Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Nowy94

Tani laptop do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się wydaje, że dość dobrym pomysłem może być poszukanie informacji na ten temat w Internecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do jakiej kwoty ma być to laptop? Bo jeżeli do powiedzmy 2 tyś zł to nie znajdziesz żadnego modelu który nadawałby się do gier, tutaj musisz mieć mocna i dedykowaną grafikę wraz z wydajnym procesorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza słowo "tani" ? Podaj jaką kwotą dysponujesz i dopiero wtedy doradzimy jeżeli chodzi o konkretny model laptopa do gier. Powinien przede wszystkim posiadać dedykowaną kartę graficzną oraz sporą ilość pamięci ram, i mocny procesor tak aby poradzić sobie z najnowszymi grami. Koszt zakupu takiego laptopa to od 2500zł w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że słowo "tani laptop" i "do gier" wykluczają się. Laptop do gier kosztuje około 6 tysięcy złotych. Chyba, że masz na myśli jakieś starsze gry np. Diablo 2 czy WarCraft III wtedy wystarczy laptop za planowane przez Ciebie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany laptop do gier do kiepski wybór, no i jeszcze mocno ograniczony budżet.. Rozejrzyj się może za jakimś repackiem, to nowe sprzęty z nadwyżek magazynowych, przepakowane do opakowań zastępczych, często można wyłapać w dużo niższej cenie, np. TUTAJ jest kilka ofert. HP za niecałe 2k, z grafiką AMD Radeon R6, 17 calowy. Wiedźmina to nie pociągnie, ale nienajnowsze gierki spokojnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda z Przedmówcami, dobry laptop do gier to zdecydowanie większy wydatek niż 2k, tym bardziej jeżeli mowa o używanym na który nikt nie da Ci gwarancji, więc wszystko naprawiasz z własnej kieszeni. Moim zdaniem lepiej dozbierać do nowego laptopa lub wybrać konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważne w laptopach do grafiki i gier jest chłodzenie karty graficznej. Najlepiej żeby procesor i karta graficzna miały oddzielne chłodzenia, jak w profesjonalnych mobilnych stacjach graficznych. Plastikowe laptopy i mocna grafika to na ogół gwarancja problemów. 

Do 2 tys. weź pod uwagę poleasingowe laptopy Dell serii Precision np https://taniekomputery.pl/o/laptopy-DELL-Precision-M4800-bardzo-wydajne-stacje-robocze-dla-grafikow-i-graczy-z-intel-Core-i7

lub hp zbook: https://taniekomputery.pl/o/Stacja-robocza-HP-ZBook-15-Core-i7

To są jednostki zrobione naprawdę solidnie, powinny posłużyć długie lata. Na takich laptopach pracują najpoważniejsze firmy graficzne na całym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W internecie, zwłaszcza na allegro można znaleźć wiele ciekawych ofert. Może będzie też jakiś używany, ale mocny gamingowy laptop używany. Jednak jeśli się taki kupi, należy oddać go do przeglądu w serwisie, żeby działał zupełnie jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz czegoś scricte do grania, to lepiej zamiast laptopa kupić coś zupełnie przeznaczonego do gier - w tym przypadku bym oponował za konsolą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy osobiscie kupiłbym używanego laptopa. No może od osoby, która dobrze znam i jeśli wiedziałbym jak traktowała laptop. Kupując laptopa od obcej osoby, tak naprawde nie wiemy jak dana osoba laptopa szanowała i czy przypadkiem go nie zalała albo uszkodziła w inny sposób.

Aktualnie dobrą wyprzedaż na laptopy ma Neonet: https://www.neonet.pl/totalna-wyprzedaz.html . 

Polecam hp pavilon, który aktualnie jest tam za 2600

i5

wid 10 w pakiecie

15 cali

oraz ge force 940mx

 

Edytowane przez red100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zainteresować się kupieniem laptopa poleasingowego. Sam ostatnio szukalem dla siebie jakiegoś niedrogiego laptopa na studia oraz do gier.Jednocześnie nie mogłem pozwolić sobie na kupienie laptopa za więcej niż 2000 zł. Na początku szukałem nowych laptopów. Jednak parametry jakie miały laptopy w tej cenie nie były zbyt korzystne..... Ostatecznie stanęło na laptopie poleasingowym Dell

Bardzo dobre wykonanie

Świetna jakość

Dobre parametry

I mocna bateria

Zdecydowanie lepszy niz jakieś Lenovo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...