Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
vega195

Adwokat, czy prawnik?

Rekomendowane odpowiedzi

Do kogo waszym zdaniem warto zwrócić się z pomocą w kwestii prawnej? - do adwokata, czy prawnika? Jakie są między nimi różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

W sprawie zwykłej porady prawnej radziłbym udać się do prawnika - ma niższe stawki - natomiast w powabniejszej sprawie lepiej poszukać pomocy u adwokata - ma większe uprawnienia, a więc i większe możliwości. Warto przy tym wybrać się do takiego, który ma doświadczenie w danym temacie - gdyby ktoś szukał w woj. śląskim adwokata od prawa rodzinnego lub karnego, to specjalizacje się tym m.in. https://www.adwokat-riedel.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Też uważam, że jak jesteś zdecydowany i chcesz podjąć jakieś kroki prawne to lepiej jest skorzystać z usług sprawdzonego adwokata bo on ma większe kompetencje. Jakiś czas temu brałam rozwód w Krakowie z pomocą Pani Aleksandry z http://adwokatgb.pl/ i mogę szczerze polecić ich usługi. Ta kancelaria również specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego i rodzinnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Z tego ci się orientuje adwokat jest prawnikiem tylko ukończył trzyletnie szkolenie aplikanckie, zdał egzamin adwokacki, uzyskał wpis na listę adwokatów w okręgowej radzie adwokackiej oraz złożył ślubowanie. A prawnikiem może być każdy kto skończył studia prawnicze. Tak wiec adwokat powinien być bardziej kompetentny i pewnie sporo droższy.

Edytowane przez seconder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Podstawa jest wybrac kierunek jaki nas naprawde interesuje. Wymienione przez Was kierunki sa sprawdzone dlatego tez nie bedzie problemu ze znalezieniem pracy po nich. To tez bardzo wazna kwestia .. trzeba przekalkulowac sobie czy nasz wysilek jest wart tego co uda nam sie zarobic podazajac sciezka danej kariery. Jeszcze do tego moge dodac studia administracja po ktorych tez sa duze perspektywy na dalszy rozwoj. Rzucil mi sie ten kierunek jak bylem ostatnio na stronie Wyższej Szkoły Bankowej - http://www.wsb.pl/poznan/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/administracja Nie trzeba spoczywac na laurach bo przeciez rownie dobrze mozna w pozniejszym czasie udac sie chociazby na kierunek zwiazany z finansami. Ukonczenie obydwu plus zdobyte doswiadczenie moze bardzo zaoowocowac w niedalekiej przyszlosci. Mam jednego znajomego ktory dzieki nabytej wiedzy otworzyl dosc duza firme w jednej z prezniej rozwijajcych sie branz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie z tego co słyszałem to prawnik nie wszystko może. Jeżeli zapowiada się jakaś większa sprawa, to lepiej nie marnować czasu i pieniędzy na prawnika, a od razu udać się do adwokata. Koleżanka mi mówiła że zmarnowała 300zł na jakiegoś tam prawnika, który i tak nic nie zrobił, bo nie mógł. Później udała się do kancelarii adwokackiej Wojas Pawlak w Gliwicach i od razu sprawa została rozwiązana dzięki nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...