Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
dominikbartlomiej

W sprawie uszkodzonego monitora LG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakieś naście/dziesiąt dni temu,mój 27 calowy LG-ik nieco zmienił kolor - ekran stał się jakby lekko różowo-fioletowy.

Przedwczoraj przestał poprawnie działać,tylko dość dziwnie,otóż przy włączeniu ładowania systemu Windows 7 widać cały rozruch systemu,podobnież jak i na innym komputerze z Windows XP(sprawdzałem dwa komputery,żeby wyeliminować kwestie systemu/oprogramowania),tylko gdy pojawia się ekran logowania, po jakichś 2-3 sekundach ekran robi się czarny, jakby przechodził w stan hibernacji? default_smile.png Próbowałem zmieniać kable,podłączać na różne możliwe sposoby i zawsze kicha.

Czy ekran da się jakoś naprawić, spotkał się ktoś z czymś takim? default_smile.png

dziękuję za wszelkie porady default_smile.png

błogosławionego dnia,

d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może inne pytanie jeszcze.

Jeśli by się okazało,ze jest uszkodzona matryca,to można coś takiego gdzieś wymienić? :)/>

Zajmowal sie ktos czyms takim?

 

update:

 

Dobra,czyli ogólnie już wiadomo o co chodzi,coś nie tak z monitorem jednak na 100% bo na tej przejściówce podłączyłem starszy poczciwy 17 calowy monitor i śmiga,zatem coś nie tak jest z tym nowszym monitorem ( nazwa modelu to Flatron 2253V ,coś mi się wcześniej pochrzaniło,że ma 27 cali,może przez tę 17-stkę),może faktycznie we 'flakach', a nie matryca? :)

Edytowane przez dominikbartlomiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako jedyny zdiagnozowales,ze matryca smile.png

 

 

 

 

 

powiem tak, rozkreciłem monitor i kondensatory wydaja sie byc OK, nie maja takiego uwybrzuszenia jak piszą i mówią na filmach specjaliści, które wskazuje na to,że taki kondensator jest spalony.Natomiast przy tym tranzystorze (j.w. na zdjęciu -> http://www.ebay.com/itm/Inverter-Transformer-EEL-22D-For-LG-19-22-LCD-Monitor-/261324069475?hash=item3cd820da63:g:fccAAOxyXDhSe64z) po drugiej stronie płyty jest jakby takasmuga, coś jakby się przegrzało/spaliło?

To może być to?

Edytowane przez dominikbartlomiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że sam nic z tym nie zrobisz. Coś się w sprzęcie zepsuło a nie w systemie, więc trza naprawić i po sprawie. Ja oddaje zawsze tutaj: http://redicreo.pl/ bo sie znaja na rzeczy, sprawnie ci naprawią i jeszcze kasy nie zedrą :) Daj potem znać co to było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kogoś do pomocy wziąć, bo samemu to na prawdę ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...