Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
pepe

Jak skutecznie inwestować na forex

Rekomendowane odpowiedzi

Może i pytanie bardzo ogólne, ale mimo wszystko - może coś podpowiecie...

Planuję dopiero rozpocząć przygodę z forexem. Powiedzmy, że mam teorię opanowaną na przeciętnym poziomie.

Co jeszcze zrobić, żeby zacząć inwestować? W sensie - żeby to inwestowanie nie zakończyło się masakrą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Każda inwestycja budzi ryzyko i tak samo jest na forex. Ale to ryzyko można też mocno ograniczać. Mówi ci coś easyMarkets? No właśnie - wybór systemu brokerskiego ma ogromne znaczenie dla twojego inwestowania. Mój system po prostu ma wiele funkcji, które wpływają na minimalizowanie ryzyka, a większość początkujących nie ma o tym pojęcia. To co musisz mieć, to gwarantowany stop loss, stałe spready, gwarancję nie zejścia do ujemnego salda, brak poślizgów w cenach transakcyjnych, a bardzo przydatne jest dealCancellation. Prawie na pewno nigdzie poza easyMarkets takiego pakietu nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nazwa nic mi nie mówi. Systemów jest tyle, że trudno byłoby zapamiętać nawet kilka nazw.

Pojęcia, które wskazujesz... są anonimowe, no może poza spreadami. A z poślizgami w cenach to chodzi o to, że cena jest taka, jak w momencie zawierania transakcji? W sensie - nie obowiązuje cena aktualna po iluś tam sekundach? To można mieć ujemne saldo? Rozjaśnisz mi to wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Z poślizgami w cenie - dobrze rozumiesz, o to właśnie chodzi. W wielu systemach te poślizgi faktycznie są. Można zejść do ujemnego salda. Kwestia bardzo poważnych zmian na rynku i np. braku stop loss. Konto do wyzerowania bardzo szybko, a nawet do zejścia, do minusowego salda. Co do ogólnych info o narzędziach - radze na easyMarkets wejść w dział centrum wiedzy i tam właśnie masz wszystko opisane, łącznie z zasadami korzystania. Tam również możesz zapisać się na darmowy webinar, który naprawdę wszystko ci ułatwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

A ten webinar jakościowy? Prowadzi go ktoś z pojęciem?

Centrum wiedzy przeglądałem - bardzo dużo konkretów. Mam konto demo, sprawdzałem ze dwie operacje jakie tam opisano - bardzo dokładnie, dla laika, po screenach można do wszystkiego dość. easyMarkets mi się nawet podoba, przynajmniej wydaje mi się, że wszystko planują pod użytkownika. System pod względem UX wygląda super - nad niczym nie trzeba się specjalnie zastanawiać. Do wszystkiego łatwo się dociera. Nieźle to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Tak, jest bardzo wartościowy. Prowadzi go gość, który ma bardzo duże doświadczenie w branży i siedzi w niej od dawna.

Zresztą - to możesz sobie sprawdzić. Przekazuje konkrety. Nie ma marketingowego bełkotu, tylko realna nauka forexa.

Poznawanie pojęć, zależności, tematów związanych z sytuacją rynkową. Zanim zacznie się inwestować realne pieniądze na forex, trzeba naprawdę wiele zagadnień konkretnie przerobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Zapisałem się na kolejny termin i na pewno skorzystam. Poziom ocenię niedługo.

Coś takiego mi się przyda. Studiuję już centrum wiedzy, podoba mi się konkretność.

W sensie - jest problem, to cały temat jest tam opisany łącznie ze scrennami. Chyba nie ma opcji nie zrozumieć o co chodzi.

Przy okazji - wczoraj dzwoniłem do supportu easyMarkets. Od razu ktoś odebrał, nie szukał odpowiedzi po materiałach, tylko od razu ją znał.

Więc przy telefonach również nie siedzi ktoś, kto nie ma doświadczenia w branży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie - a najczęściej tymi, którzy tracą na forex są ludzie, którzy do inwestowania podchodzą dokładnie odwrotnie - nie są przygotowani, nawet nie posiedzą odpowiednio długo na wersji demo, a już inwestują normalne pieniądze. A jednak sens i zasady działania stop loss, stałych spreadów czy gwarancji salda trzeba rozumieć i wiedzieć dlaczego to ma aż takie znaczenie. Ktoś kto inwestuje na poważnie, ma wiedzę i się rozwija, na bank na forexie sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Domyślam się. Zresztą - spotkałem już ludzi, którzy narzekali na wszystko, na każdy temat, na życie, na pracę, a swojej sytuacji są sami winni. Mniejsza o to.

 

Zainstalowałem sobie aplikację easyMarkets. W sumie teraz na wersji pod komputery siedzę tylko wieczorami, a w ciągu dnia śledzę wszystko dzięki aplikacji. Mam włączone powiadomienia i ogólnie na tym bazuję. Już kilkukrotnie zmieniał decyzje na podstawie tego, co dostałem. Podoba mi się. Na kompie nie jestem w stanie tak szybko reagować, bo nie mam opcji ciągłego przy nim siedzenia, tym bardziej w ciągu dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Aplikacja świetnie się sprawdza przy trudnych momentach, bo pozwala zdecydowanie szybciej reagować.

W sensie - dostajesz powiadomienie, że coś się dzieje i szybko podejmujesz decyzję, co dalej robić.

Czasami w taki sposób można naprawdę uchronić się przed bardzo wysokimi stratami.

Zresztą - easyMarkets ciągle rozwije oprogramowanie. Cały czas będzie ono na czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Już to widzę - oczywiście nie czekałem na odpowiedzi i sam testowałem aplikację.

Sensowna, ma wszystkie te same opcje, co wersja na komputery. Jest nawet dealCancellacion.

Podoba mi się. Jeszcze nie było takiej okazji, żebym musiał reagować na szybko z inwestycjami, ale pewnie ona nadejdzie.

Dla mnie aplikacja to mocne usprawnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Hmm... a inwestycja może być łatwa? Raczej nie. Każda niesie jakieś ryzyko - bardziej pytanie o potencjał inwestycyjny. Na nieruchomościach możesz zarobić max kilka procent w ciągu roku. Na forex ten potencjał jest ogromny i naprawdę można osiągać bardzo duże zyski - widać ti nawet po pierwszych transakcjach na wersji demo.

Aplikacja wiele ułatwia, ale nie wiem czy w każdym przypadku. easyMarkets przełożyło wszystkie funkcje również na wersję mobilną. Ale czy tak jest wszędzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem trzeba w tym siedzieć dość długo by zaczęło to przynosić jakiekolwiek zyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Raczej nie spodziewam się, że od razu będę milionerem. Jak widzisz dosyć skrupulatnie wybieram miejsce, w którym planuję w ogóle cokolwiek zacząć. Forex to kawał poważnej dziedziny wiedzy. Nie nastawiam się na szybkie doświadczenie. Zresztą widzę po bazie wiedzy easyMarkets ile mam do przerobienia nawet w zakresie samej obsługi systemu brokerskiego. Mnóstwo informacji. A przecież pominięcie tego wszystkiego może się skończyć tylko w jeden sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Twoje komentarze można traktować raczej średnio poważnie, ale trochę w nich racji.

Przede wszystkim mam na myśli to, że z czasem doświadczenie rośnie i wtedy te inwestycje są zdecydowanie bardziej świadome - to chyba sprawa oczywista, prawda? Każdy kolejny miesiąc na forex to duży postęp. Zresztą - najbardziej dynamiczne są pierwsze tygodnie. Po samym zaliczeniu webinarów easyMarkets i przerobieniu całej bazy wiedzy, już będziecie w innym wymiarze przygotowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Podoba mi się jakość supportu easyMarkets. Dostaję bardzo konkretne odpowiedzi. Kilka razy dzwoniłem o różnych porach. Zawsze ktoś odbierał i udzielał wyczerpującej odpowiedzi, nawet kiedy chodziło o bzdury. Nie odsyłają nigdzie, tylko dają pełne info. Pierwsze inwestycje na demie mi wchodzą. Wirtualna kasa, ale jednak decyzje prawidłowe. I tak na bank na systemie zacznę od małych kwot. Żaden ze mnie ryzykant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Rozsądnie - trzeba wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje easyMarkets. Pamiętajcie przede wszystkim o tym, że na forex narzekają ci, którzy zaczynali inwestowanie bez przygotowania. Nie mieli wiedzy, wydawało im się, że jakoś pójdzie. Tymczasem przygotowanie do forexa powinno trwać minium kilka tygodnia, zakładając, że dana osoba interesowała się tym już zdecydowanie wcześniej, a nie zaczyna od zera. Forex to nie jest zagadnienie do opanowania w ciągu doby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

To widzę po wielu miejscach, w których czytam/piszę. Wypowiadają się osoby, które narzekają, a nawet po treści postów widać, że nie mają elementarnej wiedzy. Strasznie to dziwne, że ludzie chcą ryzykować potężne pieniądze nie znając takiej formy inwestycji. Chyba dla wszystkich oczywistym jest, że forex to ryzyko, podobnie zresztą jak wszelkie inne formy inwestowania. Bo co z tym zaskakującego? Ludzie - przygotowujcie się do inwestowania swoich oszczędności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Macie racje, że trzeba pomnażać pieniądze poprzez inwestycje, natomiast czasami można podjąć po prostu nieodpowiednie decyzje. I tutaj mam na myśli branie kredytów bez opamiętania później wpadanie w spiralę długów. Należy błyskawicznie znaleźć rozwiązanie i na przykład pomocna może być konsolidacja chwilówek bez zdolności kredytowej Wrocław . Warto rozważyć tę opcję, wielu z niej skorzystało z korzyścią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...