Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Kordian

prawidłowe tętno

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu z nas mierzy regularnie ciśnienie krwi. Wpisujemy wartości do książeczki pomiarów i na tej podstawie lekarz przepisuje nam leki na obniżenie ciśnienia. Oprócz ciśnienia ważna jest też obserwacja pulsu. Zmieniające się tętno może nam sporo powiedzieć o stanie naszego zdrowia. Czytałem o tym w poradniku Zachowajmy Zdrowie http://www.zachowajmyzdrowie.pl/cisnienie-krwi-prawidlowy-puls/ . Niskie tętno to zazwyczaj cecha byłych sportowców, zwłaszcza wyczynowych. U innych osób może być niepokojącym wskaźnikiem bezdechu nocnego, a bawet arytmii serca. Ta przypadłość dopada nas w różnym wieku. Czasem nawet małe dzieci. Jednak u czterdziesto, pięćdziesięciolatków najczęściej wywołuje ją nadmiar alkoholu. Posłuchajcie oddech osoby po alkoholu w tym wieku. Słychać jak i chrapanie "zamiera" na dłuższy okres. To powoduje niedokrwienie, i to że są zmęczeni nawet rano. To sygnał, że przyszedł czas by zacząć się leczyć. Odstawić alkohol i zadbać o stan serca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem w ogole powinnismy sie bardziej zainteresowac swoim zdrowiem, bo sama zauwazam, jak duzo rzeczy bagatelizujemy. Ja ostatnio dlugo mialam problemy z biegunkami, ale trudno, lykalam jakies tabletki myslac ze przejdzie i bedzie lepiej. Okazalo sie jednak, ze to zespol jelita drazliwego i to tak latwo samo nie przejdzie. Okazala sie konieczna dieta, leki i pilnowanie kazdego dnia. Na szczescie pani doktor polecila mi tez srodek intesta, ktory odbudowuje blone sluzowa ukladu pokarmowego, dzieki czemu duzo lepiej sie teraz czuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Macie rację, a kondycja naszego serca i układu krwionośnego jest bardzo ważna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...