Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Cozakan

Domowe finanse

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dbacie o swoje finanse? Chodzi mi o to, żeby wystarczyło Wam do kolejnej wypłaty, żeby dało się coś odłożyć albo kupić sobie coś fajnego. Macie jakieś sprawdzone metody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem dobrym sposobem jest zapisywanie wydatków - tak przez wiele lat robili moi rodzice i to zapamiętałam z domu rodzinnego. A ostatnio znalazłam też taką poradę w poradniku o finansach https://pl.kruk.eu/klienci/poradnik/porady/jak-uniknac-komornika-cztery-zasady-dzieki-ktorym-nie-popadniesz-w-zadluzenie więc może coś w tym jest ;) Może nie udaje mi się zaoszczędzić jakichś kosmicznych kwot, ale widzę przynajmniej, kiedy wydam za dużo na kawę na wynos :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem warto w tej kwestii popytać znajomych :) To może być najbardziej sprawdzone źródło tego typu wiedzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś przyznam się,że jak glupi wydawałem kase oraz nie zastanawiałem się zupełnie nad przyszłością. Potem jednak popadłem w pewne długi Usiadłem sobie oraz pomyślałem sobie,ze tak działając to nigdy w życiu niczego się nie dorobię.

 

Aktualnie staram się odkładać inwestuję. Dzięki temu mam jakieś tam zabezpieczenie finansowe i przyznam,że czuję się o wiele, wiele lepiej. Od dawna już interesuje mnie numizmatyka: http://www.coinart.pl/ - takie złote i srebrne monety potrafią mieć w przyszłości bardzo duża wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Warto zapisywać swoje wydatki, wtedy będzie można je kontrolować i zauważyć na co najczęjściej uciekają. Potem obcinasz te koszty o ile się da i zaczynasz oszczędzać. Polecam też poczytać trochę artykułów finansowych, albo fajnego bloga, który zajmuje się taką kwestią. zobacz sobie na http://moneye.pl gdzie znajdziesz dużo informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Warto jest troszczyć się o domowe finanse na niemal każdym kroku. Zapisaywanie wszelkich wydatków jest rzeczywiście świetną sprawą, wtedy można zyskać jasny obraz domowych wydatków. Na wydatki wpływ ma wiele czynników, a jednym z istotniejszych jest jak dla mnie niezbyt skutecznie ocieplony dom. Jeśli się o to zadba i będzie się korzystać z wydajnej formy ogrzewania, oszczędności naprawdę się zwiększą i to w znacznym stopniu. Ja w piecu z automatycznym podajnikiem wykorzystuję ekogroszek (dostarcza mi go firma Smart Trans z Mysłowic - http://smarttrans.eu/), więc mogę cieszyć się całkiem niskimi wydatkami, przynajmniej jeżeli weźmie się pod uwagę ogrzewanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest to może jakaś ogromna oszczędność ale w skali roku już co nieco można zaoszczędzić wybierając tańszego sprzedawcę gazu czy prądu. Warto sprawdzić jakie oferty dostęne są w naszym regionie. A sama zmiana sprzedawcy np prądu jest już banalnie prosta i przebiega tak http://http://wiadomosci.businesstimes.pl/zmiana-sprzedawcy-energii-elektrycznej-jak-zrobic-to-najszybciej/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...