Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
devtrack

Komputer do gier typu wiedźmin 3

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę złożyć zestaw do gier. Nie mam określonego budżetu, chciałbym by gry typu wiedźmin 3 umożliwiły mi komfortową grę na wysokich ustawieniach w 1080p. Posiłkując się materiałami w internecie złożyłem samemu jednostkę, ale chciałbym zasięgnąć waszej opinii.

 

Procesor: Intel Core i5-8400

Płyta główna: ASRock Z370 PRO4

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB

Ram: G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16

Zasilacz: SeaSonic Focus Plus Gold 550W

Obudowa: Fractal Design Define C

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

SSD: Plextor 256GB M.2 PCIe PX-256M8PeG

HDD: Seagate BarraCuda 2TB, SATA/600 (ST2000DM006)

 

Mam jednak kilka wątpliwości, które mam nadzieję uda mi się rozwiać zadając te pytania:

 

Karta graficzna

Czy zamiast wersję od Gigabyte warto wziąć:

Asus GeForce GTX1060 DUAL 6GB GDDR5

Zdaje się, że wydajność podobna, natomiast różnica w cenie to prawie 200zł.

 

Zasilacz

Wymieniony zasilacz raczej rzadko znajduje się na listach typu "polecane zestawy komputerowe", aczkolwiek w wielu miejscach można przeczytać o jego mocnych zaletach. Czy jego dość wysoka cena wpływa na to, że tak rzadko jest plasowany na polecanych listach, czy może nie jest to najlepsza opcja w zestawie z podobnymi komponentami co moje?

 

Obudowa

Przy wyborze obudowy z góry ignorowałem te, które nie są wyciszone. Pomimo tego, że zestaw będzie skierowany na gry chciałbym, by budowa wyciszała całą jednostkę. Znalazłem również inne wyciszone obudowy:

 

be quiet! Pure Base 600 Window Orange

SilentiumPC Pax M70 Pure Black V2

 

Czy powinienem zainteresować się którąś z wymienionych?

 

SSD

Wymieniony Plextor znacznie częściej pojawia się na forach internetowych jako polecany, jednak na papierku lepsze parametry w tej samej cenie oferuje:

Patriot Hellfire 240GB M.2

 

Dla porównania:

Patriot Hellfire

Szybkość odczytu [MB/s]: 3000

Szybkość zapisu [MB/s]: 2200

 

Plextor:

Szybkość odczytu [MB/s]: 2000

Szybkość zapisu [MB/s]: 900

 

HDD

Wiem, że wybór jest dość trudny, gdyż każdy ma swoje doświadczenia z dyskami, jednak zaryzykuję. Do wyboru są modele innych producentów, np.

WD BLACK

Toshiba P300

Czy Segate będzie najlepszym wyborem?

 

Nie mam określonego budżetu, więc chętnie dopłacę do jakiegoś komponentu, jeśli będzie warto. Nie chcę ciąć kosztów, ale zbudować jednostkę, która będzie cicha i wydajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mocny zestaw, moim zdaniem na pewno udźwignie wszystkie najnowsze gry i to w wysokich ustawieniach graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam komputer to jedno, tu ważny będzie także fotel i biurko. To jest typowo zestaw każdego gracza, w który koniecznie trzeba się zaopatrzyć. Ja to powoli aranżuje swój pokój w takie rzeczy. Teraz mam na oku biurko od https://mobiusdesk.pl/Biurko-na-zamowienie-ccms-pol-31.html Robią tu także biurka na zamówienie, w których można dobierać sobie poszczególne komponenty. Znajdziecie tu sprzęt nawet dla najbardziej wymagających graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno chcesz płytę asrok? Będziesz grał. Potrzebujesz stabilnej płyty. Intela lub Asusa.

Np: ASUS PRIME Z390-P lub 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze zaintesowalam ostatnio w akcesoria takie jak myszka no i mam Xenon 750 od genesisa. Od razu się czuje różnicę w graniu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...