Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
BIOSTAR

Racing X470GT8 zdobywa rekomendację TomsHardware!

Rekomendowane odpowiedzi

Portal Tom’s Hardware przetestował naszą płytę Biostar Racing X470GT8 i przyznał jej Rekomendację Edytora!

Poniżej przedstawiamy fragment recenzji, dla dociekliwych pełen artykuł dostępny jest w poniższym linku:
https://goo.gl/CXvy9D


Biostar rozumie, że entuzjaści komputerów oczekują wysokich osiągów, a kluczem do tego jest overclocking. Kupujący mając to na celu, nie poszukują zbędnych wodotrysków, lecz wolą przeznaczyć dodatkowe środki na lepszy procesor lub chłodzenie, by osiągnąć maksymalne możliwe osiągi. Płyta Racing X470GT8 sprawdza się do tego idealnie. Dla przykładu stworzona jest ona dla fanów AMD, a więc wolna od zbędnego SLI.

Płyta Racing X470GT8 ma w stosunku do konkurencji stonowany design i niższą cenę. Biostar skupił się w niej na rzeczach ważnych, takich jak regulacja napięcia oraz rozwój firmware’u, dla zapewnienia niedrogiej opcji dla entuzjastów AMD.

1.jpg

Płyta Biostara jest wyraźnie tańsza od konkurencji, jednak nie przekłada się to na niższe osiągi, porty WE/WY, dekoracje, czy radiatory. Platforma posiada sloty PCI-E obudowane metalem i plastikiem, co, jak twierdzi BIOSTAR, zwiększa ich wytrzymałość o 70%. Na podstawce znajdziemy również podświetlenie RGB białych segmentów, jednak ich programowalność jest ograniczona do różnych, monochromatycznych motywów. Płytę Racing X470GT8 można zaliczyć do solidnego, high-endowego mainstreamu. 

2.jpg

Łączenie procesorów APU z płytami dostosowanymi do overclockingu nie cieszy się specjalną popularnością, a może powinno. BIOSTAR wyposażył platformę X470GT8 w złącza DVI-D, DisplayPort oraz HDMI, dwa ostatnie obsługują rozdzielczość 4K oraz pracują odpowiednio w częstotliwościach 60Hz oraz 24Hz. Na wyposażeniu znajdziemy również 4 porty USB 3.1 Gen1 (5Gb/s) oraz dodatkowo USB 3.1 Gen2 (10Gb/s) Typu-A oraz Typu-C. Dostępny jest również port PS/2 dla myszy/klawiatury, 5 pozłacanych złącz audio, optyczne wyjście dźwięku oraz Gigabitową sieć.

3.jpg

Na dole płyty Racing X470GT8 znajdziemy header panelu audio, pięć headerów wentylatorów, po dwa headery USB 3.0 i 2.0 oraz ręczny przełącznik zintegrowanych obwodów firmware’u (ICs). Dostępny jest również konektor przedniego panelu LED zawierający standardowy, dziewięcio-pinowy port Intel na prawej stronie oraz PC speaker Beep-code na lewej, z jednym wyjątkiem: dziesiąty pin został usunięty. Nie możemy się doczekać, kiedy przemysł dokona pełnej standaryzacji, aby producenci obudów zaczęli produkować pojedyncze złącze zapewniające porządek w przewodach.

4.jpg

Przy przedniej krawędzi płyty znajdziemy jeden (z dwóch) headerów RGB LED, wyświetlacz diagnostyczny Port 80, przyciski power/reset/CLR_CMOS oraz przełącznik LN2_Mode, który aktywowany zmusza system do uruchomienia z najniższym taktowaniem; przydatna funkcja w przypadku „zimnych bug’ów” podczas prób ekstremalnego podkręcania z użyciem płynów chłodzących.

5.jpg

Jeżeli jesteś doświadczonym informatykiem, prawdopodobnie zauważyłeś, że nie jesteś w stanie zamontować karty graficznej w trzecim slocie x16, jeśli jeden z headerów USB 3.0 jest zajęty. To prawda, lepiej nie montować karty w tym złączu, ponieważ, tak jak w innych płytach X470, dolny port posiada tylko cztery ścieżki do mostka południowego i współdzieli je z innymi rzeczami. W tym złączu lepiej zamontować kartę rozszerzeń NVMe. Minusem jest również tylko jeden port M.2.

Muszę również zwrócić uwagę na utrudniony dostęp do 8-pinowego złącza zasilania CPU, gdzie duże radiatory na drodze ograniczają dostęp.

6.jpg


Podsumowanie:

Płyta posiada porządne wyposażenie, między innymi radiator M.2 SSD, ferrytowe dławiki mocy oraz regulator napięcia 60A na fazę, mimo to platforma jest tańsza niż produkty konkurencji!

Plusy:
- Doskonale nadaje się do overclockingu CPU
- Świetny stosunek cena/jakość
- Bardzo dobre osiągi bazowe

Minusy:
- Słabe możliwości overclockingu pamięci
- Brak SLI

7.jpg


Werdykt:
Płyta Biostar Racing X470GT8 wyróżnia się osiągami, możliwościami overclockingu CPU oraz ceną, dlatego mamy przyjemność przyznać jej Rekomendację Edytora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...