Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Czohracz

Przycinanie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze,

 

od jakiegoś czasu posiadam laptopa Lenovo G50 - tani laptop bez jakichś rewelacji. Do moich potrzeb jednak był wystarczający. Do czasu, rzecz jasna.

 

Pojawił się ostatnio problem (nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy, co instalowałem itp). Mianowicie komputer miewa chwilowe "freezy" tj. przycina się na ok 1-1,5s po czym dalej normalnie funkcjonuje. Objawia się to szczególnie podczas większego obciążenia (np. granie - co ciekawe, jeśli podczas freeza wykonam akcję to po jego zakończeniu jest ona wykonana; nie zwiesza się całkowicie, w związku z czym nie podejrzewam laga na routerze). Nie zauważyłem, żeby się jakoś szczególnie przegrzewał - freezy pojawiają się od samego początku, nim w ogóle cokolwiek się stanie. Nie mam możliwości podłączenia komputera bezpośrednio pod kabel - to jest wyzwanie. smile.png

Zauważyłem, że bywa tak też czasami podczas używania przeglądarki, ale nie jestem pewien, czy to akurat nie był przypadek w chwilę po tym jak wyłączyłem grę.

 

Oczywiście pogrzebałem w necie, ale nie udało mi się odnaleźć rozwiązania problemu.

 

Czy moglibyście polecić jakieś narzędzie diagnostyczne, które mogłoby mi pomóc zdiagnozować problem? Instalowałem chyba z 5 różnych sterowników do sieciówki (miałem kiedyś podobny problem na innym laptopie, z tym, że bardziej nasilony, gdzie instalacja jakichś starych sterowników + naprawa z windowsa przy każdym uruchomieniu dawała radę). Oczywiście nie obyło się bez formatu (przez przypadek usunąłem sterowniki zainstalowane od nowości), na wszelki wypadek jakbym miał jakieś dziadostwo na komputerze.

 

Aktualizowałem też wszystkie pozostałe sterowniki oraz system - windows update i driver booster z iobita. Powyłączałem tyle usług, ile rozumiałem, co one oznaczają. Włączałem sobie nawet boost do gry. Defender, update itp z centrum akcji powyłączane.

 

A może któryś z Was miał podobny problem i akurat wie, co powinienem zrobić? Jeśli będziecie potrzebować jakichś informacji, to dawać.

 

Jeśli chodzi o screeny z pinga, to pierwszy jest zrobiony w "stanie spoczynku", a drugi w trakcie rozgrywki. Wnioskuję więc, że coś chwilowo zajmuje komputer, jednak nie jestem w stanie stwierdzić co.

 

Specyfikacja:

Lenovo G50

RAM 4GB

procek: Celeron N2840

Grafika: zintegrowana biggrin.png

karta sieciowa: Qualcomm Atheros AR956X

 

Bardzo mocno liczę na zainteresowanie i pomoc smile.png

post-19393-0-29921400-1487975903_thumb.jpg

post-19393-0-28511800-1487975904_thumb.jpg

Edytowane przez Czohracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może cos sie w nim przegrzewa i nie wydala, albo ma za mało ramu i musi chwilę przetworzyć? Zapytaj może w serwisie redicreo, chłopaki znają się na komputerach i naprawią każdy błąd. Naprawiali mi kiedyś laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, przede wszystkim przepraszam, że trochę tutaj zamilkłem.

 

Sprawa ma się tak, że od czasu napisania posta ze 3 razy robiłem odzyskiwanie systemu. :-) niemniej, z moich obserwacji wynika, że jednak może to być problem z kartą sieciową. Próbowałem różnych (naprawdę) opcji, z różnymi opcjami instalacji i po wielu godzinach walki udało mi się zrobić tak, żeby działało - oczywiście tylko na chwilę. Co ciekawe, w momencie kiedy trochę pograłem (po 1 lub 2 grze) zaczęło robić się tak, że w stanie spoczynku miałem ping 1000+ i download na poziomie 200kb/s. Nie wiem, z czego to wynika, ale nawet jak powtórzyłem później zabieg - instalacji, deinstalacji itp, to nie udało mi się powrócić do takiego stanu.

Miał może ktoś taki problem z sieciówką? Swoją drogą jeden program (po odinstalowaniu sterowników) zidentyfikował mi kartę nie jako AR956x, tylko AR9565, ale nie wiem, czy to ma znaczenie, bo nie znalazłem sterowników do takiej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...