pracy (Większa wydajność id...) - komputer stacjonarny

mobilność - laptop.

Laptop do gier sporo kosztuje... a zwykłego z czasem przegrzejesz

Musisz sam wybrać na czym bardziej Ci zależy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zdecydowałabym się na laptop. Sama korzystam z niego i w pracy i na uczelni. Jest to lepszy pomysł, zwłaszcza że laptopy są bardzo lekkie w tych czasach :) W sieci znalazłam kupony do Neonet https://duzerabaty.pl/marka/kod-rabatowy-neonet może akurat trafisz na sprzęt w dobrej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie wolę laptop. Przeniosłam się już parę lat temu na niego a teraz w pracy znowu mam styczność z komputerem i jest duża przepaść 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to kwestia ogladania filmow czy czytania wiadomosci na necie i portali spolecznosciowych to laptop wystarczy. Jesli jednak chcesz grac albo pracowac to lepszy bedzie PC bo masz wieksze mozliwosci wymiany części a wiadomo ze do gier potrzebny jest dobry procesor, karta graficzna czy płyta główna no i wiadomo duzo RAMu. Poza tym dochodzi sprzet manualny czyli klawiatura, myszka, podkladka czy mikrofon i słuchawki. Osobiscie wole PC i jesli masz mozliwosc i duzo grasz to tez taki wybierz. Co do myszki klawiatury itd polecam fimre Genesis, nie wysokie ceny a bardzo dobra jakosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to też zależy do czego. Zazwyczaj to PC mają dużo więcej do zaoerowania, wykorzystuje się komputery choćby do zaawansowanych programów graficznych, czy też do gier. Oczywiście tu najważniejsze wnętrze, poszczególne komponenty. Zobaczcie sobie https://ekspert.ceneo.pl/amd-radeon-rx-6900-xt-specyfikacja i potężną kartę graficzną i inne profesjonalne komponenty do komputerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym Mac Mini na M1 to dobre. 4000zł za komputerek z integrą i mobilnym procesorem. W tej cenie można albo składać nowy PC na Ryzenie 3600, albo kupić jakiś komputer poleasingowy Della czy HP i włożyć tam normalną grafikę. Tu masz kilka wariantów do wyboru https://laptopy-poleasingowe.pl/komputery-poleasingowe Poleasingi mają w cenie Windowsa 10, bo ma macOS to się jeszcze większość ludzi od nowa musi uczyć pisać na klawiaturze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zależy czy wolisz stacjonarnie pracować czy mobilnie. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, musisz wszystko rozważyć. W każdym razie jak kupować sprzęt to ten najlepszy. Na Lantre w spoko cenach sprzęt od Apple dostaniesz, zarówno kompy stacjonarne jak i macbooki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...