Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
rude_dude234

Zużyte tonery i tusze

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

co robicie z zużytymi tonerami i tuszami?

 

Słyszałem, że są to przedmioty, których kategorycznie nie należy wyrzucać do kosza na śmieci, ponieważ rujnują nasze środowisko. Wiadomo, że jeden kartridż wyrzucony raz na pół roku środowiska nam nie zniszczy, ale jeśli każdy by tak myślał, to z jednego kartridża robi się 100, 5 000, a może 15 000.

 

Co więc robić z zużytymi tonerami i tuszami? Oczywiście oddawać je do specjalnych skupów czy przekazać na fundację. Zużyte tusze można również napełniać, aczkolwiek nigdy tego nie próbowałem. Ceny za zużyty toner czy tusz nie są duże, ale mogą sięgać nawet do 10 zł (a przecież dycha drogą nie chodzi) :)

 

Zachęcam Was do pomyślenia trochę o środowisku i oddawania tonerów i tuszy do skupu! Matka natura podziękuje nam wszystkim :)

 

A teraz pytanie do Was:

Co robicie z zużytymi tonerami i tuszami?

a. wyrzucam

b. oddaje do skupu

c. uzupełniam nowym tuszem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Rude, że zwróciłeś na to uwagę!

 

B.

 

Wcześniej też wyrzucałem tusze, ale wpadłem na ten sklep, gdzie zawsze kupuje bardzo tanie tusze. Zobaczyłem, że także skupują używane tusze i tonery. Może nie jest to majątek, ale zawsze biorę używane tusze i tonery od rodzinki i znajomych, i wysyłam jedną paczką. Raz w roku zbieram taki pakiet :) Nie narzekajcie, bo dużo miejsca nie zajmuje, można sobie dorobić i środowisko pozostaje chociaż trochę czystsze. To niewiele, a jednak tak dużo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne kosze, pojemniki do których można wrzucać zużyte tusze oraz tonery co uważam za najlepsze rozwiązanie, można też wrócić je do sklepu.

Edytowane przez Euro.net.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku najczęstszymi działaniami w przypadku zużycia się tonera są opcje b i c. Zajrzyjcie też do naszego sklepu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...