Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
rosa65

Remont ogrodu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Piszę do was z dość specyficznym pytaniem. Mianowicie chodzi o to, że małżonka prosiła mnie abym zbudował jej koło domu ogród zimowy, teraz pytanie jakie są ceny ogrodu zimowego? Jestem całkowitym laikiem jeśli idzie o takie rzeczy i nie mam żadnej wiedzy ani umiejętności budowlanych. Dlatego potrzebuję dowiedzieć się ile to może kosztować. Będę musiał również wynająć jakąś firmę do wykonania tego projektu. Małżonka bardzo mnie prosiła o to więc chciałbym sprawić jej miłą przyjemność. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Jeśli ktokolwiek kojarzy markę, która robi profesjonalnie takie rzeczy, to będę również wdzięczny za informację.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Tez mim to chodzilo po glowie swego czasu ale maz wybil mi to z glowy i w zamian za to dostalam piekne meble ogrodowe na lato :D Pomalowane impregnatem do drewnqa garden luxdecor maja piekny polysk i sa pozabezpieczane przed warunkami atmosferycznymi :D Porozmawiaj z zona moze tez sie zgodzi na taka zmiane

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy w naszym klimacie opłaca się budować coś takiego jak ogród zimowy, chociaż może wyglądałoby to ciekawie. Ja mam wystarczająco dużo pracy z normalnym ogrodem żeby jeszcze myśleć o zimowym. W najbliższym czasie muszę na przykład zamontować obrzeża trawnikowe bo mam trochę problem z trawą rozrastającą się na części ogrodu z roślinami ozdobnymi.

Edytowane przez nielubiezimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

My z mężem w zeszłym roku zdecydowaliśmy się na taką inwestycję, ale nie jestem w stanie powiedzieć ile dokładnie nas to wyniosło. Obecnie poszukuję jakichś nowych mebli i wpadła na stronę: http://www.dedekor.pl/ Czy ktoś z Was zamawiał może od nich? Będę bardzo wdzięczna za każdą opinię, bo chciałabym mieć pewność, że zamawiam ze sprawdzonego źródła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Remont ogrodu to poważna sprawa - trzeba się dobrze do tego przygotować i tak jak większość mówi - warto wynająć odpowiednią firmę. Jeżeli jest czas, to warto samemu to rozplanować a nie polegać na tym co zaoferuje nam dana firma. No i koszta nie są małe, bo trzeba do tego specyficzny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ja szukam profesjonalnej firmy, która od nowa zrobi projekt mojego ogrodu. Na razie bardzo mi się podobały realizacje firmy http://zielnikogrodowy.pl/ . Jak wam się podobają? Macie jakąś inną do polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

A gdyby tak w ogrodzie umieścić sztuczne skały ? Myślę, że efekt mógłby być bardzo oryginalny. Na tego typu dekoracje ogrodowe decyduje się obecnie wiele osób bo robią wielkie wrażenie. W ogrodzie nie muszą znajdować się tylko rośliny :)

Edytowane przez kejti11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Teraz wiele rzeczy mozna zrobic we wlasnym zakresie dzieki informacjom jakie mozemy znalezc w sieci. Bardziej rozgarnieci wykonawcy korzystaja z serwisow spolecznosciowych badz innych mediow nagrywajac filmy na temat swojej pracy. Mozemy jest wykorzystac praktycznie na dwa sposoby, jako reklame ich uslug badz jako poradnik z serii "zrob to sam". Szczerze to bardzo polecam to drugie podejscie bo jedyne co to potrzebne bedzie troche wolnego czasu i checi. Wiekszosc tych prac wydaje sie trudna dopoki nie poznamy zasad jakimi sie rzadza. W tym roku udalo nam sie wyremontowac nasz taras korzystac z poradnika znalezionego na stronie Paradyz - www.paradyz.com/blog/jakie-plytki-na-balkon-wybrac-5-sprawdzonych-propozycji-ktore-przetrwaja-kazda-pogode/ Potrzebowal on natychmiastowego dzialania poniewaz nie prezentowal sie zbyt estetycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 29.05.2018 o 16:51, sodowawoda napisał:

planuję zagospodarować jakoś ogród tak by znajdowało się w nim i dużo drzew oraz jakaś strefa chill tak aby można było usiąść przy ognisku... niestety mam mało miejsca... pokażcie jak wyglądają wasze ogrody :)

nie lepiej kupić sobie palenisko ogrodowe i robić ognisko gdzie tylko chcesz bez obaw :)? Po ognisku sprzątasz i chowasz palenisko :) dzięki czemu zaoszczędzisz trochę miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Akurat w ogrodzie zawsze się znajdzie coś do pracy co nie, ja tak mam. Akurat teraz całkiem sporo rzeczy mam do zrobienia, na pierwszym miejscu stoi ogrodzenie i od tego musiałabym zacząć. Mam już kilka opcji na to, ale najbliżej mi do ogrodzenia aluminiowego, te najbardziej mi się spodobały. Znalazłam już producenta https://plotex.net.pl/ogrodzenia-aluminiowe/ Tu możecie też zajrzeć gdy będziecie szukać i innego, stalowego, solidnego kutego ogrodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Czasem nie trzeba zbyt wiele;) Podstawą są odpowiednie narzędzie i akcesoria ogrodowe, na pewno te się przydadzą. Jak zabieracie się za urządzanie ogrodu to również firma https://sieci-siatki.pl/siatki-zabezpieczajace/siatki-zabezpieczajace-sportowe/ może wam się przydać. Znajdziecie tu wiele rodzajów siatek, nie tylko siatki sportowe, ale także i siatki stosowane w ogrodnictwie. Ja skorzystałam z siatek cieniujących, a także i siatek zabezpieczających na drzewa owocowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Co do ogrodzenia, to najtrwalsze metalowe. Odświeżenie co kilka lat poprzez piaskowanie i lakierowanie proszkowe (polecam lakiernię Stelco https://stelco.pl). Najmniej trwałe i wymagające częstej impregnacji i konserwacji jest ogrodzenie drewniane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...