Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
BIOSTAR

Przegląd płyty BIOSTAR X370GTN

Rekomendowane odpowiedzi

Amerykański portal TweakTown dokonał recenzji naszej gamingowej płyty głównej BIOSTAR X370GTN.

Już standardowo, poniżej przedstawiam fragment recenzji, całość dostępna jest pod tym linkiem: https://goo.gl/QFwVwz

Przegląd i zawartość pudełka:

1.jpg
2.jpg

Płyta główna przyjechała do nas w solidnym pudełku z motywem kolorystycznym włókna węglowego. Zapewnia ono dobrą ochronę sprzętu podczas transportu.

3.jpg

Dołączone akcesoria to cztery przewody SATA6Gb/s, maskownica, instrukcja oraz sterowniki na płycie DVD.

4.jpg
5.jpg

BIOSTAR na płycie zmieścił dwa headery wentylatorów obudowy, co jest rozsądną ilością dla platformy rozmiaru mini-ITX. Wręcz standardem. Headery te są 4-pinowe i pracują w trybie PWM, podłączenie do nich 3-pinowych wentylatorów będzie skutkowało ich pracą na pełnych obrotach. Wentylatory PWM mogą być kontrolowane z poziomu UEFI lub Windowsa. Dobór czarno-szarej kolorystyki zdobył BIOSTAR’owi wielu fanów poprzez lata, wliczając w to mnie. Podoba mi się podświetlenie radiatorów RGB LED, które umożliwia wybór koloru podświetlenia radiatora VRM. Tył płyty nie jest pusty, znajdziemy tam złącze M.2

6.jpg

Na panelu WE/WY znajdziemy: cztery portu USB 3.0 typu-A, jeden port USB 3.1 typu-A, jeden port USB 3.1 typu-C, DVI, klawiatura PS/2, 1Gbit LAN, HDMI oraz 7.1-kanałowe, pozłacane audio wraz z wyjściem S/PDIF.

7.jpg
8.jpg

Tak jak inne płyty mini-ITX, X370GTN posiada jedno złącze PCI-E x16 3.0, połączone bezpośrednio z procesorem. Dwa złącza SATA6Gb/s znajdują się nad slotem x16. Złącze 32Gb/s M.2 dostępne jest na odwrocie płyty, pozwalając na instalacje najnowszych dysków NVMe o niesamowitych osiągach.

9.jpg
10.jpg

Dwa headery RGB LED 5050 są zlokalizowane na górze płyty, powyżej złącza procesora. Pomiędzy 24-pinowym złączem zasilania oraz dwoma slotami SATA 6Gb/s dostępny jest header przedniego panelu audio. Poniżej znajdziemy dwa porty SATA6Gb/s oraz wewnętrzny header USB 3.0.

11.jpg
12.jpg

Headery audio zlokalizowane są w pobliżu sekcji dźwiękowej PCB, tak jak i bateria CMOS. Header USB 2.0 dostępny jest na prawo od góry slotu PCI-E x16. Radiator VRM jest przykręcony do płyty głównej, podczas gdy radiator chipsetu używa wtyków.


Czytaj całość (jęz. ang.): https://goo.gl/QFwVwz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informacje. Na pewno mi się one przydadzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...