Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
MMateusz_

Problem z chłodzeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebuję porady na temat chłodzenia. Mam komputer z procesorem AMD FX 8x4GHz, 16GB RAM i kartą graficzną GE Force GT740 2GB. Komputera używam do renderowania 3d, więc jest mocno obciążony. Sprzęt się wyłącza kiedy procesor osiąga temperaturę 90st (po jakichś 10minutach pracy). Mam założony seryjny wentylator, więc na pierwszy rzut oka stawiam na to. Proszę o poradę, co byście polecili, co Waszym zdaniem będzie dobrze chłodzić ten komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie wodne było by dobrą alternatywą ale jednak dość drogą. Pomyśl o dobrej wentylacji obudowy i zmień standardowy cooler procesora na coś lepszego - przynajmniej 120 mm, tylko pamiętaj aby przed zakupem sprawdzić czy zmieści się w twojej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej oddaj komputer do serwisu redicreo. Niech spojrzą na niego specjaliści, nigdy nie wiadomo co tak naprawdę tam się zpesuło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie wodne to już dla poważnych specograczy. Też bym oddał do serwisu, bo można więcej szkód przy takie naprawie wyrządzić samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od początku, czyli wymiana pasty... Wydatek rzędu 20 zł, a bd pewny ze o wina wentylatorka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto podpytać się znajomych w tej sprawie. Sądzę, że to może być naprawdę dość dobre rozwiązanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto popytać w tym temacie znajomych. Przynajmniej takie jest moje zdanie w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...