Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
plilla

Laptop programista [3500 zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam laptopa 15 / 17 calowego głównie do programowania do około 3500 bez systemu. Szukam laptopa z dobrym matowym wyświetlaczem (nie półmat) wygodną klawiaturą i przyzwoitej jakości obudowy, dość cichym i nie przegrzewającym się z wolnym slotem na SSD M.2. Od procka oczekuje min. i5 6300 4 rdzeniowego, natomiast od karty maks. 960m. Obawiam się, że karta 1050 zmarnuje swój potencjał, jako że w gry gram sporadycznie, laptop służyłby mi głównie do pracy codziennej.

Odpada Y700-17, wyświetlacz (półmat) wyklucza model. MSI GL72 posiada za słabą baterię.

Znalazłem 2 ciekawe aukcje (dla 15,6): oba w idealnym stanie, mógłbym lekko ponegocjować.

Dell Inspiron 7559 - http://allegro.pl/de...65.html#thumb/1 . Został zakupiony w lipcu tego roku, także stosunkowo niedawno i jest w stanie idealnym.

Asus GL 553- http://allegro.pl/asus-gl553vd-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx1050m-15-6-fhd-i6900780051.html#thumb/8 - z gwarancją do maja 2019 r.

Są to 15,6 calowe lapki, jednak chcialbym też ponowić pytanie odnośnie 17 calowym sprzęcie. Znajdę takie parametry w jakimś dobrym 17 calowym modelu za ok 3500-3700 zł.?

Np. nowy HP Omen 17,3- http://allegro.pl/laptop-hp-omen-17-i5-6300hq-8gb-gtx960-1tb-w10-i6904510095.html . Jakie są wasze opinie, może jest jeszcze inny model wart przemyślenia, lub któraś z powyższych aukcji jest naprawdę warta zakupu?

Baaardzo proszę o pomoc, laptopa szukam od 2 tygodni, także spędzam na tym już sporo czasu :) Za każdą radę i propozycję wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w tym przypadku model MSi PL62 jest bardzo dobrą opcją ze względu na same parametry jak i jakość wykonania, to sprzęt za który nie przepłacasz. i spełni wszystkie Twoje wymagania. Na drugim miejscu Dell, tylko szkoda ze jest używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz co wybrałeś.. sam poszukuję czegoś takiego dla siebie :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankieta uproszczona

[1] Kwota przeznaczona na zakup (brutto z VAT) i czy ma być to nowy laptop czy też używany (outlety, zwroty, recertyfikowane/odnowione)

[2] Czy ma być z zainstalowanym systemem operacyjnym (Windows 10) czy masz własną licencję np. z firmy lub uczelni.

[3] Rozmiar matrycy (10,1”-11,6” / 12,x” / 13,3”-14,x" / 15,4"- 15,6” / 17,3”) typ powłoki (matowa, lustrzana) i typ matrycy (TN, IPS/PLS)

[4] Maksymalna waga laptopa i czas pracy na baterii (tryb mieszany podczas przeglądania internetu)

[5] Zastosowanie laptopa: gry i multimedia, internet i praca biurowa, programowanie, praca z grafiką, fotografią lub wideo, konkretne oprogramowanie itp.

[6] Jak długo zamierzasz go używać? To będzie twój jedyny komputer? Zależy ci na wyższej wydajności procesora i grafiki czy jakości wykonania i mobilności.

[7] Wymagania względem gier - konkretne tytuły najbardziej wymagających gier które ma odpalić, oraz na jakich ustawieniach detali (niskie, średnie, wysokie).

[8] Wymagania specjalne: D-SUB (VGA connector), DisplayPort, częściowo obudowa aluminiowa, podświetlana klawiatura, subwoofer, modem 3G(HSPA+)/4G(LTE), złącze stacji dokującej (replikator portów), USB-C / ThunderBolt 3.

[9] Istotne informacje które nie ujęła ankieta.

Załóż własny temat.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że dobrym pomysłem może być poszperanie odpowiedzi na ten temat w Internecie. To się nawet dość dobrze sprawdza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kwotę 3500zł można kupić naprawdę dobrego laptopa zarówno do gier jak i programów graficznych, akurat tak się składa, że na Endor.com.pl zajmujemy się tym na co dzień i możemy pomóc, doradzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Użytkowników na forum. Akurat c do serii laptopów biznesowych ThinkPad od Lenovo to zbierają one bardzo dobre opinie i chyba nie na darmo, więc moim zdaniem jeżeli tylko budżet Ci na to pozwala- warto kupić , szczególnie teraz kiedy masz szereg ciekawych promocji i rabatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że taka takie pieniądze wystarczą na dobry komputer. Jednak tu poszukałabym laptopów poleasingowych, można tak kupić dobry sprzęt w niskiej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...