Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
litek

Jak zapakować paczkę dla kuriera

Rekomendowane odpowiedzi

Jako iż pierwszy raz będę wysyłał kurierem to mam wątpliwości - nie chce by mi nie przyjął paczki. Do tej pory wysyłałem kartonowe pudełko oklejałem "szarym" papierem i elegancko taśmą w krzyż, natomiast jak nie miałem papieru to po prostu paczkę oklejałem dookoła taśmą ile wlezie by się nie rozleciało. Pytanie moje jest takie - czy kurier przyjmie paczkę opakowaną w/w sposoby, czy jednak ma być to pudełko i oklejone raz przez środek taśmą, i to wszystko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

dokładnie tak! karton i w środku folia bąbelkowa. Obkleić całość taśmą i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ja wysyłam przez inpost do paczkomatów to karton nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem bo czasem przez to trzeba brać większy rozmiar skrytki. Ale racja, jest na pewno najbezpieczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

łe tam, lepiej dopłacić kilka groszy do większej skrytki niż żeby uszkodzić towar w trasie, bo wtedy nie dość że podróż na nasz koszt to jeszcze przedmiot do kosza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Mam porównanie z innym kurierem bo wcześniej korzystałam z dwóch różnych firm od 5 lat, to od kiedy przesżłam na usługi inpostu uszkodzonych paczek raczej nie ma. Dzisiaj dostałam prywatnie dla siebie paczkę ze starego przewoźnika oznaczoną taśmą OSTROŻNIE SZKŁO itd, mówię kurierowi że muszę sprawdzić koniecznie zawartość, a on co? ryp ryp ryp rybut tą paczkę do góry nogami, bokiem, poobdzierał z taśmy...on sam u mnie w domu mógł to kurde uszkodzić. nie dziwie się, że tyle było uszkodzeń jak sama przesyłałam za ich pośrednictwem towar. masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

ALe szczerze mówiąc inpost nie ma jakichś porywających cen, a żeby przez allegro wysyłać inpostem taniej nie trzeba nic z nimi podpisywać nawet, więc jaki sens? lepiej allegro swoją drogą, a do sklepu coś tańszego znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nie zgodzę się z tym. Może jak ktoś indywidualnie zamawia paczki to tak, ale ja wybrałam sobie pośrednika, który dzięki jakiejś chyba masowej umowie, nie wiem jak to się dokładie odbywa ma zniżkę na usługi więc i ja mam. Allegro inpostem swoją drogą, a sklep swoją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

To zobacz, że na sendego.pl wprowadzają teraz moduł integracji z Allegro. Ja miałem do tej pory inpost na sklep i rozszerzam właśnie bo to tyle tylko że trzeba podać dane swojego konta i później nic już nie wpisujesz bo pobiera samo dane kupujących. A poza tym jeszcze mają menadżer pakowania, więc tym bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie o sendego mi chodziło! Oni jako broker mają podpisaną umowę z inpostem, więc taniej im wychodzi. Przyznam szczerze, że na tą integrację z allegro jeszcze nie patrzyłam ale to faktycznie dobre rozwiązanie, zwłaszcza jak ktoś ma sprzedaż dwukanałową to nie musi rozdzielać na sposoby wysyłki tylko wszystko z jednego miejsca może myknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Kurierzy są bardzo luźni, jeśli o to chodzi. Czasem przyjmują nawet takie kompletnie rozpadające się kartony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

A to akurat nie świadczy zbyt dobrze, bo firma ponosi później koszty jak coś się rozlata na amen w transporcie :D

Ps. co do tej dwukanałowej - pod tym kątem to brylancik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ja gdy wysyłałem kilka rzeczy kurierem to zamówiłem na nie opakowania kartonowe które kupiłem ze strony https://opakowania24.eu/ Becpak Tomasz Becker ul. Szeligowska 73 01-320 Warszawa by wszystko było odpowiednio zabezpieczone i nic się nie zniszczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze pakuję przesyłkę w karton i porządnie obklejam taśmą. Nigdy nie miałam problemów ze strony kuriera, zawsze wziął paczkę i w jednym kawałku dostarczył do odbiorcy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli macie swoje sklepy internetowe, prowadzicie sprzedaż wysyłkową, to na pewno ten proces musi być dobrze dopracowany, zautomatyzowany;) Na pewno przydadzą się wam różnego rodzaju kartony, folie, także i taśma klejąca z nadrukiem jaką znajdziecie w sklepie https://tasmaklejaca.pl/ Wiadomo, że taśma jest bardzo potrzebna, a jak będzie tam nadrukowane wasze logo, nazwa firmy, to będzie to bardziej profesjonalnie wyglądało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...