Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
vega195

Jaki aparat?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki aparat będzie najlepszy dla amatora? - lustrzanka, czy kompakt, a może bezlusterkowiec? Jakiej marki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Na taki temat poszukałby informacji gdzieś w Internecie. Wydaje mi się, że tam się da znaleźć naprawdę wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Duzo potrzeba na zakup czegos sensownego? Sam przymierzam sie do jakiejs lustrzanki. Myslalem wstepnie o jakims produkcie od Cannona, jak opinie? Druga kwestia jest taka czy nie potrzeba bedzie dokupic jakichs akcesoriow. Chcialbym sobie w niedalekiej przyszlosc zbudowac takie mini studio fotograficzne w moim domu. Na jakiej podstawie dobrac do tego celu lampe blyskowa? Co do sklepow to duzy wybor widzialem na stronie https://fripers.pl/c/lampy-blyskowe/ Korzystaliscie moze z ich uslug? Z tego co widze to maja bardzo atrakcyjne ceny oraz duzy wybor. Z gory dzieki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Super ;) Dzięki wielkie za ciekawe i sprawdzone informacje. Z całą pewnością mi się przydadzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ja się niestety kompletnie na tym nie znam. Nie jestem w stanie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Lustrzanki są ok, ale czy na prawdę konieczne dla amatora? Moim zdaniem na początek wystarczy tańszy sprzęt.

Nawet taki Panasonic DC-FZ82, mam i bardzo sobie chwalę. Zdjęcia wychodzą ostre, spore możliwości konfiguracji.

Za lustrzankę konrektną trzeba z 3-3,5K dać..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chcesz mieć aparat do nauki fotografii a nie tylko do pstrykania wakacyjnych zdjęć to polecałbym bezlusterkowca. Na początek ten powinien się fajnie sprawdzić https://www.al.to/p/189759-bezlusterkowiec-sony-a6000-16-50mm-czarny.html Matryca Exmor CMOS o rozdzielczości 24,7 Mpix, wbudowana lampa błyskowa, nagrywanie wideo w rozdzielczości 1920 x 1080, do 60 kl./s (FullHD),ruchomy ekran LCD 3'', wbudowany moduł Wi-Fi oraz NFC. Trzykrotnie szybszy niż w poprzednich modelach procesor BIONZ X™ wiernie odwzorowuje faktury.Technologia 4D FOCUS zapewnia doskonałe działanie systemu AF w czterech wymiarach. Łączy rozległą strefę pokrytą czujnikami ostrości, szybkie działanie systemu AF i lepsze przewidywanie ostrości. Na koniec wszystko i tak możesz sam ustawić. Co stanowi idealne połączenie które krok po kroku będzie uczyć Cie robienia coraz lepszych zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...