Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
albert30

opony

Rekomendowane odpowiedzi

cześć!

Na zużycie opon w szczególności ma wpływ styl jazdy, jeżeli wykonujemy ostre manewry, często gwałtownie hamujemy, zużycie opon jest znacznie większe. Osobiście zawsze staram się jeździć ekonomicznie i łagodnie. Ogromny wpływ na również jakość opon. Warto zainwestować w solidne opony, by dłużej cieszyć się ich wytrzymałością. Ja od wielu lat korzystam z opon marki Continental: https://www.continen...ny.pl/specialty

Warto sprawdzić ich nowe oferty. Serdecznie pozdrawiam.

Edytowane przez Klinter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam zawszę wolę być gotowy na zimę, dlatego w tym roku zacząłem od wymienienia opon. Kolega podesłał mi link https://www.uniroyal.pl/samochod/opony-poradnik/wiedza-na-temat-opon/biezniki-opon-zimowych który uświadomił mi że muszę jeszcze mojej żonie zmienić opony na zimowe. Wcześniej nie zwracałem uwagę na to na jakich oponach jeżdżę, ale teraz już wiem że to było bardzo głupie, gdyż mogłem w łatwy sposób spowodować wypadek. Uważam że każdy powinien jak najczęściej zmieniać takie rzeczy w aucie jak np. opony, które są eksploatowane przez cały rok. Może w taki sposób uniknęlibyśmy wielu wypadków!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ja zawsze jestem gotowy na wymianę opon. Ja nie kupuje opon w internecie. Zdecydowanie wolę jednak udać się sprawdzonego sklepu z oponami w Świeciu - https://phuarmar.pl/oferta/opony-chelmno-i-swiecie. Jakiś czas temu nie zwracałem za bardzo uwagi na to na jakich oponach jeżdżę, co było bardzo głupie, ponieważ mogłem spowodować wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Materiał, nawierzchnia, styl jazdy, wyważenie kół, stan techniczny samochodu, a nawet pogoda. Na stan opon wpływa mnóstwo czynników, o których kierowcy bardzo często nie pamiętają. A potem kończy się "strzałem" i koniecznością pilnego wezwania pomocy drogowej, bo okazuje się że nie tylko ogumienie nie nadaje się do dalszej jazdy.

Na szczęście są solidne firmy w rodzaju http://pomocdrogowa-wroclaw.eu/pomoc-drogowa-24h.html, które pomagają kierowcom przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygoniu - świątek, piątek czy niedziela ;)

Edytowane przez bury10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...