Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
bony00

Jakie dania podać na grillu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś z Was grillował juz w tym roku? My planujemy w ten weekned otworzyć sezon grillowy. I zastanawiamy się co podać na grillu dla znajomych. Czy macie jakieś propozycje na dobre dania z grilla?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś kupowaliśmy gotowe zestawy na grilla z supermarketu. Ostatnio jednak wolimy zrobić sobie w domu marynatę oraz dodać do mięska Jest taniej i smaczniej bo przynajmniej ma się świadomość tego co się je na grillu.

Ostatnio najbardziej u nas na grillu schodziły udka:

https://www.przepisy.pl/przepisy/szukaj/marynata-do-udek-kurczaka-z-grilla

Szczególnie wśród dziewczyn, które jak zauwazyłem nie przepadaja za czerwonym mięsem ( o wiele bardziej wolą jasne mięsko z kurczaka). Były oczywiście rówineż szaszłyki:

kurczak-marynowany-w-jogurcie-po-libansku16411.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heh, widzę że na tym forum wszystko jest :D Dobrze :D

Ogólnie szaszłyki + kiełbasy + boczek i wystarczy :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja najbardziej z grilla uwielbiam karkóweczkę, kiełbaski i boczek. Najlepsze dania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Boczek, kiełba, karkówka, piersi/nogi z kurczaka, steki, kaszanka, ryby (łosoś, pstrąg), cukinia, pieczarki, ziemniaki - takie rzeczy zdarzyło mi się grillować i wszystko jest spoko :) Olej lub oliwa z oliwek Twoim przyjacielem - coby nie było za sucho :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

karkówka, szaszłyki, pałki z kurczaka, kiełbasa, kaszanka, warzywa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zazwyczaj podaję karkóweczkę i kiełbaski. Narzeczona często robi szaszłyki, też wychodzą wyborne. A grilla kupiliśmy w sklepie wasserman.eu i jesteśmy z niego zadowoleni. Przydaje się teraz co weekend!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj możliwości jest naprawdę dość sporo, ponieważ w internecie nie brakuje ciekawych przepisów. Poza składnikami potrzebny nam będzie odpowiedni sprzęt. Myślę, że dobrym wyborem na początek będzie grill elektryczny tego typu: http://www.tefal.pl/...czne/c/grilling.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na grilla zazwyczaj kłade kiełbaski, czasem tez karkówkę, ziemniaczki i cukinię. Grillowałem przez cale lato na grillu ze sklepu wasserman. Bardzo dobry sprzęt!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może lepiej byłoby w tym temacie popytać znajomych? Moim zdaniem jest to naprawdę dość dobre rozwiązanie. A przynajmniej w moim przypadku się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak dla mnie to najlepiej z grilla smakują warzywa no i przede wszystkim polska kiełbasa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No na pewno tradycyjne kiełbasy, do tego może jakaś karkówka w dobrym sosie? Można też zrobić szaszłyki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie zamarynowana karkówka i pierś z kurczaka. Do tego fajnie jest zrobić szaszłyki mięso-warzywne. U nas do grillowanego mięsa robimy sobie zawsze sałatę z warzyw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koniecznie spróbuj sałatki ziemniaczanej no i nie obędzie się bez karczku i kiełbaski :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja bardzo lubię dania z grilla ale mój się zepsuł niedawno i muszę nowego zamówić. Mam na oku tutaj https://gardenspace.pl/grille-ogrodowe dwa modele. Mają dobre opinie o tych grillach więc myślę że warto zamówić, zależy mi na jakości właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • Dodaj nową pozycję...